Προς το περιεχόμενο

Εξωτερικός Δίσκος Intenso 2,5'' 1,75TB USB 3.0 Black - 57,99€ you.gr


vierinia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 233
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις ιδιότητες δεν βρήκα επιλογή για αλλαγή σε ntfs όπως βγάζει στα στικακια. Πως θα το κάνω;

 

Κανονικά με Δεξί κλίκ στον δίσκο απο τον υπολογιστή μου ή my computer πρέπει να βγάζει επιλογή για διαμόρφωση ή format και εκεί βάζεις τις επιλογές που θες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι λιγο αργος για usb 3.0 ??

 

 

Max. reading transfer rate: up to 85,00 MB/s (570 x)

 

Max. writing transfer rate: up to 75,00 MB/s (503 x)

 

ενας toshiba 1tb 2.5 που εχω πιανει 100-110 σε write read

 

Τελικά δεν είναι και τόσο αργός αν και την πρώτη φορά που έτρεξα το crystaldiskinfo μου πέταξε ένα κουλό σφάλμα ανάγνωσης με ταυτόχρονη διακοπή του προγράμματος.

post-52872-0-37745200-1417462893_thumb.jpg

post-52872-0-78886200-1417463007_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως σε αντιγραφή 600gb που τα έβαζα ανά 5-15-40, μέσο όρο πάνω από 45mb/sec δεν έπιασε. Τα πρώτα λίγα δευτερόλεπτα που ξεκινάει από ψηλά, προφανώς δεν πιάνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα το backup μου στο δίσκο και πέταξε τα 2 παρακάτω σφάλματα. Παίζει να φταίει ο δίσκος;

 

Επίσης όταν πήγα να κάνω διαμόρφωση του δίσκου σε ntfs(από fat32) χωρίς την γρήγορη διαμόρφωση, μετά από κάποια ώρα μου την διέκοψε και έβγαλε κάποιο σφάλμα. Την γρήγορη διαμόρφωση την έκανε κανονικά.

post-52872-0-15446000-1417467730_thumb.jpg

post-52872-0-53384000-1417467741_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε ρε you μας γκάστρωσες να πούμε... Από Κίνα παραγγελίες που περίμενα πιο γρήγορα μου ήρθαν.... 2 εβδομάδες και φτάσαμε....

 

Τελικά μπαίνει σε λάπτοπ ε ; Είναι "κανονικός"  2,5άρης δλδ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ακόμα περίεργο που παρατήρησα είναι ότι κάθε λίγα λεπτά ανοίγει-πετάγεται μόνο του ένα παράθυρο με τα περιεχόμενα του δίσκου. Το κλείνω και μετά από λίγα λεπτά ανοίγει πάλι και γίνεται συνέχεια το ίδιο, το κάνει και σε εσάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ακόμα περίεργο που παρατήρησα είναι ότι κάθε λίγα λεπτά ανοίγει-πετάγεται μόνο του ένα παράθυρο με τα περιεχόμενα του δίσκου. Το κλείνω και μετά από λίγα λεπτά ανοίγει πάλι και γίνεται συνέχεια το ίδιο, το κάνει και σε εσάς;

Αυτο σημαινει οτι ή ο δικος ή το καλωδιο έχει προβλημα ή η usb θύρα . (αποσυνδέεται και ξανα συνδέεται ). εγω δεν εχω τετοιο θέμα. Δοκίμασε σε άλλη θύρα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο σημαινει οτι ή ο δικος ή το καλωδιο έχει προβλημα ή η usb θύρα . (αποσυνδέεται και ξανα συνδέεται ). εγω δεν εχω τετοιο θέμα. Δοκίμασε σε άλλη θύρα

 

Όταν συνδέω τον δίσκο σε θύρα usb 2.0 δεν μου το κάνει αυτό. Το κάνει μόνο στην usb 3.0 η όποια δεν έχει πρόβλημα αφού όλους τους δίσκους μου και τα φλασάκια τα συνδέω σε αυτήν και ποτέ δεν μου παρουσίασαν κάτι αντίστοιχο ή κάποιο άλλο πρόβλημα. Παίζει να είναι ασυμβατότητα του controller της usb 3.0 με τον δίσκο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν συνδέω τον δίσκο σε θύρα usb 2.0 δεν μου το κάνει αυτό. Το κάνει μόνο στην usb 3.0 η όποια δεν έχει πρόβλημα αφού όλους τους δίσκους μου και τα φλασάκια τα συνδέω σε αυτήν και ποτέ δεν μου παρουσίασαν κάτι αντίστοιχο ή κάποιο άλλο πρόβλημα. Παίζει να είναι ασυμβατότητα του controller της usb 3.0 με τον δίσκο;

Θα μπορούσε να υπαρχει κάποιο . εγω στον δικό μου και σε usb 3 σταθερου και λαπτοπ δεν ειχα 8εμα και το ειχα να αντιγράφει καμια ωρα..

 

Στο κάνει συνέχεια ? ανα πόσο χρον διάστημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να υπαρχει κάποιο . εγω στον δικό μου και σε usb 3 σταθερου και λαπτοπ δεν ειχα 8εμα και το ειχα να αντιγράφει καμια ωρα..

 

Στο κάνει συνέχεια ? ανα πόσο χρον διάστημα ?

Ανά 4 έως 7 λεπτά περίπου. Μάλιστα τον είχα βάλει να παίζει μουσική και με το που έκανε την αποσύνδεση, έκοβε στην μέση το τραγούδι που έπαιζε εκείνη την στιγμή και ξεκινούσε το επόμενο κομμάτι.

 

Επίσης να αναφέρω ότι το καλώδιό του έχει πρόβλημα και έκανε αποσυνδέσεις ασταμάτητα αλλά τώρα μου κάνει αυτό που αναφέρω -δηλαδή αποσυνδέσεις ανά 4-7 λεπτά στην usb 3.0 και καθόλου αποσυνδέσεις σε usb 2.0- με καλώδιο αλλού δίσκου που λειτουργεί άψογα!

 

Να είμαι τόσο άτυχος και να έχει πρόβλημα και το καλώδιο και ο δίσκος; να μην υπάρχει πλήρης συμβατότητα του καλωδίου του άλλου δίσκου με τον intenso;

 

*μητρική έχω την asus z97-a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχαμε αναφέρει και πιο πάνω. Κουσούρι του δίσκου είναι να κάνει που και που στιγμιαίες αποσυνδέσεις.

Αν σε ενοχλεί πήγαινε τον πίσω και πάρε κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...