Προς το περιεχόμενο

Τις 10 εκατομμύρια αποστολές Xbox One έφτασε η Microsoft


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@sheva δεν θα δεις ποτε ένα απο τα καλύτερα fps ever, Halo. Και ένα καλύτερο προσομοιωτή αμαξιών όπως το forza (αν όχι τον καλύτερο προσομοιωτή σε κονσόλα).

Και φυσικά θα έχεις psn που είναι νταουν μια φορά την εβδομάδα.

 

Forza? Προσομοιωτης? Στην ιδια προταση? Seriously?

@jmirko15

 

Εγώ απολαμβάνω τα games που έχει το Xbox. Δεν ποσταρω ανοησίες σε θέματα του ps που δεν έχουν σχέση με το θέμα.

:)

Αρα οταν τρεχεις στο θεμα του windows phone να κραξεις το android δεν απολαμβανεις το wphone σου και ζηλευεις το android (συμφωνα με τη λογικη σου). Οk, χαιρομαι που το παραδεχεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος σου εγγυάται οτι αυτη η γενια θα κατσει 6-7 χρονια; το hardware του ps3 ηταν μπροστα απο την εποχη του, κατι που στο ps4 δεν ισχύει

Εντάξει δεν στο εγγυάται κανείς αλλά νωρίτερα δύσκολα να βγει νεότερη γενιά (απ'ό,τι έχει δείξει το παρελθόν τουλάχιστον). Άντε να είναι και 5-6 χρόνια. Άσε που η υποστήριξη συνεχίζεται και για κάποια χρόνια μετά την κυκλοφορία της νεότερης γενιάς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@just4fun

 

Αν διαβαζες καλύτερα το ποστ μου θα έβλεπες πως είπα πράγματα που ισχύουν και όχι "κρίμα που οι χρηστες αντροιντ δεν θα παίξουν ποτε halo Spartan assault στο κινητό τους". Jesus.

 

 

 

Έτυχε να σαι και Ps fan, και να έχεις και αντροιντ.

 

Ουπς.

 

 

Σχολαστε τωρα πριν φάμε κάνα μπαν με τα οφτοπικς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@just4fun

 

Αν διαβαζες καλύτερα το ποστ μου θα έβλεπες πως είπα πράγματα που ισχύουν και όχι "κρίμα που οι χρηστες αντροιντ δεν θα παίξουν ποτε halo Spartan assault στο κινητό τους". Jesus.

 

 

 

Έτυχε να σαι και Ps fan, και να έχεις και αντροιντ.

 

Ουπς.

 

 

Σχολαστε τωρα πριν φάμε κάνα μπαν με τα οφτοπικς.

Μα και το παιδι αυτο που ειπε ισχυει, δεν θα παιξεις ποτε uncharted στο xbox σου, αρα το ιδιο ακριβως κανατε.

 

Btw, ουτε android fan ειμαι ουτε PS. Master race ftw 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα επαιρνα την πιο δυνατη κονσολα μετα το PS1 και ποτε δεν με απογοητευσε η επιλογη μου.

 

Xbox, PS3, PS4..

To ps3 ειχε blue ray..

Και το ps4 καλυτερα specs και 4k δυνατοτητες..

 

Για καποιους αυτα μετρανε περαν του gaming που ειναι στανταρ..

 

Και παρακαλω οσοι μιλανε για το forza, δε λεω πολυ μελετημενο αλλα ας δειχνουν λιγο παραπανω σεβασμο στο GT που μεγαλωσε η γενια μας.. Αυτο το παιχνιδι εβαλε τα θεμελια του console driving simulation και συνεχιζει να ειναι εξαιρετικο.

Καποιοι στηναμε αυτοκινητα πολυ πριν υπαρξει ιδεα για το xbox..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα επαιρνα την πιο δυνατη κονσολα μετα το PS1 και ποτε δεν με απογοητευσε η επιλογη μου.

 

Xbox, PS3, PS4..

To ps3 ειχε blue ray..

Και το ps4 καλυτερα specs και 4k δυνατοτητες..

 

Για καποιους αυτα μετρανε περαν του gaming που ειναι στανταρ..

 

Και παρακαλω οσοι μιλανε για το forza, δε λεω πολυ μελετημενο αλλα ας δειχνουν λιγο παραπανω σεβασμο στο GT που μεγαλωσε η γενια μας.. Αυτο το παιχνιδι εβαλε τα θεμελια του console driving simulation και συνεχιζει να ειναι εξαιρετικο.

Καποιοι στηναμε αυτοκινητα πολυ πριν υπαρξει ιδεα για το xbox..

