Προς το περιεχόμενο

Εξωτερικός Δίσκος Intenso 2,5'' 1,75TB USB 3.0 Black - 57,99€ you.gr


vierinia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό δεν είναι απλά "κουσούρι". Είναι σοβαρό πρόβλημα. Δηλαδή εγώ που τον θέλω για να βλέπω ταινίες στην TV μου κάθε 5-6 λεπτά θα με κόβει?? Ελπίζω πως είναι μόνο μερικά ελαττωματικά κομμάτια.

 

BTW ακόμη τον περιμένω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 233
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακόμα και στο popcorn hour a410 το κάνει.

Ισως λίγο πριν λήξει η εγγύηση να τον πάω πίσω.


Δεν το κάνει συνέχεια. Συνήθως μόλις τον ενώσω το κάνει μετά απο λίγο και η επόμενη αποσύνδεση μπορεί να είναι μετά απο ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό το πρόβλημα όμως -τουλάχιστον με την συχνότητα που αποσυνδέεται σε ΄μένα- αχρηστεύει την ταχύτητα του usb 3.0 αφού κάθιστα αδύνατη την μεταφορά μεγάλων αρχείων που απαιτούν χρόνο.

 

Προφανώς λόγω των αποσυνδέσεων πέταξε και τα παρακάτω άκυρα:

post-52872-0-51908800-1417514058_thumb.jpg

post-52872-0-36894900-1417514059_thumb.jpg

post-52872-0-35144500-1417514064_thumb.jpg

post-52872-0-71402800-1417514131_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι bug του usb 3.0 με τα windows 8/8.1, κι εγω ιδια προβληματα με στικακι usb 3.0 το οποιο οταν το συνδεω στην usb 3.0 μετα απο κανα δυο λεπτα τσουπ αποσυνδεση, καθε φορα στο ιδιο σημειο, μου βγαλε την παναγια, το googlαρα, παιδευτηκα αρκετα, μεχρι κ τους usb 3.0 drivers αλλαξα με καποιους της intel που βγηκα online, τα ιδια κ χειροτερα, τελικα κατεληξα να το συνδεω μονο στην usb 3.0 μια φορα τον μηνα που το συνδεω για να παιρνω backup τον δισκο,

 

οσο για τις ταινιες που γραφετε, δεν θα εχετε προβλημα, αρκει η συνδεσμολογια να ειναι usb 2.0 και οχι usb 3.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνετε και επισημαίνετε τα προβλήματα του, ώστε να αναθεωρήσουμε όσοι δεν έχουμε ακόμη παραλάβει...από όσο κατάλαβα είναι δεδομένο πρόβλημα και όχι μεμονωμένο σε κάποιους δίσκους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος θελει μπορει να ψαχτει κ στο google σχετικα:

 

https://www.google.gr/search?num=20&newwindow=1&safe=active&q=windows+8+usb+3.0+disconnecting&oq=usb+3.0+windows+8+disco&gs_l=serp.3.0.0i22i30.5530.7491.0.8546.6.6.0.0.0.0.219.1029.0j5j1.6.0....0...1c.1.58.serp..0.6.1028.ncmhzxJ6JN8

 

επισης οποιος δεν εχει θεμα με το usb 3.0 σε windows 8.1 να μας πει να ψαχτουμε :P

 

εναλλακτικα μπορουμε να ανοιξουμε κ ενα νεο θεμα για να το συζητησουμε, οχι οτι εδω βεβαια ειναι προβλημα, μιας κ το θεμα του δισκου ειναι στο τελος του ουσιαστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης οποιος δεν εχει θεμα με το usb 3.0 σε windows 8.1 να μας πει να ψαχτουμε :P

 

εναλλακτικα μπορουμε να ανοιξουμε κ ενα νεο θεμα για να το συζητησουμε, οχι οτι εδω βεβαια ειναι προβλημα, μιας κ το θεμα του δισκου ειναι στο τελος του ουσιαστικα

εγώ οπώς είπα δεν έχω θέμα στο σύστημα της υπογραφής μου με 8.1 ουτε στο λάπτοπ με τα 7 (με κάρτα που δίνει usb 3 στα 7)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σίγουρα κάποιος συνδυασμός και όχι πρόβλημα των Windows 8/8.1

Σε μένα με 2 διαφορετικά usb 3.0 sticks, portable usb 3.0 1tb σκληρό samsung και εξωτερικό σκληρό usb 3.0 2tb της intenso, μόνο στον intenso συμβαίνει αυτό που έχω περιγράψει στο post μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως εχει προβλημα,τον ειχε ο αδερφος μου,τον δοκιμασαμε σε διαφορα μηχανηματα και λειτουργικα αλλα δεν...τελικα επειδη δεν ηθελε να χασει τα δεδομενα του,τον επεστρεψε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως εχει προβλημα,τον ειχε ο αδερφος μου,τον δοκιμασαμε σε διαφορα μηχανηματα και λειτουργικα αλλα δεν...τελικα επειδη δεν ηθελε να χασει τα δεδομενα του,τον επεστρεψε...

Μ΄αυτά που διάβασα πείστηκα να μην τον παραλάβω, εάν και εφόσον ειδοποιηθώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ΄αυτά που διάβασα πείστηκα να μην τον παραλάβω, εάν και εφόσον ειδοποιηθώ...

 

Αν σου έρθει ειδοποίηση μπορείς να τον παραχωρήσεις για να μην πάει χαμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ΄αυτά που διάβασα πείστηκα να μην τον παραλάβω, εάν και εφόσον ειδοποιηθώ...

Αυτό σκέφτομαι να κάνω και γω... Εγώ ήταν να τον παραλάβω από κατάστημα U στον Αγιο Δημητριο, αλλα ψηνομαι να μην παω τωρα (όποτε ειναι ετοιμος δλδ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...