Προς το περιεχόμενο

Το Android 5.0 Lollipop στο Galaxy S4 από τις αρχές του 2015


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Cyanogenmod και αντε γεια.Εχω S3 εβαλα την 4.4.4. και το κινητο πεταει.Μιση ωριτσα υποθεση ηταν να την περασω και να σεταρω το κινητο οπως πριν με τα backup που ειχα ,λιγοτερη ωρα δηλαδη απο την κλαψα που θα ριξουν συνολικα οι users για το κινητο τους που αργει η δεν παιρνει καν την επισημη αναβαθμιση απο την χ,ψ μπιπεταιρεια που τους αρμεγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να ρωτησω και εγω κατι αν εχεις δυνατο κινητο τι να την κανεις την τελαυταια εκδοση και υπάρχει τοση βιασύνη?

δηλαδη με την υπαρχουσα ύστερη σε κατι?

Εγω οταν βαριεμαι αλλαζω launcher και εχω καινουργιο κινητο......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάει ο κόσμος ρε Samsung..

1. Εδώ έχω λαγκ στο s4 με την 4.2.2 φαντάσου τι θα γίνει με το lollipop που είναι σχεδιασμένο για πιο HIGH end συσκευές

2. Σιγά μην καταφέρεις να μας το δώσεις πριν την άνοιξη του 2015..

Τόσοι υπάλληλοι με τι ασχολούνται ήθελα να ξερα... Πάντως με τα Update και το design σίγουρα όχι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι δεν καταλαβαίνετε εσείς που κράζετε? Εταιρίες είναι και θέλουν κέρδη. Αν δώσουν το Lollipop σε όλα τα Galaxy γιατί να πάει κάποιος να πάρει το S5 ή το S6 κτλ? 3 χαρακτηριστικά είναι πλέον τα κύρια με τα οποία διαφοροποιούνται όλα τα κινητά. Η οθόνη (ίντσες και ανάλυση), η κάμερα και το λογισμικό. Τα πρώτα 2 έχουν φτάσει πλέον σε ένα τέλμα (5,5''-QHD) και τα 16-20ΜΡ αντίστοιχα.Το μόνο δυναμικό στοιχείο είναι πλέον το λογισμικό. Γιατί λοιπόν να το δώσουν απλόχερα και να μην το "πουλήσουν" ως προνομιακό στοιχείο των καινούριων μοντέλων? Πάλι καλά να λέτε που το δίνουν στο S4. Και αυτό το κάνουν για να διατηρήσουν ένα και καλά προφίλ υποστήριξης στα παλαιότερα μοντέλα.

Για τον λόγο ποιά εταιρία θα επιλέξουν οι χρήστες.

πχ. Αν πρόκειται να πάρω ένα high end κινητό δεν θα προτιμήσω πχ την Samsung, αν τώρα έβγαινε και έλεγε οτι το S4 δεν θα πάρει Lollipop.

 

Πάντως έχουμε γενική βελτίωση στο Android σχετικά με τις αναβαθμίσεις. Το Nexus 7,10 θα πάρουν Lollipop και ας περάσαν οι 18 μήνες. Η Motorola επρόκειτο να αναβαθμίσει Moto E,G,X και απο οτι έχει δείξει στο παρελθον θα το κάνει πολύ γρήγορα. Η HTC υπόσχεται μέσα σε 90 μέρες απο τώρα, να αναβαθμίσει HTC One M7-M8. 

 

Και μετά τα κλασικά με Samsung,LG και Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάει ο κόσμος ρε Samsung..

1. Εδώ έχω λαγκ στο s4 με την 4.2.2 φαντάσου τι θα γίνει με το lollipop που είναι σχεδιασμένο για πιο HIGH end συσκευές

2. Σιγά μην καταφέρεις να μας το δώσεις πριν την άνοιξη του 2015..

Τόσοι υπάλληλοι με τι ασχολούνται ήθελα να ξερα... Πάντως με τα Update και το design σίγουρα όχι!!

 

1. Ε, βάλε την 4.3 ή την 4.4 για να μην έχεις lag.

2. Δες και τα προγράμματα των άλλων εταιρειών. Μόνο η LG λέει μέσα στο 2014 και μόνο για το G3, όλες οι άλλες εταιρείες πάνε για αρχές του 2015.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάει ο κόσμος ρε Samsung..

1. Εδώ έχω λαγκ στο s4 με την 4.2.2 φαντάσου τι θα γίνει με το lollipop που είναι σχεδιασμένο για πιο HIGH end συσκευές

 

Άρα το Moto E με το Lollipop, πρέπει να σέρνεται; Δεδομένου οτι θα ρθει επιτέλους το ART, όχι δεν νομίζω να είναι πιο βαρύ. Τώρα αν η samsung βάλει της παναγιάς τα μάτια, άλλο αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι δεν καταλαβαίνετε εσείς που κράζετε? Εταιρίες είναι και θέλουν κέρδη. Αν δώσουν το Lollipop σε όλα τα Galaxy γιατί να πάει κάποιος να πάρει το S5 ή το S6 κτλ?  Το μόνο δυναμικό στοιχείο είναι πλέον το λογισμικό. Γιατί λοιπόν να το δώσουν απλόχερα και να μην το "πουλήσουν" ως προνομιακό στοιχείο των καινούριων μοντέλων? Πάλι καλά να λέτε που το δίνουν στο S4. Και αυτό το κάνουν για να διατηρήσουν ένα και καλά προφίλ υποστήριξης στα παλαιότερα μοντέλα.

