Προς το περιεχόμενο

Εργασια στα Public


penikilini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 455
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Πράγματι τόσο παίρνει ένας 5ήμερος στα πάμπλικ?

ΩΩΩ ναι!

Δεν ξερω τωρα εαν θα τους πανε στα 650€ απο 1η Μαρτιου θα μαθουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Tatitat είπε

Προσωπικά την 1η φορά κ την 2η δεν μπήκα με την βοήθεια κανενός !!!Απλά πηγα για συνέντευξη τίποτα παραπάνω .Μετά την 3η φορά πήρα το θάρρος να ζητήσω να με προτείνουν αν έψαχναν για άτομα και αυτό γιατί πραγματικά ήθελα να ξαναδουλέψω στο ίδιο κατάστημα. Κ σχετικά με τα "βυσματα" υπάρχουν παντού.Το θέμα είναι αν σου προσφέρουν μια θέση οπουδήποτε θα έχεις τα προσόντα,την υπομονή και την θέληση να τα φέρεις εις πέρας;

Το θεμα ειναι οτι εισαι Αθηνα ενω το παλικαρι που απαντας ειναι Θεσσαλονικη, τεραστια διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι 5 χρονια ανεργος τωρα, αυτο ξερω και για το public στα δικα μας εδω στην θεσσαλονικη οι υπαλληλοι δεν κανουν τιποτα καθονται γελανε μεταξυ τους εξυπηρετηση 0 με το ζορι να σε πει καποιος κατι,  οποτε τι στοχοι κι αυτα λεμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Εγω ειμαι 5 χρονια ανεργος τωρα, αυτο ξερω και για το public στα δικα μας εδω στην θεσσαλονικη οι υπαλληλοι δεν κανουν τιποτα καθονται γελανε μεταξυ τους εξυπηρετηση 0 με το ζορι να σε πει καποιος κατι,  οποτε τι στοχοι κι αυτα λεμε 

Εαν δουλεψεις στα Public θα μαθεις τι παει να πει SafetyNet , FunBox ,Wind  και ξεπουληστε οτι υπαρχει στην 0006....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν βλέπω κανένας να δουλεύει εκεί μέσα, οι κοπελίτσες παίζουν οι υπαλλοιλοι μιλάνε για τις άδειες τους πότε θα τις πάρουν, υπεύθυνος δεν υπάρχει, ααα να μην ξεχάσω και την περίπτωση που περιμέναμε 30 άτομα στην ουρά για το ταμείο ειχε κόσμο εκείνη την μέρα ειχε φτάσει η σειρά μου, και είπε η κοπέλα κάνω διάλειμμα και μας έστειλε 3 άτομα στην άλλη ουρά με τα 30 ατομα  από την αρχή να περιμένουμε, ήτανε τυχερή που δεν την άρπαξα, τέτοια δουλεια και σε μενα θ αρεζε να καθομαι και να μην εξυπηρετώ κανέναν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Εγώ δεν βλέπω κανένας να δουλεύει εκεί μέσα, οι κοπελίτσες παίζουν οι υπαλλοιλοι μιλάνε για τις άδειες τους πότε θα τις πάρουν, υπεύθυνος δεν υπάρχει, ααα να μην ξεχάσω και την περίπτωση που περιμέναμε 30 άτομα στην ουρά για το ταμείο ειχε κόσμο εκείνη την μέρα ειχε φτάσει η σειρά μου, και είπε η κοπέλα κάνω διάλειμμα και μας έστειλε 3 άτομα στην άλλη ουρά με τα 30 ατομα  από την αρχή να περιμένουμε, ήτανε τυχερή που δεν την άρπαξα, τέτοια δουλεια και σε μενα θ αρεζε να καθομαι και να μην εξυπηρετώ κανέναν 

γιαυτο φιλε μονο σκρουτζ/online, δεν αγοραζω ποτε απο μαγαζια, πηγαινω, βλεπω οτι θελω να δω και αγορα online

Επεξ/σία από sezebo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sezebo είπε

γιαυτο φιλε μονο σκρουτζ/online, δεν αγοραζω ποτε απο μαγαζια, πηγαινω, βλεπω οτι θελω να δω και αγορα online

Εντάξει ναι σίγουρα είναι το καλύτερο αυτό που λες, άλλα να μην ξεφεύγουμε απο το θέμα οσο αφορά  τα public πήγα και βρήκα κάτι κοπέλες στα βιβλία και τις ρώτησα πως της πήρανε εκεί μέσα, και μου είπανε οτι ούτε που θυμούνται πότε έδωσαν  βιογραφικά  αρα απο τα 1000 άτομα 1 μπαίνει δεν ξέρουμε με τι προσόντα όμως γιατί όπως και να το κάνουμε είσαι μικρός σου λένε δεν έχεις προϋπηρεσία, μεγαλώνεις πας πάνω από 30 εχεις προϋπηρεσία σε λένε πάλι η ηλικία σας είναι μεγάλη κατι βρίσκουν πάντα να πουν,  εγώ δεν είχα αμάξι αα λέει πως θα έρχεσαι,  με jet ρε φίλε θα ερχομαι ,  πες μου ωρα και μερες και θα ειμαι στην θέση μου  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Εντάξει ναι σίγουρα είναι το καλύτερο αυτό που λες, άλλα να μην ξεφεύγουμε απο το θέμα οσο αφορά  τα public πήγα και βρήκα κάτι κοπέλες στα βιβλία και τις ρώτησα πως της πήρανε εκεί μέσα, και μου είπανε οτι ούτε που θυμούνται πότε έδωσαν  βιογραφικά  αρα απο τα 1000 άτομα 1 μπαίνει δεν ξέρουμε με τι προσόντα όμως γιατί όπως και να το κάνουμε είσαι μικρός σου λένε δεν έχεις προϋπηρεσία, μεγαλώνεις πας πάνω από 30 εχεις προϋπηρεσία σε λένε πάλι η ηλικία σας είναι μεγάλη κατι βρίσκουν πάντα να πουν,  εγώ δεν είχα αμάξι αα λέει πως θα έρχεσαι,  με jet ρε φίλε θα ερχομαι ,  πες μου ωρα και μερες και θα ειμαι στην θέση μου  

