Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με FPS


Hakunas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στο community once again. Έχω το laptop της Acer v3-571G και αντιμετοπίζω ένα προβληματάκι. Πριν αρχίσω να πω πως έχω αναβαθμίσει την κάρτα γραφικών μου ή οποία είναι η NVidia GeForce 730M και γενικότερα δεν είχα ποτέ θέμα με Frame Drops. Λόγου χάρη, στο LoL είχα σταθερά frames στα 80 ενώ τώρα πέφτουν στα 30-50-60. Γενικότερα "ψιλοσέρνεται" και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει...τρώει περίεργα κολλήματα σε load screens (π.χ. CoD MW2 ή TF2) και τέτοια...Το Hearthstone να φανταστείτε το έκανα load με τα χίλια ζόρια...Επιπλέον τα προγράμματα αργεί να τα τρέξει! Τι φταίει ρε παίδες; Σας επισυνάπτω και ένα Screen Shot με τις 2 κάρτες και τα χαρακτηριστικά τους.

post-308021-0-66309500-1416132525_thumb.png

Επεξ/σία από Hakunas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα να κάνεις uninstall τους drivers ενα καθάρισμα με ddu http://www.wagnardmobile.com/DDU/και να περάσεις τους καινούργιους της nvidia

Εκανα uninstall σε safe mode τους Drivers με το DDU και έβαλα τους καινούργιους, οπως ακριβώς μου είπες. Δεν υπήρξε δραματική διαφορά παρ'όλα αυτά. Κάτι άλλο λοιπόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ο δίσκος δεν έχει πρόβλημα, θερμοκασίες συστήματος δές με το hwmonitor οι παραπάνω ειναι για τον δίσκο και δές ποσο ανεβάζει οταν ειναι σε idle και ποσο οταν εισαι σε παιχνίδια. Κάτι αλλο δεν μου έρχεται οποτε ίσως να χρειαστείς να καταφύγεις σε καποιο format γιατι μπορεί να ειναι και κάποιο θέμα με τα windows ή μπορεί η κάρτα που άλλαξες να μην έχει αντέξει και να βγάζει προβλήματα  , γιατί γενικά στο laptop με αναβάθμιση / επισκευή ειδικά της κάρτα γραφικών δεν ξέρεις για ποσο θα κρατήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...