Προς το περιεχόμενο

Peaky Blinders


ask

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν «σποϊλάρω», το έβαλα μέσα σε κουτάκι, όπως έπρεπε.

Όποιος θέλει, πατάει το κουμπάκι και το διαβάζει. Όποιος δεν θέλει, πηγαίνει στο από κάτω μήνυμα ή φέυγει από τη σελίδα.

Δεν καταλαβαίνω ούτε το ύφος σου, ούτε γιατί μου κουνάς το δάχτυλο.

Αν έκανα κάτι λάθος ως προς του κανόνες του θέματος ή του φόρουμ, υπάρχουν αρμόδιοι μοντς για να με επαναφέρουν στην τάξη,

δεν είναι δική σου «ευθύνη» αυτή, όπως πολύ καλά γνωρίζεις, άλλωστε.

Αυτά τα ολίγα από εμένα.-

σου "κουναω το δαχτυλο" και εχω αυτο το υφος γιατι δεν εχει αυτο το νοημα το κουτακι ξερεις,

το κουτακι spoiler υπαρχει για να το πατανε οσοι εχουν δει τα επεισοδια μεχρι και το τελευταιο που επαιξε

και οχι για... "ουρανοκατεβατα" ποστ οπως το δικο σου που γραφει για τοσα επεισοδια μετα!

προσωπικα δεν εχω καμια αγωνια απολυτως για να μαθω απο σημερα τι και πως, στα @@ μου ρε φιλε,

αλλα το κουμπακι το πατησα γιατι νομιζα οτι εγραφες για κατι που ειδαμε,

εσυ λιγο ακομα και θα μας πεις και το φιναλε, επειδη βρεθηκες σε μια προνομιουχα θεση και

βλεπεις τα επεισοδια νωριτερα ας πουμε, εγω δεν σε καταλαβαινω, τον τροπο σου και τα λοιπα,

εγω μια χαρα ξερω τι λεω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, δεν έχεις κανένα δικαίωμα να εκφράζεσαι έτσι απέναντί μου.

Κι εγώ, δεν έχω καμία όρεξη να συνομιλώ με ανώριμα άτομα που διαθέτουν σκέψη ( ; ) δεκάχρονου και δεν διαθέτουν καμία παιδεία.

 

Σε αγνοώ, μπορείς να συνεχίσεις το παραλήρημά σου μόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

truth to be told, όταν κάποιος βάζει spoiler σε τόπικ σειράς που παίζεται ακόμα, υποθέτουμε ότι μιλάει για μέχρι και το τελευταίο προβληθέν επεισόδιο της σειράς...

όχι για μελλοντικά, που somehow είδε πριν από όλο το κόζμο λόγω πχ δουλειάς κτλ...ή τουλάχιστον προειδοποιεί πρώτα πριν το spoiler...

 

δλδ αν το spoiler πριν έλεγε κάτι ουσιαστικό για τη πλοκή της σειράς, θα είχα βγάλει και γώ αφρούς :P

 

πισ και λοβ κατά τα άλλα  B)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

truth to be told, όταν κάποιος βάζει spoiler σε τόπικ σειράς που παίζεται ακόμα, υποθέτουμε ότι μιλάει για μέχρι και το τελευταίο προβληθέν επεισόδιο της σειράς...

όχι για μελλοντικά, που somehow είδε πριν από όλο το κόζμο λόγω πχ δουλειάς κτλ...ή τουλάχιστον προειδοποιεί πρώτα πριν το spoiler...

 

δλδ αν το spoiler πριν έλεγε κάτι ουσιαστικό για τη πλοκή της σειράς, θα είχα βγάλει και γώ αφρούς :P

 

πισ και λοβ κατά τα άλλα  B)

Καλησπέρα!

Ακολούθησα τις οδηγίες αυτού εδώ του θέματος:

http://www.insomnia.gr/topic/184102-spoiler-tag/

 

«Κάθε φορά που θέλετε να γράψετε λοιπόν ένα spoiler μπορείτε να το γράφετε με την μορφή...»

 

Δεν αναφέρει πουθενά για επεισόδιο που έχει προβληθεί ή θα προβληθεί.

Αν έχει αναφερθεί κάπου αλλού αυτή η οδηγία, δεν το γνωρίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε δεν συνηθιζεται βλεπεις, εισαι ιδιαζουσα περιπτωση, μαλλον οι συναδελφοι σου κοιτανε την δουλεια τους και δεν ποσταρουν σε φορουμς ωσαν τσαμπα μαγκες; :P

 

τεσπα, σε συγχωρουμε, πις που ειπε κι ο απο πανω γιατι δεν εγραψες και πολλα,

να μην επαναληφθει ομως παρακαλω,

στω B)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μωρέ οκ, κοινή λογική ξέρωγώ :P

 

