Προς το περιεχόμενο

Η HP ανακοίνωσε τον πρωτότυπο υπολογιστή HP Sprout


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη μασας!

Ειναι ΟΛΑ copy/paste απο την Apple !!!

 

Να το θυμασε αυτο

...το 2050! B) 

 

Εννοειται!! ...ειχα καποιους ενδοιασμους, αλλα τωρα με καθησυχασες

 

 

sent from my HP Elitebook Workstation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Όταν φόρτωσε η σελίδα μου φάνηκε σαν πρώτη αποτύπωση έτσι όπως είναι στημένο στη φωτό σαν πρέσα σιδερώματος

χαχααχχααχ elna, singer εσυ?

 

Πάντως είναι αρκετά ενδιαφέρον έτσι όπως το παρουσιάζουν και ΜΑΚΑΡΙ και στη πράξη να έχει την ίδια ευκολία και απόδοση δίχως lags, hickups και λοιπές αναγούλες, τα καθιερωμένα δλδ v1.0 "προβληματάκια"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείτε να τη χρησιμοποιήσετε έως ένα τρισδιάστατο σαρωτή, επεμβαίνοντας και κάνοντας αλλαγές στην εικόνα του αποτελέσματος

 

Άψογη εφαρμογή για γραμμή παραγωγής προϊόντων.

 

Κάθομαι και διαβάζω σχόλια από άτομα μου απλά κάθονται μπροστά στο PC τους για ψυχαγωγικούς σκοπούς (99% των no-go σχολίων).

 

Ίσως η χρήση του συγκεκριμένου συστήματος να είναι περιορισμένη σε αντικείμενα σχετικά μικρού μεγέθους. Αλλά εξυπηρετεί τον σκοπό του. Με εξαίρεση έναν μικρό βαθμό ψυχαγωγίας που μπορεί να προσφέρει εάν κάποιος το χρησιμοποιήσει για έναν οποιονδήποτε αρτιστικό σκοπό, τα πλεονεκτήματά του εγώ προσωπικά τα βλέπω αλλού.

 

Φανταστείτε την ίδια τεχνολογία σε μεγαλύτερες διαστάσεις, για παράδειγμα να μπορείς να σκανάρεις (ή να προβάλλεις τρισδιάστατα) ένα μοντέλο αυτοκινήτου και να του κάνεις ότι αλλαγές θέλεις επιτόπου. Σε γενικές γραμμές, αυτή είναι η διαδικασία παραγωγής του αύριο, τελειώνει ένα μέρος του "άπειρου" pre-release product testing από τη στιγμή που θα προσομοιώνει τρισδιάστατα το προϊόν με δυνατότητες on-the-spot παρατηρήσεων και αλλαγών. Με κατάλληλα σχεδιασμένο λογισμικό και κατάλληλες κάμερες για την κάθε περίπτωση χρήσης.

 

Θα σωθεί έμμεσα ένας σημαντικός αριθμός υλών και πόρων γενικότερα, μιας και θα μειωθούν τα προτότυπα μοντέλα προϊόντων στα οποία γίνονται τελευταίες επεμβάσεις, βελτιώσεις και αλλαγές.

 

Σιγά σιγά βελτιστοποιείται η διαδικασία παραγωγής τελικών προϊόντων. 

 

Τώρα το γιατί είναι πρόβλημα το γεγονός ότι μπορεί να μοιάζει με πρέσσα/τοστιέρα, δε γνωρίζω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον και η τιμή του επίσης...
Θα ήθελα να μάθω περισσότερα για τα speccs από την επιφάνεια με την γραφίδα.
Η επιφάνεια φαίνεται καλή αλλά δεν ξέρω κατα πόσο είναι καλή στην απόκριση και αν ενδείκνυται για χρήσεις photoshop - illustrator... κάτι που δεν είδα καθόλου στο video. 
Είδα μόνο κάτι εφαρμογές σαν αυτές των κινητών και κάτι παιδικές...

Αλλιώς, νομίζω πιο πολύ συμφαίρει να πάρει κάποιος ένα pc με παρόμοια speccs στο 1000€ και τα υπόλοιπα να τα δώσει για μια καλή γραφίδα... 

Από την άλλη το σκανάρισμα σε 3D μέτρησε... πολύ!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γευση απο το μελλον μας δινει η HP

Γενικα παντως σαν ιδεα ειναι αψογη. Απλα μεχρι να μικρυνουν το μεγεθος των επιμερους αισθητηρων και να ομορφυνουν λιγο το συνολο, δεν νομιζω να βρει αποδοχη απο το κοινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει κάποια χρησιμότητα στην πράξη αλλά είναι καλό να παρουσιάζονται τέτοια σχέδια. Σίγουρα κάποια απο τα μέρη του (τουλάχιστον) θα έχουν ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το βιντεακι, πρωτοτυπη ιδεα, και χρησιμο για μερικους.

 

Με κατι τετοιες ιδεες πρεπει να προχωρησουν οι εταιριες απο δω και περα για να πουλησουν νεα προιοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους :)

Χάρηκα πάρα πολύ με αυτή την είδηση!

Συγχαρητήρια στην HP και στην Microsoft.

Το εγχείρημα αυτό πραγματικά ανοίγει άλλους κόσμους!

Το μόνο που μένει είναι μια άρτια φωνητική λειτουργία

που να καταλαβαίνει τις εντολές που χρειάζεται ο χρήστης.

Όσο για την τιμή που σχολίασαν κάποιοι νομίζω πως είναι απόλυτα λογική με βάση τις σημερινές που υπάρχουν για ένα "τηλέφωνο" 5-6 ιντσών...

Και πάλι Συγχαρητήρια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο βολικό θα είναι στην πληκτρολόγηση. Αυτό το "ηλεκτρονικό" πληκτρολόγιο με ψιλοφοβίζει γιατί να γράψεις σοβαρό κείμενο δίχως αίσθηση μου φαίνεται πολύ "δύσκολο".

Από εκεί και πέρα είναι επαναστατικό,καμία αμφιβολία επ' αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...