Προς το περιεχόμενο

Η Blizzard ανακοινώνει το Overwatch, το νέο της team-based multiplayer fps παιχνίδι


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

blizzard fan εδω και καμμιά 20ετία, και ελπίζω να μην κόψουν ποτέ τα καρτουνίστικα γραφικά !

αν και όντως, όπως είπε κάποιος πιο πάνω, η αναγγελία του wc4 rts θα με έβγαζε και μένα στους δρόμους (wc3 best game ever), αυτό φαίνεται αρκετά fun. λογικά f2p, αλλά και να μην είναι, οι λέξεις 'άπατο' και blizzard δεν έχουν συνυπάρξει

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι λέτε,τι PVE και singleplayer,δεν βλέπετε τι γράφει!?FPS ONLINE MULTIPLAYER είναι το παιχνίδι,και είναι ένα καθαρά βελτιωμένο αντίγραφο του Team fortness 2,και ας ελπίσουμε ότι θα είναι F2P όπως και το team fortness 2 και όχι B2P.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ξάφνιασε η αλήθεια είναι, ολη αυτη η σιωπή γιαυτό το game? δε μπορουσαν να σκεφτουν κατι καλυτερο.. Καλα για μετά wow εποχη ουτε λογος. Ισως το moba που ετοιμαζουν σωσει την κατασταση.

απλά κρίμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την αίσθηση οτι το overwatch ειναι ενα κομμάτι του project titan.  Πιστευω πως κράτησαν ενα κομμάτι σε φάση arena voila.

 

 

αυτο εγινε. κρατησανε το fps κομματι του mmorpg.

 

Blizzard's Chris Metzen confirmed this afternoon during an Overwatch panel that this game did indeed evolve from the remnants of Titan, as we reported, although he did specify that Overwatch is "a very different game.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ξάφνιασε η αλήθεια είναι, ολη αυτη η σιωπή γιαυτό το game? δε μπορουσαν να σκεφτουν κατι καλυτερο.. Καλα για μετά wow εποχη ουτε λογος. Ισως το moba που ετοιμαζουν σωσει την κατασταση.

απλά κρίμα

 

Τί εννοείς για "μετά wow εποχή"; Το wow θα μείνει για αρκετό καιρό ακόμη και όπως και οι ίδιοι είπαν με απλά λόγια "γιατί να βγάλουμε άλλο ένα ΜΜΟ; Αυτό θέλουμε; Θέλουμε να ανταγωνιστούμε τον εαυτό μας;"

 

Η blizzard δημιουργούσε νέα genres από τα ήδη υπάρχοντα και τα έκανε κορυφή.

 

Από τα rts και έβγαλε τα καταπληκτικά warcraft - starcraft που είναι κορυφή στο είδος τους και τα εξέλιξε και τα έκαν e-sports

Από τα rpg ουσιαστικά έβγαλε το diablo το οποίο θεωρείται το πρώτο action rpg / hack and slash και το εξέλιξε εκεί που είναι τώρα.

Από ΜΜΟ τι να λέμε... 10 χρόνια wow και ακόμα κορυφή.

Δες τώρα τι γίνεται με hearthstone που και αυτό γίνεται esport (αν και προσωπικά δεν το έχω αγγίξει γιατί δε μ'αρέσει το είδος)

Βγάζει και ΜΟΒΑ, θα βγάλει και team based online fps. Με βάση τα προηγούμενα, πιστεύω ότι και αυτά θα είναι κορυφή στο είδος τους.

 

Δε βλέπω να υπάρχει καμιά κατάσταση που χρειάζεται να σωθεί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί εννοείς για "μετά wow εποχή"; Το wow θα μείνει για αρκετό καιρό ακόμη και όπως και οι ίδιοι είπαν με απλά λόγια "γιατί να βγάλουμε άλλο ένα ΜΜΟ; Αυτό θέλουμε; Θέλουμε να ανταγωνιστούμε τον εαυτό μας;"

 

Η blizzard δημιουργούσε νέα genres από τα ήδη υπάρχοντα και τα έκανε κορυφή.

 

Από τα rts και έβγαλε τα καταπληκτικά warcraft - starcraft που είναι κορυφή στο είδος τους και τα εξέλιξε και τα έκαν e-sports

Από τα rpg ουσιαστικά έβγαλε το diablo το οποίο θεωρείται το πρώτο action rpg / hack and slash και το εξέλιξε εκεί που είναι τώρα.

Από ΜΜΟ τι να λέμε... 10 χρόνια wow και ακόμα κορυφή.

Δες τώρα τι γίνεται με hearthstone που και αυτό γίνεται esport (αν και προσωπικά δεν το έχω αγγίξει γιατί δε μ'αρέσει το είδος)

Βγάζει και ΜΟΒΑ, θα βγάλει και team based online fps. Με βάση τα προηγούμενα, πιστεύω ότι και αυτά θα είναι κορυφή στο είδος τους.

 

Δε βλέπω να υπάρχει καμιά κατάσταση που χρειάζεται να σωθεί...

Για το θεμα τον e-sports απο τα παιχνιδια της blizz απλα θα σου πω το εξης,εαν δεν ειχε λεφτα δεν θα γινοντουσαν τα παιχνιδια της και e-sports,αν η π.χ arenanet ειχε λεφτα σαν την blizz το gw2 θα ηταν πρωτο e-sport το pvp του,καταλαβες?!Γιατι περα απο την πλακα,να κοιταμε και τα λεφτα στο μαρκετινγκ που πεταει η καθε εταιρια για να παει μπροστα μεσα απο της διαφημισεις της,και καπως ετσι ανεβηκαν και άλλες εταιρίες.Για μενα προσωπικα,και δεν θελω να πεισω κανεναν,η blizz εχει χασει το παιχνιδι εδω και κατι χρονια,και προσπαθει να βγαλει παιχνιδια ολων τον ειδων,μηπως και τραβηξει καινουργιο αιμα προς αυτους,Star craft 1,diablo 2,warcraft......ολα τους φοβερα παιχνιδια που τα παιζω μεχρι σημερα,diablo 3 ωραιο αλλα κουραστικο και μεγαλο fail με τα items του,star craft 2,ε οχι θελω να παιξω ολα τα σεναρια απο της φυλες,αλλα οοοοχιιιιιιιιιι θα μου τα δωσεις σε 3 ξεχωριστα παιχνιδια απο ενα 50αρι το καθενα..........αυτα για μενα ειναι μειον και για αυτο την δινω φραγκο τσακιστω πλεον,το hearthstone ειναι καλο card game αλλα για μικρες ηλικιες,αν θες κατι σοβαρο,υπαρχει και το old time classic Magic που εχει βγει και για pc και ειναι αρκετα καλο.Παιδια αποψη μου εντελως φιλικα και χωρις να θυγω κανεναν!!Καλο σας απογευμα :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβες?! =/=Παιδια αποψη μου εντελως φιλικα και χωρις να θυγω κανεναν!!Καλο σας απογευμα :)

 

Ο τρόπος που γράφεις δε μου φαίνεται για φιλικός πάντως. Κατά τα άλλα οι απόψεις σου, αν και δε συμφωνώ, έχουν βάση και καλώς τις εκφράζεις.

Εγώ διαφωνώ στο ότι δε χρειάζεται να "σωθεί" η blizzard. Μια χαρά είναι :P

Το αν δε συμφωνείς με τις πρακτικές της είναι άλλο θέμα και δικαίωμά σου. Ποιος είμαι εγώ για να σε κρίνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...