Στο έχω ξαναπεί μην κάθεσαι και ασχολείσαι με ΜΑΛΑΚΙΕΣ

Πήγαινε έστω και τώρα στην ηλικία σου δίπλα σε ένα μάστορα (υδραυλικό/ηλεκτρολόγο/κτλπ) να σου μάθει τη δουλειά διαφορετικά μια ζωή θα περιμένεις να σε πάρει το κάθε κωλομάγαζο  σαν υπάλληλο κατώτατης βαθμίδας με το βασικό και μηνιαία σύμβαση. 5 χρόνια άνεργος είσαι, πως αφήνεις το χρόνο να περνάει έτσι αναξιοποίητος περιμένοντας αν θα σου απαντήσουν τα public και τα κάθε public;

Η άλλη βαράει το κεφάλι της στον τοίχο που δεν έγινε ταμίας στα public για 3η φορά ενώ έχει στείλει 250 φορές βιογραφικό. Δηλαδή έχετε σαν φιλοδοξία στη ζωή σας να παίρνετε τον κατώτατο, να είστε εντελώς αναλώσιμοι, να φοράτε ένα καρτελάκι και μια πορτοκαλί μπλούζα και να πουλάτε φούμαρα στους τεχνολογικά αδαείς και αν δεν πιάσατε τους στόχους να ακούτε καντήλια από το βύσμα manager/παπαρουπεύθυνο;

 

Μου ανέβηκε η πίεση βραδιάτικα.

 

Επεξ/σία από Vasivouzoukos
  • Like 5
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Vasivouzoukos είπε

Στο έχω ξαναπεί μην κάθεσαι και ασχολείσαι με ΜΑΛΑΚΙΕΣ

Πήγαινε έστω και τώρα στην ηλικία σου δίπλα σε ένα μάστορα (υδραυλικό/ηλεκτρολόγο/κτλπ) να σου μάθει τη δουλειά διαφορετικά μια ζωή θα περιμένεις να σε πάρει το κάθε κωλομάγαζο  σαν υπάλληλο κατώτατης βαθμίδας με το βασικό και μηνιαία σύμβαση. 5 χρόνια άνεργος είσαι, πως αφήνεις το χρόνο να περνάει έτσι αναξιοποίητος περιμένοντας αν θα σου απαντήσουν τα public και τα κάθε public; 

Η άλλη βαράει το κεφάλι της στον τοίχο που δεν έγινε ταμίας στα public για 3η φορά ενώ έχει στείλει 250 φορές βιογραφικό. Δηλαδή έχετε σαν φιλοδοξία στη ζωή σας να παίρνετε τον κατώτατο, να είστε εντελώς αναλώσιμοι, να φοράτε ένα καρτελάκι και μια πορτοκαλί μπλούζα και να πουλάτε φούμαρα στους τεχνολογικά αδαείς και αν δεν πιάσατε τους στόχους να ακούτε καντήλια από το βύσμα manager/παπαρουπεύθυνο;

Μου ανέβηκε η πίεση βραδιάτικα.

προσυπογραφω

εστω μαζευε ελιες ή πορτοκαλια

στο κατω κατω πιο πολλα θα βγαλεις

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον θα ξανα παω μεχρι τον οαεδ οπως κανω καθε φορα αλλα να μην ξεφυγουμε απο το θεμα που ειναι τα public δεν πρόκειται να ξανά στείλω τίποτα και σε κανενα μαγαζι απ αυτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Προς το παρον θα ξανα παω μεχρι τον οαεδ οπως κανω καθε φορα αλλα να μην ξεφυγουμε απο το θεμα που ειναι τα public δεν πρόκειται να ξανά στείλω τίποτα και σε κανενα μαγαζι απ αυτα 

που κολλαει ο οαεδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, opcorsa είπε

που κολλαει ο οαεδ?

 Για δουλεια με βρισκει ο εργασιακος συμβουλος καποιους εργοδοτες αλλα παιρνουν δικα τους ατομα 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να θίξω  κάποιον προσωπικά,παιδιά αν δεν σας αρέσει μια δουλειά κάποιας εταιρείας ή ο τρόπος συμπεριφοράς της ή οι υπάλληλοι της ή οι τιμές των προϊόντων ή οτιδήποτε άλλο• που παντα σαν άνθρωποι κάτι κακό θα βρούμε να πούμε για Χ ή Ψ λόγους.

Απλά μην ασχολείστε και μην την υποβιβάζεται γιατί κάποιοι δουλεύουν εκει γιατί έχουν ανάγκη (όπως όλοι μας) αλλιώς δεν θα το έκαναν και όσο και να είναι ο μισθός (μην ξεχνάτε δεν έχουν όλοι προϋπηρεσία).Αν δεν σας αρέσει απλά παραιτηθείτε αν έχετε αυτή την άνεση (όπως έχω κάνει κ εγώ η ίδια σε κάποιες δουλειές κάνοντας μόνο 1 μέρα κ βλέποντας περίεργες καταστάσεις).

Μπήκα στην διαδικασία να γράψω μια θετική κριτική με κάποια αρνητικά "ψεγάδια* προκειμένου να βοηθήσω ουσιωδως κάποιους  ανθρώπους μιλώντας για την εμπειρία μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...