Τι λες ρε, πας καλά; Για τη λειτουργία του κινητού μιλάμε όχι για κάποια εφαρμογή που ζητάει παραπάνω απαιτήσεις από ένα smartphone!

Και από πότε το s4, s3 είναι παλιές συσκευές; Το s3 βγήκε σε Neo έκδοση (2014), δηλαδή αυτός που έχει το αρχικό μοντέλο (2012) είναι μαλάκας; Ή δεν είναι s3 εκείνο;

 

Σε λίγο θα βγάζουν κάθε μήνα "ενημέρωση" και στο μισά του χρόνου θα θες καινούργια συσκευή!

 

Και ποιος είπε ότι δεν θα αγοράσει κανένας το s5? Οι περισσότεροι που ξέρω αλλάζουν συσκευή και παίρνουν την αμέσως επόμενη χωρίς να έχει κυκλοφορήσει ΚΑΝ στην Ελλάδα, και όλα αυτά επειδή είναι καμμένοι όχι επειδή δεν δέχεται ενημέρωση το τηλέφωνο, με αυτή τη λογική το 4s ή το S3 είναι για πέταμα, άλλα στα καταστήματα τα βρίσκεις ακόμα, τις ενημερώσεις να μην τις δέχονται όμως;;;;;;

 

Είσαι φάουλ, πέταξες κοτσάνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sony άλλαξε τώρα, αν κοιτάξει κανεί πιο πίσω και σε android, αλλά και σε Symbian εποχές έχει πολύ κακό ιστορικό και υποστήριξης και σε heavily skinned ui.

 

Η κακή εμπορική της πορεία την ανάγκασε να βάλει μυαλό και αν σταματήσει να βγάζει και low end συσκευές που δεν έχουν νόημα (γιατί δε γίνεται να είναι όσο φθηνές θέλουν αυτοί που ψάχνουν low end) και επικεντρωθεί περισσότερο σε συσκευές με καλό hw (ας τις βγάζει συνεχώς νέα ναυαρχίδα, καλύτερα για αυτούς που ψάχνουν σκοτωμένα τα προηγούμενα μοντέλα, ειδικά αν ξέρουν ότι θα υπάρξει υποστήριξη), θα γίνει από τις πιο ουσιαστικές εταιρείες στο android και θα ξελασπώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για την ώρα η Samsung δεν έχει στα σχέδια της να διαθέσει την 5.0 στο Galaxy S4 Mini. Και μιλάμε για κινητό του 2013 και μεταγενέστερο του S4. Τα χαρακτηριστικά του είναι μια χαρά και δεν τίθεται θέμα να βαρύνει με τη Lollipop. Η 4.4.4 είναι στα σχέδια για να βγει την άνοιξη του 2015.

 

Άμα δεν βγει η Lollipop έστω για το S4 Mini 4G είναι μεγάλο foul της Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ε, βάλε την 4.3 ή την 4.4 για να μην έχεις lag.

2. Δες και τα προγράμματα των άλλων εταιρειών. Μόνο η LG λέει μέσα στο 2014 και μόνο για το G3, όλες οι άλλες εταιρείες πάνε για αρχές του 2015.

μιλαμε για Official πραγματα........

( και φυσικα ξεχασα να γραψω το "4" ενδιαμεσα...

4.4.3, 4.4.4 )

Επισης στο moto e&g που ειναι υποδεεστερα, μιλαμε για pure android που πυροβολαει...οχι για την παπαρια της samsung που το μονο καλυτερο που εχει ειναι ο τροπος εμφανισης των συντομευσεων της πανω μπαρας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

@Super_f

 

Εταιρίες είναι που τους σκαμε τα λεφτά μας και απαιτούμε αναβάθμιση.

 

Αυτός ήταν ένας από τους λόγους που έφυγα από το αντροιντ. Να δίνω 300+ € για κινητο και να μην παίρνει το νέο αντροιντ και να κάθομαι σαν βλακας πάνω από το πισι να ψάχνω ρομς κλπ.

 

Τα WP δίνουν τόσα updates από το φθηνότερο μέχρι το ακριβότερο. Και η Apple κάνει το ίδιο επίσης.

 

Αν τα WP8 πάρουν και το update των Windows 10 βάζουν γυαλιά σε αυτές τις ανοησίες που κάνουν αυτοί από την αντροιντ πλευρά.

