Προς το περιεχόμενο

Το Office γίνεται δωρεάν στο iPad, σύντομα και στα Android tablets


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω βλεπω στο πρωτο Video μια κυρια να προσπαθει σε slow motion(αν κρινω και και απο την αργη ανταποκριση απο το πατημα μεχρι το ανοιγμα της εφαρμογης...) να δει και να δειξει καποια αρχεια office στο iphone... Σε σχεση με ενα desktop ειδα το slow motion και στην επεξεργασια στο surface. Εχει προβλημα το video ή ξεχναμε το mobile office...

 

ΥΓ Οχι μονο επεξεργασια , αλλα και προβολη αρχειο σε οθονη μικροτερη των 5" και αναλογια πιο wide απο 3:2 δεν εχει νοημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ως επεκταση της σοβαρης δουλειας που εχουν κανει στο pc τους!

 

Εκτος αν μιλας για ψιλο εργασιουλες,που ουτε στο pc θα αγοραζες τα office,για να τις κανεις!

Για κάποιον που υπερασπιζόταν μέχρι θανάτου τα tablets σε άλλο νήμα που συζητούσαμε για το τι θα επικρατήσει στο μέλλον, καλά τα λες :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλεπω στο πρωτο Video μια κυρια να προσπαθει σε slow motion(αν κρινω και και απο την αργη ανταποκριση απο το πατημα μεχρι το ανοιγμα της εφαρμογης...) να δει και να δειξει καποια αρχεια office στο iphone... Σε σχεση με ενα desktop ειδα το slow motion και στην επεξεργασια στο surface. Εχει προβλημα το video ή ξεχναμε το mobile office...

 

ΥΓ Οχι μονο επεξεργασια , αλλα και προβολη αρχειο σε οθονη μικροτερη των 5" και αναλογια πιο wide απο 3:2 δεν εχει νοημα...

 

 

Εγώ πάλι είδα στο Samsung tablet να λαγκάρει ακόμα και στο scrolling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως γνησιως Έλλην, προτιμας να μιλάς/γραφείς με επιχειρήματα βλέπω.

 

Επειδή λοιπον μονο υποθεσεις μπορω να κανω ως προς το τι σε ενόχλησε ,βλέποντας την υπογραφη σου θα βγάλω τον Σέρλοκ απο μεσα μου και θα σου απαντήσω:

 

1.Ναι η Google κανει data mining ,ναι η πλειονοτητα των χρηστών το ξέρει και δεν τους νοιαζει,και ναι υπαρχουν τρόποι να το εμποδισεις ,βλέπε xprivacy στο xda.

2.Τα σημερινα android TV boxes με τα νεότερα chips απο all winner,am logic,rockchip είναι άψογα για καθημερινή χρηση (browsing/media consumption),ειδικα απο την στιγμη που το λειτουργικο είναι ελαφρύ και δε βρίσκεται σε μηχανικό HDD.

3.Συνδυασμος hardware+υποστήριξη απο την τεραστια κοινοτητα του android+τιμες στο πάτωμα=A nerd's wet dream.

 

Το σχόλιο το αγνοώ δεν αξίζει καν τον κόπο. Αλλά:

 

1. Πλειονότητα δεν θα έλεγα.

 

 

Μιλάς για "γρήγορο full PC".

- Γρήγορο και ανδροιδ δεν πάνε μαζί.

- Δεν είναι PC αυτό. (full..)

 

Καλύπτει 99% των αναγκών του μέσου χρήστη. Δηλαδή ο μέσος χρήστης περίμενε τα Office μιας και ουσιαστικά λες μόνο Office + Browsing. Δεν υπήρχαν/υπάρχουν 500 άλλες συσκευές για να κάνει την "δουλειά" του..

 

Μικρές επιχειρήσεις.. Σοβαρά τώρα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που υπερασπιζόταν μέχρι θανάτου τα tablets σε άλλο νήμα που συζητούσαμε για το τι θα επικρατήσει στο μέλλον, καλά τα λες :P

Δε θα επικρατησουν τα tablet στο τελος.

Η δικη μου αποψη και την εχω ξανα πει, ειναι οτι στο τελος θα καταργηθουν τα keyboard/mouse  και οι οθονες!

Το touch screen ειναι απλα το ενδιαμεσο βημα,που γεφυρωνει αυτη την μεταβαση!

Αλλα ειμαστε πολυ μακρια ακομη!

 

Το θεμα ειναι οτι υπερασπιζομαι και τους δυο κοσμους,μεχρι να φτασουμε σ'αυτο που αναφερα πιο πανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...