Προς το περιεχόμενο

To thread των LGBT (ΛΟΑΤ) δικαιωμάτων


Τοξοβόλος_U_K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα δεν μου εξηγείς αυτό που σου λέω διακριτικά...

είναι τυχαίο ότι έβαλες χαμηλότερους μισθούς στα επαγγέλματα που είναι περισσότερες γυναίκες????

 

 btw όχι  B)

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΟΧΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ εκεί ήταν όλο το νόημα! γιατι ακριβώς αυτά γράφει και στην έρευνα!!!!! πήγαινε στην σελίδα 14 και θα το δεις... το είχα διασαφηνίσει κιόλας στο ίδιο το ποστ....

 

ε τότε είσαι γκέι(δηλαδή μυαλό γυναίκας) :P δεν εξηγείται αλλιώς :P

Ωραία... πολύ ωραία... κατέβα τώρα λίγο παρακάτω και διάβασε δυνατά:

 

"The total earnings gap: a better understanding of the scope of the inequalities

Women face three types of disadvantage on the labour market: being paid less per hour, working fewer hours in paid jobs and being under-represented in paid jobs (30). These disadvantages combine and mutually reinforce each other so as to create an overall problem deeper than each of its components. The result is that women earn much less than men on average: the total earnings gap reached 37 % in 2010 (see Figure 7) (31). Although data show that this represented an improvement since 2006, Europe is still very far from achieving gender equality on the labour market."

 

Αφού το εμπεδώσεις, έλα μετά και κρίνε αν το μυαλό μου λειτουργεί γυναικεία επειδή είμαι gay...  :devil:  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία... πολύ ωραία... κατέβα τώρα λίγο παρακάτω και διάβασε δυνατά:

 

"The total earnings gap: a better understanding of the scope of the inequalities

Women face three types of disadvantage on the labour market: being paid less per hour, working fewer hours in paid jobs and being under-represented in paid jobs (30). These disadvantages combine and mutually reinforce each other so as to create an overall problem deeper than each of its components. The result is that women earn much less than men on average: the total earnings gap reached 37 % in 2010 (see Figure 7) (31). Although data show that this represented an improvement since 2006, Europe is still very far from achieving gender equality on the labour market."

 

Αφού το εμπεδώσεις, έλα μετά και κρίνε αν το μυαλό μου λειτουργεί γυναικεία επειδή είμαι gay...  :devil:  :P

θεέ μου τι αμαρτίες πληρώνω... 

 

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΘΟΣ(ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ) ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ 14

 

όπως στο παράδειγμά μου με τα απλά νούμερα (για να γίνει πιο εύκολα κατανοητό αλλά δεν...)  τσουβαλιάζοντας όλες τις γυναίκες βγήκε πως κατά μέσο όρο βγάζουν ~22% (1800>1400)λιγότερα χρήματα έτσι προέκυψε και το  16%  απο τα πραγματικά στοιχειά της έρευνας που για παράδειγμα είδαν ότι μόνο το 27% των πτυχιούχων σε engineering manufacturing (που είναι δουλειές με μεγάλους μιστούς) ήταν γυναίκες (και άρα το 73% άντρες) και πως το 80% ήταν γυναίκες σε education και training (δουλειές με χαμηλότερους μισθούς) και μόνο το 20% δηλαδή ήταν άντρες κτλ κτλ και είπαν να μην δώσουν σημασία σε αυτό απλά τσουβάλιασαν τις γυναίκες όλων των κατηγοριών και διαιρέσανε με τον αριθμό τους και καναν το ίδιο για τους άντρες έτσι βγήκε το 16% διαφορά. 

 

Δες το σαν αντίστροφη πυραμίδα αν ειναι ενα κομμάτι στην αρχή λάθος γκρεμίζεται όλη η πυραμίδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεέ μου τι αμαρτίες πληρώνω... 

 

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΘΟΣ(ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ) ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ 14

 

όπως στο παράδειγμά μου με τα απλά νούμερα (για να γίνει πιο εύκολα κατανοητό αλλά δεν...)  τσουβαλιάζοντας όλες τις γυναίκες βγήκε πως κατά μέσο όρο βγάζουν ~22% (1800>1400)λιγότερα χρήματα έτσι προέκυψε και το  16%  απο τα πραγματικά στοιχειά της έρευνας που για παράδειγμα είδαν ότι μόνο το 27% των πτυχιούχων σε engineering manufacturing (που είναι δουλειές με μεγάλους μιστούς) ήταν γυναίκες (και άρα το 73% άντρες) και πως το 80% ήταν γυναίκες σε education και training (δουλειές με χαμηλότερους μισθούς) και μόνο το 20% δηλαδή ήταν άντρες κτλ κτλ και είπαν να μην δώσουν σημασία σε αυτό απλά τσουβάλιασαν τις γυναίκες όλων των κατηγοριών και διαιρέσανε με τον αριθμό τους και καναν το ίδιο για τους άντρες έτσι βγήκε το 16% διαφορά. 