 

Δεν διαφωνώ φίλε μου. Σαφώς και απαιτούμε και το δικαιούμαστε αλλά αυτό δεν μπορεί να αλλάξει την στρατηγική τους. Και επειδή αναφέρθηκες στη Micro, συμφωνώ ότι η πολιτική που ακολουθούν στις αναβαθμίσεις των windows phone είναι μέχρι στιγμής καλή. Αμφιβάλεις όμως ότι ο μόνος λόγος που το κάνει είναι το οτι θέλει να χτυπήσει την Apple στην Αμερική που εκεί αποτελεί τον κύριο ανταγωνιστή της και κάτοχο του μεγαλύτερου μεριδίου της αγοράς?  Πέρα από αυτό, δες λίγο την πολιτική που ακολουθεί στα Windows. Είναι ή δεν είναι απαράδεκτο που σταμάτησε την υποστήριξη των XP χωρίς καμία εναλλακτική? Ενός λειτουργικού που αποτελεί ακόμα το μεγαλύτερο κομμάτι των εν λειτουργία υπολογιστών ανά τον κόσμο. Είναι ή δεν είναι αλήθεια ότι από τα Windows 95 μέχρι και σήμερα ακόμα, η μοναδική δωρεάν αναβάθμιση που έδωσε στους χρήστες ήταν από τα 8 στα 8.1? Είναι ή δεν είναι απαράδεκτο ότι δεν θα δώσει δωρεάν τα Windows 10 στους χρήστες των 8/8.1? (Δεν ξέρω αν είδες αλλά οι διαφορές είναι λίγες σε επίπεδο αστειότητας). Αντίστοιχα και η Sony που είπε ο φίλος από πάνω προσπαθεί να χτυπήσει και αυτή ένα κομμάτι της αγοράς στην οποία υστερεί και έχει να παίξει με μεγαθήρια. Στο δια ταύτα, αυτό που λέω είναι ότι δεν πρέπει να έχουμε αυταπάτες ότι υπάρχουν οι ¨καλές" εταιρίες που ¨φροντίζουν" τον πελάτη τους και οι κακές που απλώς προσπαθούν να τα αρπάξουν. Όλες γενικά προσπαθούν να τα αρπάξουν, απλώς κάποιες πρέπει να ρίχνουν ένα δόλωμα παραπάνω για να το καταφέρουν!

Πες τα!Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες ρε, πας καλά; Για τη λειτουργία του κινητού μιλάμε όχι για κάποια εφαρμογή που ζητάει παραπάνω απαιτήσεις από ένα smartphone!

Και από πότε το s4, s3 είναι παλιές συσκευές; Το s3 βγήκε σε Neo έκδοση (2014), δηλαδή αυτός που έχει το αρχικό μοντέλο (2012) είναι μαλάκας; Ή δεν είναι s3 εκείνο;

 

Σε λίγο θα βγάζουν κάθε μήνα "ενημέρωση" και στο μισά του χρόνου θα θες καινούργια συσκευή!

 

Και ποιος είπε ότι δεν θα αγοράσει κανένας το s5? Οι περισσότεροι που ξέρω αλλάζουν συσκευή και παίρνουν την αμέσως επόμενη χωρίς να έχει κυκλοφορήσει ΚΑΝ στην Ελλάδα, και όλα αυτά επειδή είναι καμμένοι όχι επειδή δεν δέχεται ενημέρωση το τηλέφωνο, με αυτή τη λογική το 4s ή το S3 είναι για πέταμα, άλλα στα καταστήματα τα βρίσκεις ακόμα, τις ενημερώσεις να μην τις δέχονται όμως;;;;;;

 

Είσαι φάουλ, πέταξες κοτσάνα!

 

Αν εγώ είμαι foul εσύ είσαι 3 μέτρα offside. Διάβασε λίγο πάλι προσεχτικά τι λέω γιατί εσύ πετάς κοτσάνες. ΔΕΝ λέω ότι τα S2,S3,S4 και τα αντίστοιχα μοντέλα των προηγούμενων ετών είναι παλιά, ΟΥΤΕ ότι δεν δικαιούνται να πάρουν τις αναβαθμίσεις. ΛΕΩ ότι η πολιτική του να μην τις παίρνουν τα (χρονικά) παλαιότερα μοντέλα είναι αποτέλεσμα μιας συγκεκριμένης πολιτικής που ακολουθούν σχεδόν όλοι ανάλογα με το μερίδιο αγοράς που κατέχουν. ΔΕΝ λέω ότι είναι σωστό ΟΥΤΕ ότι είναι δίκαιο, ΛΕΩ ότι συμβαίνει. Μόνος σου τα λες, μόνος σου τα απαντάς: Γιατί βγήκε S3 Νεο το 2014 χωρίς καμία διαφορά στο harware από το απλό εκτός από την έκδοση Android άραγε??? Κατάλαβες τι λέω τώρα ή να το κάνω πιο νια νια?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...