Kαι γω ο μοναδικος λογος που αγοραζω ps ειναι το gran turismo αλλα.....ΟΧΙ KAI SIMULATION ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ! Κοφτε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γω ο μοναδικος λογος που αγοραζω ps ειναι το gran turismo αλλα.....ΟΧΙ KAI SIMULATION ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ! Κοφτε το

Για τις κονσόλες το gt και το forza αντίστοιχα θεωρούνται simulations, τι να κάνουμε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γω ο μοναδικος λογος που αγοραζω ps ειναι το gran turismo αλλα.....ΟΧΙ KAI SIMULATION ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ! Κοφτε το

Ειπα console driving simulation.. Κ αν θεωρεις το forza τοσο ανωτερο τοτε λυπουμαι..

Εχω παιξει κ τα 2 αρκετα για να εχω γνωμη..

Με τιμονιερες, manual ολα και δε συμαζευεται..

 Μην προσπαθεις να με πεισεις  για το αντιθετο ενω εχω κανει 100αδες χιλιαδες χιλιομετρα.. 

 

Απ την αλλη ναι πασχουν σε σχεση με το pc.. Αλλα ειναι μελετημενα οπως και να εχει..

Αλλιως θα παιζαμε ολοι το εκτρωμα need for speed (ο θεος να μας βοηθησει)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα console driving simulation.. Κ αν θεωρεις το forza τοσο ανωτερο τοτε λυπουμαι..

Εχω παιξει κ τα 2 αρκετα για να εχω γνωμη..

Με τιμονιερες, manual ολα και δε συμαζευεται..

 Μην προσπαθεις να με πεισεις  για το αντιθετο ενω εχω κανει 100αδες χιλιαδες χιλιομετρα.. 

Νομίζω ότι η "ένσταση" του φίλου είναι πιο πολύ για το κατά πόσο το forza και το gt θεωρούνται sim και όχι τόσο για το ποιο από τα δύο είναι καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα console driving simulation.. Κ αν θεωρεις το forza τοσο ανωτερο τοτε λυπουμαι..

Εχω παιξει κ τα 2 αρκετα για να εχω γνωμη..

Με τιμονιερες, manual ολα και δε συμαζευεται..

 Μην προσπαθεις να με πεισεις  για το αντιθετο ενω εχω κανει 100αδες χιλιαδες χιλιομετρα.. 

Δεν ανεφερα καπου το forza στο μυνημα μου. Αμα διαβαζες κιολας, τα ιδια ακριβως εγραψα και για το forza, οτι forza και simulation στην ιδια προταση δεν πανε μαζι. Τωρα απο κει και υστερα, δεν υπαρχει κατηγορια console driving simulation, απλα δεν. Καταρχας γιατι κονσολα = παιχνιδομηχανη ειναι τα παντα, ακομα και το PC (ειναι ΚΑΙ παιχνιδομηχανη), και αφετερου γιατι το simulation ειναι πολυ συγκεκριμενος ορος. Δηλαδη αν δεν υπηρχε το Gran Turismo θα αποκαλουσαμε console driving simulation το rollcage? Δεν νομιζω. Απλαειναι ρεαλιστικο παιιχνιδι με αμαξια. Οχι ομως εξομοιωτης, σε ουδεμια περιπτωση

Για τις κονσόλες το gt και το forza αντίστοιχα θεωρούνται simulations, τι να κάνουμε? :P

Δεν υπαρχει ρε συ για κονσολες η οχι. Αν κατι ειναι εξομοιωτης ειναι εξομοιωτης γενικοτερα. Αλλιως να αποκαλεσουμε και το cod αξιομοιωτη πολεμου ξερω γω, μιας και ειναι το πιο ρεαλιστικο που εχουμε. Ε δεν πανε ετσι αυτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sim θεωρουνται.. Εχουν μελετηθει στοιχειωδως μεν αλλα εχουν μελετηθει (σε αντιθεση με αλλα) κ αυτο τα κανει sim games..

 

Δε χρειαζεται να αναλυεις πολλα στο τελος της συζητησης.. Η συμπεριφορα του game το κανει τετοιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sim θεωρουνται.. Εχουν μελετηθει στοιχειωδως μεν αλλα εχουν μελετηθει (σε αντιθεση με αλλα) κ αυτο τα κανει sim games..

 

Δε χρειαζεται να αναλυεις πολλα στο τελος της συζητησης.. Η συμπεριφορα του game το κανει τετοιο..

Απο ποιον θεωρουνται sims? Aπο τη sony? Στην κατηγορια sims δυστηχως, δεν υπαρχει λιγο sim και πολυ sim. H ειναι sim, η δεν ειναι. Οπως 1+1 κανει 2, δεν κανει παραλιγο 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...