Προς το περιεχόμενο

500 εκατομμύρια ενεργοί χρήστες για το Facebook Messenger


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αχαχαχα  να'σαι καλα μου εφτιαξες την μερα .

 

Εμένα πάλι με έκανες να τρέξω για ομπρέλα με αυτά που έλεγες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίο το messenger όταν έχεις ανοικτό μόνο αυτό και ταυτόχρονα κλειστό το face γλυτώνοντας έτσι κάποια data που θα τροφοδοτούσαν το news feed. Από την άλλη σε περιοχές με άδύναμο σήμα συνδέεται πιο αργά απο το κανονικό face και η απόκρισή του είναι πεσμένη. Αυτό φαίνεται έντονα στους συρμούς του μετρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλάκι μου τι λες, τι λες; ΤΙ ΛΕΣ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ!; Όποιος δηλαδή δεν θέλει να του κάνουν force μια εφαρμογή ΜΌΝΟ ΚΙ ΜΌΝΟ για να τον παρακολουθούν κι επίσης εκφράζει την γνώμη του, είναι γραφικός κι ανήκει στις σπηλιές; Μπες κι μόνος σου κύριε ΆΝΕΤΕ στο Play Store κι δες τι 'Δικαιώματα' δίνεις σε αυτήν την εφαρμογή, της επιτρέπεις να σε βλέπει, να σε παρακολουθεί, να έχει η ΚΆΘΕ Μυστική Υπηρεσία τον αριθμό σου κι να μπορεί να σε πάρει, να έχει τον λογαριασμό τραπέζης σου, να έχει του κωδικούς σου, να έχει τα δεδομένα σου (εικόνες κτλ), να έχει ΌΤΙ ΈΧΕΙ ΜΈΣΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΌ ΣΟΥ. Δεν θα πω παραπάνω γιατί είναι ενάντιας στους κανώνες του Forum τα λόγια που θέλω να πω στην συνέχεια.

 

Βρε άνθρωπε του Θεού.

Σου δίνουν ΔΩΡΕΑΝ τον τρόπο να επικοινωνείς ΔΩΡΕΑΝ με οποιονδήποτε σε οποιοδήποτε μέρος του κόσμου. Κερδίζεις χρόνο,χρήμα,συναισθήματα. Είναι δυνατόν να σου τα δίνουν όλα αυτά τζάμπα, χωρίς κανένα αντίτιμο; Και όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές του χώρου είναι απόλυτα αθώες;

Το email, οι messengers, όλα αυτά τα δωρεάν του internet τέλος πάντων δεν είναι δικαίωμά μας, καταλάβετέ το. Μας τα παρέχουν δωρεάν, για να τους παραχωρήσουμε κάτι άλλο. Εμείς αποφασίζουμε τί είναι πιο σημαντικό και επιλέγουμε.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα είναι να τρελένεστε.

το ξέρετε ότι μπορείτε να κάνετε chat αλλά και να σερφάρετε στο fb,απλώς και μόνο από τον browser του κινητού ε;just saying..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε άνθρωπε του Θεού.

Σου δίνουν ΔΩΡΕΑΝ τον τρόπο να επικοινωνείς ΔΩΡΕΑΝ με οποιονδήποτε σε οποιοδήποτε μέρος του κόσμου. Κερδίζεις χρόνο,χρήμα,συναισθήματα. Είναι δυνατόν να σου τα δίνουν όλα αυτά τζάμπα, χωρίς κανένα αντίτιμο; Και όλες οι υπόλοιπες εφαρμογές του χώρου είναι απόλυτα αθώες;

Το email, οι messengers, όλα αυτά τα δωρεάν του internet τέλος πάντων δεν είναι δικαίωμά μας, καταλάβετέ το. Μας τα παρέχουν δωρεάν, για να τους παραχωρήσουμε κάτι άλλο. Εμείς αποφασίζουμε τί είναι πιο σημαντικό και επιλέγουμε.

 

Δωρεάν είναι κι το Viber μα δεν σου παίρνει χίλιες δύο πληροφορίες, τώρα αν εσύ είσαι κι ο άλλος από εκεί είστε βολεψάκιδες με ότι σας πασάρουν κι απλά θέλετε να ζείτε στην άγνοια, κακό του δικού σας κεφαλιού μα δεν γίνετε όσοι εδώ μέσα που είμαστε ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΟΙ αν κοιτάξεις γύρο σου, να είμαστε homo erectus, σπηλαιάνθρωποι, χημπαντζίδες κι απολίτιστοι επειδή δεν κοιτάμε την δικιά μας πάρτη κι νοιαζόμαστε για τα προσωπικά μας δικαιώματα. Αν για εσένα κι τον άλλον, αυτοί που νοιάζονται για τα δικαιώματα τους, είναι σπηλαιάνθρωποι τότε 'μια χαρά' δρόμο έχουμε, τέλεια. Κι αν είναι να δώσω τα προσωπικά μου δεδομένα έτσι στον αέρα για να μιλάω τσάμπα, τότε όχι, ευχαριστώ, δεν θα πάρω σκατά, ακόμα κι αν είναι τσάμπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καταρχάς, ηρεμήστε λίγο μεταξύ σας. Δεν κρίνουμε την ίδια την υπηρεσία και το fb γενικότερα, αλλά την εφαρμογή και τον σχεδιασμό της, τους πόρους που καταναλώνει και το πως επηρεάζει κάθε φορά την κάθε συσκευή...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς, ηρεμήστε λίγο μεταξύ σας. Δεν κρίνουμε την ίδια την υπηρεσία και το fb γενικότερα, αλλά την εφαρμογή και τον σχεδιασμό της, τους πόρους που καταναλώνει και το πως επηρεάζει κάθε φορά την κάθε συσκευή...

