Προς το περιεχόμενο

cpu amd 8350 (και αλλα) απο amazon.com


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με ενα xbox one που δοκιμασα βγαζει 

 

tems:EUR 288,99Shipping & handling:EUR 66,15

Total before tax:EUR 355,14Estimated tax to be collected:EUR 0,00Import Fees DepositEUR 81,68

Order total:EUR 436,82

 

δεν δοκιμασα με πιο μικρα πακετα αλλα σιγουρα αξιζει?θα το δω πιο μετα με αλλα προιοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό που λες δε το γνώριζα ούτε εγώ. Δηλαδή περαν των δασμών που σου χρεώνουν κατά την αγορά δεν υπάρχει έξτρα κόστος όταν φτάσει Ελλάδα; Εννοώ δηλαδή τα κερατιάτικα, κόστος αποθήκευσης, αμοιβή εκτελωνιστή κ.ο.κ.

Το αμαζον εδώ και χρόνια σου χρεώνει τα πάντα πριν την αποστολή και εσύ με το μόνο που ασχολείσαι είναι να στείλεις κάποιο έγγραφο εξουσιοδότησης στον κούριερ για να γίνει ο εκτελωνισμός. Δεν πληρώνεις τίποτα επιπλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξαναγράψαμε. Εκτελωνίζονται στην Γερμανία - Ολλανδία ομαδικά. Εκεί πληρώνεται το "Import Fees Deposit"  που σου χρεώνουν και συνεχίζει για Ελλάδα σαν ενδοκοινοτική συναλλαγή χωρίς φόρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν καποιο αντικείμενο εχει πληρωμένα τα Import Fees Deposit "δεν περνάει τελωνείο" ή δεν ξερω πως να σας το πω, περνάει αλλα απο αλλη διαδικασία με την οποία δεν ασχολειται κανενας τελωνειακός πουθενά και σε καμια χώρα, γιατι απλά εχεις ηδη πληρωμένα τα τελωνειακά τελη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω λίγο, αυτό που μπορω να δω ποσο έχει τελικη τιμή με ολα μέσα; (μεταφορικά, ΦΠΑ, εκτελωνισμό κ.τ.λ.)

Order Summary Items: EUR 83,66

Shipping & handling: EUR 13,93

Total before tax: EUR 97,59

Estimated tax to be collected: EUR 0,00

Import Fees Deposit EUR 22,45

Order total: EUR 120,04

 

 

ή

Order Summary Items: USD 99.99

Shipping & handling: USD 16.65

Total before tax: USD 116.64

Estimated tax to be collected: USD 0.00

Import Fees Deposit USD 26.83

Order total: USD 143.47

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έχει προσφορές σε προϊόντα Sandisk: http://www.amazon.com/b/ref=gb1h_tit_c-4_2342_b79dd8e2?ie=UTF8&node=10208570011&smid=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_t=101&pf_rd_s=center-4&pf_rd_r=1HCJ4W6SABM1AMZMA8VP&pf_rd_i=384082011&pf_rd_p=1977112342

Δείτε μήπως αξίζει κάτι.

Κι ας αλλάξει ο τίτλος του τόπικ επιτέλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βγει κάτι ως προσφορά από το αμερικανικό άμαζον για εμάς Ελλάδα με τα μεταφορικά και τους δασμούς δύσκολο. Θα πρέπει η τιμή να είναι τελείως χώμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς τις περισσότερες φορές δεν αξίζει να κοιτάτε καν κατα την γνώμη μου. Το skroutz πλέον έχει αξιόπιστα μαγαζιά με σχεδόν τις ίδιες τιμές εξωτερικού . Οπότε ας τα στηρίξουμε λέω ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Actually οτι ειπε ο profchaos. Ολο και πιο σπανια βρισκω κατι που να συμφερει να το φερεις απο εξωτερικο παρα απο σκρουτζ. Εχουν πεσει αρκετα οι τιμες στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έφυγε εντελώς Off topic το thread?

Για βρες μου ΕΝΑ στοιχειο που να ειναι "ontopic". Oυτε ΕΝΑΣ κανονας του subforum δεν εχει τηρηθει ηδη απο το ανοιγμα του θεματος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας είμαι από Κύπρο και θέλω να κάνω μια παραγγελία από Amazon.Com

Screenshot_2014-11-24-13-09-10_zps8bdfae

 

Το θέμα μου είναι με τα import fees deposit : 45.09

Απ'οσο έχω ψάξει σε διάφορα forums όλοι λένε πως προπληρωνω τα τελωνεία ώστε να μη πληρώσω κάτι εδώ. Ισχύει κάτι τέτοιο Ελλάδα και αν ναι γιατί μου λένε εδώ Κύπρο πως δεν ισχύει και επιμένουν να το παραβλεπουν αυτό και μου ζητάνε να πληρώσω 19% στην τιμή αν είναι μέχρι 150 ευρώ και παραπάνω αν είναι πάνω από 150 ευρώ?? Που μπορώ να απευθυνθώ σκέφτηκα προστασία του πολίτη αλλά σιγά μην ξέρουν τέτοιες λεπτομέρειες εκεί..Στην τελική να το στείλω Ελλάδα και να κανονίσω να μου το στείλουν κάποιοι συγγενείς αλλά και πάλι θα πληρώσω μεταφορικά Ελλάδα Κύπρο. Κάποια βοήθεια?? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω,το ότι δεν πληρώνουμε κάτι παραπάνω εκτός από αυτά τα fees είναι αποτέλεσμα κάποιου ευρωπαϊκού νόμου?? Κάποιος που γνωρίζει παραπάνω που να ψάξω για να τους τα τριψω στη μούρη γιατί απ ότι μου είπε ο υπάλληλος τους βάζουν όλους να πληρώνουν αν και στο Amazon μου είπαν ότι είναι ανάλογα τη χώρα τι ισχύει. Αλλά και πάλι η Κύπρος ανήκει στην eu εδώ και καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...