 

Δες το σαν αντίστροφη πυραμίδα αν ειναι ενα κομμάτι στην αρχή λάθος γκρεμίζεται όλη η πυραμίδα.

Επιμένεις να διαβάζεις τα δεδομένα όπως θέλεις και να τα απλουστεύεις όπως σε συμφέρει...

Κοινώς, ΟΛΟΙ αυτοί λένε ψέματα και μόνο εσύ ανακάλυψες την αλήθεια που είναι σε κοινή θέα και εμείς δεν την βλέπουμε, μιλάς ΣΟΒΑΡΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένεις να διαβάζεις τα δεδομένα όπως θέλεις και να τα απλουστεύεις όπως σε συμφέρει...

Κοινώς, ΟΛΟΙ αυτοί λένε ψέματα και μόνο εσύ ανακάλυψες την αλήθεια που είναι σε κοινή θέα και εμείς δεν την βλέπουμε, μιλάς ΣΟΒΑΡΑ?

Δες αυτό και διάβασε μερικά άρθρα της κυρίας.

Μετά βλέπουμε τι βλέπει ποιος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΥΓ: "Το θέμα του μισθολογικού κενού δεν υφίσταται ως σοβαρό θέμα από τους οικονομολόγους" NOT

 

 

Και μου βάζει αναφορά από Věra Jourová -->is a Czech politician, businesswoman, and lawyer.She studied cultural anthropology in Prague.

https://en.wikipedia.org/wiki/V%C4%9Bra_Jourov%C3%A1

 

Ευτυχώς που στράφηκε στις μπίζνες και στην πολιτική καριέρα,γιατί με το πτυχίο που πήρε δε θα βγαζε και

τόσα πολλά και θα διαμαρτυρόταν για wage gap και πατριαρχία.

 

Να δούνε και αυτά :

 

Τελευταία βίντεο,δεν ποστάρω άλλο offtpoic

 

Επεξ/σία από kostas_sl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτό και διάβασε μερικά άρθρα της κυρίας.

Μετά βλέπουμε τι βλέπει ποιος.

Γνώριμη κυρία και σε πολλά σωστή... Όμως σε παρακαλώ επειδή είναι πολλές οι ώρες, πες μου που ακριβώς αναφέρει ότι δεν υπάρχει gender pay gap... Θα με διευκολύνεις αφάνταστα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνώριμη κυρία και σε πολλά σωστή... Όμως σε παρακαλώ επειδή είναι πολλές οι ώρες, πες μου που ακριβώς αναφέρει ότι δεν υπάρχει gender pay gap... Θα με διευκολύνεις αφάνταστα...

έχω καιρό που το είδα και δεν θυμάμαι, δώσε μου χρόνο να το βρω και ενημερώνω

 

EDIT: τα βασικά θέματα μέχρι τώρα.

gender social constructs 26:15

wage gap 52:40

 

ολο το βιντεάκι είναι καλό, μιλάει για διάφορα αμερικάνικα φαινόμενα (δεν τα έχω συναντήσει προσωπικά στην καθημερινότητα μου) και πως ξεκίνησαν.

 

Επεξ/σία από taazz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαστε εξυπνότεροι

Ενώ στις κατηγόριες περιορισμένης ευφυίας (κάτω του 100 IQ) σε κάθε θέση (πχ ΙQ 70 ) οι γυναίκες ειναι αυτές που έχουν περισσότερα άτομα παρά οι άντρες

ε τότε είσαι γκέι(δηλαδή μυαλό γυναίκας)

Δέκα. Στα. Δέκα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ,ωραίο το οφτόπικ.Επιστρέφουμε τώρα στα ζητήματα που αφορούν την LGBT κοινότητα πιο άμεσα.

 

Της πόπης στο Pride της Ιστανμπούλ.

 

http://www.pinknews.co.uk/2016/06/26/german-politicians-among-those-arrested-for-banned-istanbul-pride-demonstration/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ,ωραίο το οφτόπικ.Επιστρέφουμε τώρα στα ζητήματα που αφορούν την LGBT κοινότητα πιο άμεσα.

 

Της πόπης στο Pride της Ιστανμπούλ.

 

http://www.pinknews.co.uk/2016/06/26/german-politicians-among-those-arrested-for-banned-istanbul-pride-demonstration/

 

Anti-gay preacher with ‘you deserve rape’ sign gets hit with baseball bat (VIDEO)

 

/click

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές στο Pride του Λονδίνου γκέι αστυνομικός έκανε πρόταση γάμου στον αγαπημένο του.Δείτε το βιντεάκι,τα σπάει.

 

 

Policeman proposes to boyfriend at London Gay Pride

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/06/26/policeman-proposes-to-boyfriend-at-london-gay-pride/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mερικές φώτο από το Pride εδώ στο Λονδίνο

 

Thousands flood the streets at Pride in London to prove that love always wins

http://www.pinknews.co.uk/2016/06/25/thousands-flood-the-streets-at-pride-in-london-to-prove-that-love-always-wins-photos/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...