 

Εγώ πάσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φσσστ, φίλος, νια εσύ. ΤΗΝ ΈΧΟΥΝ ΌΛΟΙ ΓΙΑΤΊ ΤΟΥΣ ΑΝΆΓΚΑΣΕ ΤΟ FACEBOOK, ΤΗΝ ΈΧΟΥΝ ΌΛΟΙ ΓΙΑΤΊ ΒΓΉΚΕ ΜΙΑ ΩΡΑΊΑ ΜΈΡΑ ΤΟ FACEBOOK ΚΙ ΣΟΥ ΛΈΕΙ 'ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΤΕΊΛΕΙΣ ΜΉΝΥΜΑ, ΚΑΤΈΒΑΣΕ ΑΥΤΉΝ ΕΔΏ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΉ' η οποία μπορεί ΌΤΙ ώρα γουστάρει να σε βρει, να σου στείλει μήνυμα στο κινητό το ίδιο το Facebook, να σε πάρει τηλέφωνο το FBI στο δευτερόλεπτο, να ενεργοποιήσει την κάμερα σου για να δει που είσαι, να σου κλείσει το κινητό, να σου φράξει το κινητό κι γενικά να πάρει τον έλεγχό του, όταν την κατέβασες, διάβασες τι 'Δικαιώματα' δίνεις στην εφαρμογή ή βουρ download. Φυσικά έχει 500 εκατομμύρια γιατί έγινε force στους users να το κατεβάσουν, όπως είχε γίνει με το Google+, 'Θες να κάνεις comment;' κάνε εγγραφή στην νέα υπηρεσία μου ΓΙΑΤΊ ΈΤΣΙ ΓΟΥΣΤΆΡΩ ΚΙ ΜΠΟΡΏ, το ίδιο κι με το facebook, ξέρουν ότι πολλοί το χρησιμοποιούν κι άρα μια εφαρμογή είναι ο εύκολος τρόπος να πάρεις τις προσωπικές πληροφορίες από τις μάζες. Ουφ, τα είπα κι ξαλάφρωσα.

Κοιτα αμα ειναι να με παρει το FBI εχει 17 χιλιαδες τροπους να με βρει και χωρις να εχω κατεβασει το Messenger... Αν θελει γενικα να ασχοληθει το FBI μαζι μου και εκανα τετοια μαμακια που θα το κανω να ασχοληθει... Το οτι με εχει φακελωσει οπως εχει κανει και ολον τον πλανητη σοβαρα ομως χεστηκα δεν μπορω να το αποφυγω και δεν θα παω να ζησω στην σπηλια γιατι ισως το FBI ασχολειται μαζι μου, που στην τελικη ασχολειται με ποιο σοβαρα ζητηματα απλα μερικοι εχετε πολυ μεγαλη ιδεα για τον εαυτο σας... CIA, NSA, FBI μπορει να εχουν προσβαση σε ολα τα δεδομενα απο την αυγη των υπολογιστων αλλα πραγματικα πρεπει να κανεις κατι σοβαρο για να ασχοληθουν με την παρτη σου.... Επισης το facebook που μαζευει τοσα δεδομενα πιστεψε με το γνωριζω αλλα επισης χεστηκα κιολας τι ξερει για μενα... Αυτα που ξερει για μενα ειναι στατιστικα μαζι με ολους τους υπολοιπους δεν θα κατσει ποτε κανενας να δει τι λεω και τι γραφω.. Ελεος....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρεάν είναι κι το Viber μα δεν σου παίρνει χίλιες δύο πληροφορίες

το viber δεν το χρησιμοποιώ για ένα λόγο ΣΕ ΔΙΝΕΙ ΣΤΕΓΝΑ σε όποιον τυχαίνει να έχει-βρει τον αριθμό σου (το facebook) δεν το κάνει αυτό ...το viber και προσωπικά δεδομένα δεν πανε μαζί καθώς διαβάζει τα πάντα ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το viber δεν το χρησιμοποιώ για ένα λόγο ΣΕ ΔΙΝΕΙ ΣΤΕΓΝΑ σε όποιον τυχαίνει να έχει-βρει τον αριθμό σου (το facebook) δεν το κάνει αυτό ...το viber και προσωπικά δεδομένα δεν πανε μαζί καθώς διαβάζει τα πάντα ......

 

Ενώ Facebook και προσωπικά δεδομένα πάνε μαζί; Χαχα καλό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δηλαδή δεν θέλει να του κάνουν force μια εφαρμογή ΜΌΝΟ ΚΙ ΜΌΝΟ για να τον παρακολουθούν κι επίσης εκφράζει την γνώμη του, είναι γραφικός κι ανήκει στις σπηλιές;

 

Για τον συγκεκριμένο χρήστη και μερικούς ακόμα ναι αυτό ισχύει.

 

Η κλασσική απάντηση 5χρονου troll.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το messenger είναι γνωστό ότι έχει Spyware και δίνει πρόσβαση σχεδών στα πάντα. Έχει προσέξει κανείς τι μπορεί να κοντρολάρει το application όταν το εγκαταστεις τουλάχιστον στο android; Ο τρόπος παράκαμψης είναι ο εξής https://www.emtel.com/rebel-rules-lets-try-to-bypass-facebook-messenger/

 

http://www.techtimes.com/articles/15981/20140921/report-claims-facebook-messenger-app-packed-with-spyware.htm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...