Προς το περιεχόμενο

Εργασια στα Public


penikilini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

μήπως γνωρίζετε γενικά τι παίζει με τις συνθήκες εργασίας στα public?

πχ είναι τα ίδια με το πλαίσιο ή καλύτερα?

και από μισθούς ξέρετε τίποτα (full time, part time)....

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 455
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ειχα παει παλαιοτερα σε συνεντευξη και δεν με πηραν γιατι θελανε πτυχιουχο ηλεκτρονικων υπολογιστων  για να κανει τον πωλητη, προσεφεραν τον βασικο.

τωρα τι να πω οτι για πωλητης δεν χρειαζεται να σαι και πτυχιουχος ηλεκτρονικων υπολογιστων, και οτι  ειναι λαθος νοοτροπια αυτη που σηκωσαν δε θελω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα θα ειχες στειλει βιογραφικο πριν σε παρουν για την συνεντευξη... δν ειδαν απο εκει οτι δεν ησουν

"πτυχιουχος ηλεκτρονικων Η/Υ" ?

επισης μηπως γνωριζεις και τι γινεται με τα ωραρια και τα σπαστα ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα παει παλαιοτερα σε συνεντευξη και δεν με πηραν γιατι θελανε πτυχιουχο ηλεκτρονικων υπολογιστων  για να κανει τον πωλητη, προσεφεραν τον βασικο.

τωρα τι να πω οτι για πωλητης δεν χρειαζεται να σαι και πτυχιουχος ηλεκτρονικων υπολογιστων, και οτι  ειναι λαθος νοοτροπια αυτη που σηκωσαν δε θελω .

 

εγω εχω πτυχιο αλλα ουτε για ιντερβιου δεν με εχουν καλεσει :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα θα ειχες στειλει βιογραφικο πριν σε παρουν για την συνεντευξη... δν ειδαν απο εκει οτι δεν ησουν

"πτυχιουχος ηλεκτρονικων Η/Υ" ?

επισης μηπως γνωριζεις και τι γινεται με τα ωραρια και τα σπαστα ?

κοιταξε ειχα ηδη στο βιογραφικο μου 3 χρονια εργασια ως υπευθνυνος internet cafe και το ecdl expert προφανως στη πορεια στραβωσε ο manager γιατι απο την αναμονη ειχε και ατομα με μαστερ για την θεση ,και μιλαμε πριν 2 ετη περιπου .ωραρια σε ετσι δουλειες δεν ειναι σπουδαια  και μπορει να σε εχουν ανα πασα στιγμη στο ποδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω περάσει απο ιντερβιου εγω , για τεχνικό Η/Υ

Απο ωρες μου χε πει ο διευθυντής 1 βδομαδα συνεχόμενο 9-5 και ρεπο τετάρτη και 1 βδομαδα σπαστο 9-1 και 5-9 και ρεπο σαββατο

Απο μισθο μου πε τον βασικό .Οταν ειπα οχι και οτι ειναι λιγα πηρε μια έκφραση σαν να ΄μαι απο άλλον πλανήτη

Περιτο να πω οτι με το ζορι μου δωσε το χερι του να τον χαιρετήσω οταν εφευγα :P

 

Γενικα απο τι εχω καταλάβει ειναι ενα πλυντήριο υπαλλήλων συνέχεια βλεπω αγγελιες ανα 2-3 μηνες για τις ιδιες θεσεις για το κατάστημα της περιοχής μου. Θεωρώ πως αμα πας και μια βολτα απο το κατάστημα το βλέπεις οτι οι υπάλληλοι ειναι παντελώς ασχετοι και αγενεστατοι σε σημειο να λες καλυτερα να ακουω τους υπαλλήλους του πλαισιου να μου λενε μείνατε ευχαρηστημένος ?

Ειναι κουραστικο που οτι και να θες να παρεις θελουν με το ζορι να σου κανουν συνδεση wind .

Τη μερα του ιντερβιου στο ταμειο πριν απο εμενα ηταν ενας παπους και ρωταει τη κοπελα για μια βαση TV που ειχε , εχει μεσα βιδες ετσι? Απαντάει αυτη με βαριεστημενη φωνη και συνάμα ασχημη ΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΑΜΙΑΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩΩ!

Αλλη μια φορα πηρα ενα κινητό που ηταν στη βιτρίνα και μ κανει η κοπελιτσα , πρωτη φορα θα το φορτίσετε 16 ωρες .Που και να ισυει αυτος ο μυθος της πρωτης φορτιστης το κινητο ηταν μονιμα στο ρευμα δε ξερω και γω για ποσο καιρό..