αν δώ πχ ένα spoiler σε μια σειρά που είναι στο 2ο της επεισόδιο, αν το έχω δεί θα το πατήσω να διαβάσω το αναμενόμενο, σχόλιο για το 2ο και εικασίες για το επόμενο... όχι σχόλιο για το ακυκλοφόρητο 3ο :P το οποίο σχόλιο θα είναι και valid αφού το κάνει άτομο που έχει δεί το επεισόδιο πριν από τους πάντες λόγω δουλειάς

 

νταξ δεν έγραφε και τίποτα το spoiler εν τέλη αλλά το αυτονόητο πλιζ, μην χαλάσουμε (και γώ και όλοι δλδ) το fun σε αυτούς που περιμένουν να δουν τα επόμενα επεισόδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Snake,

 

ας πάρουμε τα πράγματα με τη σειρά. Αρχικά, το σπόιλερ δεν περιείχε κανένα σπόιλερ, ήμουν πολύ προσεκτικός σε αυτά που έγραψα ακριβώς για τον λόγο που κάποιος πατήσει κατα λάθος το κουμπάκι ή για οποιονδήποτε άλλον λόγο.

 

Επίσης, επειδή η κοινη λογική δεν είναι τόσο «κοινή» (εξαιρώ τα άτομα που δεν διαθέτουν καν λογική), καλό είναι στην πρώτη σελίδα ενός θέματος να γράφει ο δημιουργός του θέματος:

 

«Σας παρακαλώ, η κουβέντα να αφορά μόνο τα επεισόδια που έχουν προβληθεί».

 

Και η συγκεκριμένη διατύπωση δεν αφορά μόνο τη δική μου περίπτωση, μπορεί ένα επεισόδιο να έχει διαρρεύσει στο διαδίκτυο πριν προβληθεί στην τηλεόραση, νομίζω ότι καταλαβαίνεις τι εννοώ.

 

Όπως και να έχει, νομίζω ότι ασχοληθήκαμε παραπάνω από ό,τι έπρεπε με το συγκεκριμένο θέμα, σε αυτό φταίω κι εγώ.

 

Καλή συνέχεια να σου ευχηθώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε ναί, αν έχει διαρρεύσει κάτι προφανώς και γράφουμε, με προειδοποίηση πάντα όσοι το είδαμε... εδώ μιλάμε για επεισόδιο που δεν έχει δεί κανείς ούτε το ιντερνετ, πλην αυτών που δουλεύουν στην παραγωγή του και των διανομέων λόγω μεταφράσεων καλή ώρα κτλ...και ναι το σποιλερ δεν είχε τίποτα μέσα αλλά δε παύει να είναι spoiler tag που όταν το πατάς περιμένεις να διαβάσεις κάτι ουσιαστικό για την υπόθεση και ψαρώνεις...

 

anyway, to much ado for nothing, αύριο στα γνωστά λημέρια το επεισόδιο να δούμε τι θα γίνει με όλους τους παρίες που μαζεύτηκαν στο good old brum και αν θα σκάσει και ο πιο βοσκός όλων που φτύνει ακόμα και όταν κοιμάται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραια η αποδοση της εποχης απο αποψη σκηνικων, κουστουμιων και ολα αυτα. Κατα τη γνωμη μου τιποτα το ιδιαιτερο μεχρι την τελευταια σεζον και τα πρωτα επεισοδια της οπου αρχισε λιγο να σε κανει να θες το επομενο επεισοδιο. Ο λογος που δεν μου αρεσε πολυ ηταν αυτος, οτι δε τρελενομουν για το επομενο επεισοδιο οπως γινεται σε αλλες σειρες ποσο μαλλον στη πρωτη σεζον που προσπαθουν κιολας να κερδισουν το κοινο (Πρωτο επεισοδιο blacklist ας πουμε για οποιον εχει δει ειναι επικο και απλα θες να πας στο δευτερο επεισοδιο με τη μια), αυτο ηταν που δεν μου αρεσε, ηταν λιγο αργο και αδιαφορο στην αρχη, οσο προχωραει φαινεται να εχει πολυ περισσοτερο ενδιαφερον ειδικα τωρα! 

 

Επισης ξεχασα να πω, μουσικαρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

βσκ η τελική κατάληξη tommy vs don corleone family απο τα lidl :P θα επρεπε να ηταν πιο εμπνευσμενη, μου φανηκε οτι ξεπεταξαν λιγο στο τελευταιο επεισόδιο το ολο main story για να χτισουν τις βασεις για την επομενη σεζον...γενικα μετρια σεζον για peaky blinders νομιζω, μαλλον η λιγοτερο καλη απο τις τεσσερεις ως τωρα αλλα παρόλα αυτά μια χαρά ψυχαγωγικότατη και πορωτική, peaky fuckin blinders to the bone...το του σποιλερ ηταν για μενα η καλυτερη στιγμη του φιναλε...

 

παμε τωρα βουρ για την 5η η οποια προβλεπεται, αν το χειριστουν σωστα, και η πιο ενδιαφερουσα απο αποψη πλοκης -απο τις υποσχεσεις που αφησε το φιναλε-...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...