Προς το περιεχόμενο

Το εναλλακτικό πληκτρολόγιο Swype για iOS, διατίθεται δωρεάν για περιορισμένο χρονικό διάστημα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέτρια υλοποίηση κατά την γνώμη μου και η εναλλαγή γλωσσών κατά την διάρκεια της πληκτρολόγησης δεν είναι καθόλου λειτουργική.

 

Δεν ξέρω αν μιλάς για την Iphone ή android εκδοση αλλα στο android όντως είναι η χειρότερη υλοποίηση που θα μπορουσα να σκεφτώ. Τουλάχιστον αν δεν βάλουν πληκτρο, ας γινει με swype στο space όπως ειδα να γινεται στο swift. Είναι κρίμα γιατί έχει γίνει πραγματικά πολύ καλη δουλεια τοσο στην προβλεψη όσο και στη φωνητικη πληκτρολογηση στα ελληνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει στο ios υπαγόρεψη; 


Δεν ξέρω αν μιλάς για την Iphone ή android εκδοση αλλα στο android όντως είναι η χειρότερη υλοποίηση που θα μπορουσα να σκεφτώ. Τουλάχιστον αν δεν βάλουν πληκτρο για αυτο ας γινει με swype στο space όπως ειδα να γινεται στο swift

αλλάζεις γλώσσα με σύρσιμο στο swype 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχει στο ios υπαγόρεψη; 

αλλάζεις γλώσσα με σύρσιμο στο swype 

 

εννοείς φαντάζομαι από το κουμπί των ρυθμίσεων πάνω στο space. Καθόλου βολικό, ακόμα και το κινητό από τα χερια μπορει να σου φύγει...Μπορεις και πατώντας συνεχόμενα πανω στο space και μετα να πας στη γλωσσα που θες, πάλι άβολο και πιο χρονοβορο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι από το κουμπί του swype στο space εννοώ, εμένα προσωπικά αυτό δε με προβληματίζει στις 5", δε ξέρω σε πιο μεγάλο κινητό τι παίζει, αλλά έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να σέρνεις το δάχτυλο από τη μια άκρη στην άλλη 

 

το να κρατάω το space με καθυστερει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα το δοκίμασα σε ένα 5s οκ. έχετε δίκαιο υλοποίηση στο ios που έκαναν είναι άθλιο όσο δεν πάει.. . δεν ξερω αν φταίει περιορισμός που βάζει η Apple η κάτι άλλο αλλά είναι αίσχος η εφαρμογή καμία σχέση με Android μόνο όνομα είναι ίδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα το δοκίμασα σε ένα 5s οκ. έχετε δίκαιο υλοποίηση στο ios που έκαναν είναι άθλιο όσο δεν πάει.. . δεν ξερω αν φταίει περιορισμός που βάζει η Apple η κάτι άλλο αλλά είναι αίσχος η εφαρμογή καμία σχέση με Android μόνο όνομα είναι ίδιο

Θα το βελτιώσουν με τον καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω την συζητηση εδω και μου θυμιζει κουβεντες που καναμε στα android forums πριν 4 χρονια.

 

Καποτε θα γινει και το ios οπως ειναι το android τωρα, που θα παει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο, ημουν παραδοσιακός τυπος και μολις το εβαλα σε android 4.4.2 ομως. Ακομα και κανονικα να γραφεις, γραφεις πιο γρηγορα απο το πληκτρολόγιο της LG.

Επισης εχει και καλή φωνητικη ανταποκριση στο γράψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω την συζητηση εδω και μου θυμιζει κουβεντες που καναμε στα android forums πριν 4 χρονια.

 

Καποτε θα γινει και το ios οπως ειναι το android τωρα, που θα παει.

 

Ο λόγος που δεν το έβαζε είναι ότι φοβόντουσαν για τυχόν keylogger,  δεν θα το έβαζε αν δεν ασκούσαν πίεση οι χρήστες.

Όταν δώσεις πλήρης πρόσβαση στο Swype σου βγάζει μήνυμα ότι ο προγραμματιστής μπορεί να συλλέγει ευαίσθητες πληροφορίες όπως αριθμό πιστωτικής κάρτας κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα ευαίσθητα πράγματα υποτίθεται ότι σου πετάγεται το keyboard της apple ό,τι κι αν έχεις περασμένο

 

το θέμα είναι ότι οι περιορισμοί της apple είναι το πρόβλημα που δε δουλεύει σωστά ή ότι δεν έχει ωριμάσει ακόμα σαν εφαρμογή στο συγκεκριμένο os; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα ευαίσθητα πράγματα υποτίθεται ότι σου πετάγεται το keyboard της apple ό,τι κι αν έχεις περασμένο

 

το θέμα είναι ότι οι περιορισμοί της apple είναι το πρόβλημα που δε δουλεύει σωστά ή ότι δεν έχει ωριμάσει ακόμα σαν εφαρμογή στο συγκεκριμένο os; 

Είναι πρόβλημα της εφαρμογής, να φανταστείς ότι το Fleksy βγάζει συνέχεια updates που διορθώνουν κάποια σφάλματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...