Γενικα βλεπεις απο τους υπαλλήλους οτι ειναι ξενερωμενοι με αυτο που κανουν ,για τους λογους τους πχ πιεση , μισθος στοχοιυς κτλ.. Αποψη μου παντα 

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εδω ολοκληρος ΟΤΕ εκανε προσληψεις τεχνικων πεδιου ( υποθετω εχει να κανει με κεραιες κλπ , πραγμα που μου φανταζει αρκετα πιο εξειδικευμενο απο εναν πωλητη ηλεκτρονικων ή τεχνικο Η/Υ) και ο μισθος ηταν 400κατι ευρω. Τι περιμενετε απο εταιρειες που αντιμετωπιζουν τον υπαλληλο ως αναλωσιμο. Την ιδια μερα που τον προσλαμβανουν, δεν εχουν κανενα απολυτως προβλημα να τον διωξουν ή να τους φυγει, καθως εχει μερικες χιλιαδες να περιμενουν στην ουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500κατι είναι ο μισθός των τεχνικών πεδίου στον ΟΤΕ. Και δεν έχει να κανει με κεραίες. Ενημερωτικά το λέω καθώς έχει μπει γνωστός μου

Καθαρες αποδοχες για αποφοιτο ΤΕΙ ηταν 460, οταν ρωησε γνωστος πριν κανα 8μηνο. Whatever.

Με τι αντικειμενο ασχολουνται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω περάσει απο ιντερβιου εγω , για τεχνικό Η/Υ

Απο ωρες μου χε πει ο διευθυντής 1 βδομαδα συνεχόμενο 9-5 και ρεπο τετάρτη και 1 βδομαδα σπαστο 9-1 και 5-9 και ρεπο σαββατο

Απο μισθο μου πε τον βασικό .Οταν ειπα οχι και οτι ειναι λιγα πηρε μια έκφραση σαν να ΄μαι απο άλλον πλανήτη

Περιτο να πω οτι με το ζορι μου δωσε το χερι του να τον χαιρετήσω οταν εφευγα :P

 

Γενικα απο τι εχω καταλάβει ειναι ενα πλυντήριο υπαλλήλων συνέχεια βλεπω αγγελιες ανα 2-3 μηνες για τις ιδιες θεσεις για το κατάστημα της περιοχής μου. Θεωρώ πως αμα πας και μια βολτα απο το κατάστημα το βλέπεις οτι οι υπάλληλοι ειναι παντελώς ασχετοι και αγενεστατοι σε σημειο να λες καλυτερα να ακουω τους υπαλλήλους του πλαισιου να μου λενε μείνατε ευχαρηστημένος ?

Ειναι κουραστικο που οτι και να θες να παρεις θελουν με το ζορι να σου κανουν συνδεση wind .

Τη μερα του ιντερβιου στο ταμειο πριν απο εμενα ηταν ενας παπους και ρωταει τη κοπελα για μια βαση TV που ειχε , εχει μεσα βιδες ετσι? Απαντάει αυτη με βαριεστημενη φωνη και συνάμα ασχημη ΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΑΜΙΑΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩΩ!

Αλλη μια φορα πηρα ενα κινητό που ηταν στη βιτρίνα και μ κανει η κοπελιτσα , πρωτη φορα θα το φορτίσετε 16 ωρες .Που και να ισυει αυτος ο μυθος της πρωτης φορτιστης το κινητο ηταν μονιμα στο ρευμα δε ξερω και γω για ποσο καιρό..

Γενικα βλεπεις απο τους υπαλλήλους οτι ειναι ξενερωμενοι με αυτο που κανουν ,για τους λογους τους πχ πιεση , μισθος στοχοιυς κτλ.. Αποψη μου παντα 

Τοσες απαιτησεις με τον βασικο μονο...καλα εκανες.....!

Αλλα πιστεψε με τιποτα δεν συγκρινεται με το πλαίσιο!!! Αν κρίνω από τους λίγους μήνες που δουλεψα σε αυτον τον βαλτο, στα public ακόμα και ως πελατης διακρίνεις πολλές διαφορές . Ενα χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι οτι μπορεις(!) να χαζεψεις ελευθερα...στο πλαισιο δεν θα καταφερεις ποτε να χαζεψεις χωρις να σε πρηζουν ή στην καλυτερη θα καταφερεις να μεινεις μονος για 5 λεπτα το πολυ (και ναι ετσι τους εχουν πει να κανουν)....  Δεν διαφωνω παντως στο οτι μπορει να έχουν καποια κοινα στοιχεια (πιεση, στοχους κλπ....)

Εχω και εγω συνεντευξη αυριο στα Public κ ελεγα μηπως γνωρίζει κάποιος που ειναι ή εχει δουλεψει στην αλυσιδα αυτη, καμια πληροφορια σχετικα με το περιβαλλον η οτιδηποτε αλλο....

 

ΥΓ : Και ναι οι πωλητες δεν γνωριζουν τα παντα στο αντικειμενο που τους εχουν βαλει (το λεω και απο προσωπικη εμπειρια)....Καποιοι που εχουν αξιοπρεπεια, λενε και ενα "΄λυπαμαι αυτο δεν το γνωριζω".....

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500κατι είναι ο μισθός των τεχνικών πεδίου στον ΟΤΕ. Και δεν έχει να κανει με κεραίες. Ενημερωτικά το λέω καθώς έχει μπει γνωστός μου

 

 

Καθαρες αποδοχες για αποφοιτο ΤΕΙ ηταν 460, οταν ρωησε γνωστος πριν κανα 8μηνο. Whatever.

Με τι αντικειμενο ασχολουνται ;

 

 

Μιλάτε για 8ώρο και οι δύο η part time;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ολοκληρος ΟΤΕ εκανε προσληψεις τεχνικων πεδιου ( υποθετω εχει να κανει με κεραιες κλπ , πραγμα που μου φανταζει αρκετα πιο εξειδικευμενο απο εναν πωλητη ηλεκτρονικων ή τεχνικο Η/Υ) και ο μισθος ηταν 400κατι ευρω. Τι περιμενετε απο εταιρειες που αντιμετωπιζουν τον υπαλληλο ως αναλωσιμο. Την ιδια μερα που τον προσλαμβανουν, δεν εχουν κανενα απολυτως προβλημα να τον διωξουν ή να τους φυγει, καθως εχει μερικες χιλιαδες να περιμενουν στην ουρα.

 

επειδη εκανα πρακτική στον οτέ αρχές του 2013 και ειμουν μαζι με την πρώτη φουρνιά των oteplus ειναι λιγο διαφορετικά τα πράγματα!Ο μισθος που παίρνουν ειναι για 5νθημερο 8ωρο Δευτ-Παρασκ(σημαντικό) 680ευρώ μικτά δλδ 100 ευρώ πάνω απο τον βασικό! Στα extra επιδοτηση καθε 18 μηνες 200ευρω , δωρεαν εταιρικη συνδεση με 5000 λεπτα , 5000 σμς προς ολους  και 5000μβ , οπως και μια ιδιωτική ασφαλεια για ιατροφαρμακευτική περίθαλψη  το ιδιο ισχυει και για την 2η φουρνιά που πηραν αρχές του 14 περιπου δλδ 560 καθαρά

Ναι δεν ειναι πολλα αλλα ειναι καλυτερα απο αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι θεσεις που αναφερομαι αφορουν τις προσληψεις που γιναν αρχες του 2014 και μιλαω παντα για fulltime. Αυτοι που αναφερεις ειναι αλλη σειρα προσληψεων με αλλες συμβασεις, απο αυτη που αναφερω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι θεσεις που αναφερομαι αφορουν τις προσληψεις που γιναν αρχες του 2014 και μιλαω παντα για fulltime. Αυτοι που αναφερεις ειναι αλλη σειρα προσληψεων με αλλες συμβασεις, απο αυτη που αναφερω εγω.

πηρα τηλέφωνο φιλο οτεplus λοιπών στα σίγουρα και επιβεβαιωμένο 540ευρώ περίπου παίρνουν αυτοι του 2013 καθαρά και 560ευρώ΄αυτοι του 2014 γιατι τους αλλαξαν ταμείο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρες αποδοχες για αποφοιτο ΤΕΙ ηταν 460, οταν ρωησε γνωστος πριν κανα 8μηνο. Whatever.

Με τι αντικειμενο ασχολουνται ;

για τει οι 2 τελευταίες φουρνιές (δηλαδή αυτοί που μπήκαν πέρυσι και φέτος) παίρνουν καθαρά λίγο πάνω από 500 (520 έως 560)

 

ασχολούνται με βλάβες και νέες συνδέσεις κυρίως τηλεφωνίας, adsl, παρόχων αν είναι στο δίκτυο

 

κεραίες δεν υπάρχουν στην σταθερή τηλεφωνία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...