Προς το περιεχόμενο

Razer Electra ή Logitech G230


CarTney

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας αποφάσισα να πάω σε αγορα gaming headset και είμαι ανάμεσα σε αυτά

 

http://www.skroutz.gr/s/3334386/Logitech-G230.html?keyphrase=logitech+g230

 

http://www.skroutz.gr/s/439219/Razer-Electra.html?from=autocomplete&keyphrase=razer+electra+headset

 

Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο μέχρι αυτήν την τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΙξε μια ματια εδω Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/1744984/Plantronics-GameCom-780.html

 

                              Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/4434299/SteelSeries-5Hv3.html

 

Επισης μπορεις να κοιταξεις και τα kraken δεν ξερω ακριβως ποσο ειναι το budget σου βεβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω εισαι και fanboy εχεις και τα G230 τι σου λενε απο ηχο?? το mic λεει καθολου?


επισης απο μουσικη λενε καθολου??κοιταξα και κατι αλλα θεματα και βλεπω πως παιζει σημαντικο ρολο και η καρτα ηχου...αυτη που εχω πανω στην motherboard που αναγραφετε απο κατω λεει καθολου απο καρτα ηχου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ συντομα θα σου πω οτι ειμαι κατοχος  g230 και το μεγαλυτερο - ειναι οτι δεν ειναι αρκετα δυνατα, η maximum ενταση τους δεν ειναι ικανοποιητικη (εβαλα και καρτα ηχου η οποια βελτιωσε ελαχιστα την αποδοση) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα electra ειναι πιο πολυ για μουσικη,επισης σε κρακεν κτλ λενε οτι το μικροφωνο δεν ειναι καλο,επισης δν εχει volume control ενω τα g230 εχουν,εγω θα σου ελεγα τα g230


πολυ συντομα θα σου πω οτι ειμαι κατοχος  g230 και το μεγαλυτερο - ειναι οτι δεν ειναι αρκετα δυνατα, η maximum ενταση τους δεν ειναι ικανοποιητικη (εβαλα και καρτα ηχου η οποια βελτιωσε ελαχιστα την αποδοση) .

 

εγω παντως που τα εχω στο τερμα κουφαινεται ο διπλα μου(φαντασου εγω),παιζει μεγαλο ρολο η καρτα ηχου,επισης η διαφορα απο κρακεν σε db ειναι πολυ μικρη,πχ στο vlc παει 200% το volume εκει ο ηχος ειναι πολυ δυνατος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω μπορω να σου πω οτι στο full ακουω χωρις να φοραω το Headset :P

 

βλεπω εισαι και fanboy εχεις και τα G230 τι σου λενε απο ηχο?? το mic λεει καθολου?


επισης απο μουσικη λενε καθολου??κοιταξα και κατι αλλα θεματα και βλεπω πως παιζει σημαντικο ρολο και η καρτα ηχου...αυτη που εχω πανω στην motherboard που αναγραφετε απο κατω λεει καθολου απο καρτα ηχου?

Παντως επειδη εψαχνα και αρκετα Reviews λεγανε πολυ καλα λογια για αυτα + το γεγονος οτι εχουν 3 χρονια εγγυηση και αψογο After Sales support+ το οτι μπορεις να πλενεις τα μαξιλαρακια(ειδικα το καλοκαιρι μεγαλο +)

 

Οσο για το Mic ειναι αρκετα καλο και ευκαμπτο,αλλα και να μην σε καλυπτει μπορεις να αγορασεις εξωτερικο.

 

Οσο για την καρτα ηχου παιζουν ρολο οσο και στα περισσοτερα Headphones καθως συνδεονται μεσω 3.5mm jack και αρα τραβανε ηχο απο καρτα ηχου.Αλλα οι περισσοτερες συγχρονες On board που εχουν οι μητρικες ειναι ικανοποιητικες.

 

Βασικα δεν ειμαι ακριβως fanboy με την εννοια να τσακωθω απλα η εταιρια ειναι απο τις λιγες που πληρουν αυτα που ζηταμε,και βαζουν τα γυαλια στις αλλες εταιριες. Κοινως δεν ειναι τυχαιο οτι δεν προκειται να βρεις ατομο να σου πει κατι αρνητικο για αυτην την εταιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εσεισ π εχετε τα g230 και σας ειναι πολυ δυνατα τι καρτα ηχου εχετε? εγω οταν ειχα την onboard εβαζα ολα τα volume full  και

δεν ηταν τοσο δυνατο το headset και μετα απο καμια εβδομαδα εβαλα την xonar dg και ειδα μεγαλη διαφορα και στην max ενταση αλλα και σε ποιοτητα ηχου, αμα καταληξεις παντως στα g230   θα σε συμβουλευα να επαιρνες και μια καρτα ηχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

εγω παντως που τα εχω στο τερμα κουφαινεται ο διπλα μου(φαντασου εγω),παιζει μεγαλο ρολο η καρτα ηχου,επισης η διαφορα απο κρακεν σε db ειναι πολυ μικρη,πχ στο vlc παει 200% το volume εκει ο ηχος ειναι πολυ δυνατος

καλά κι εσύ μωρέ που κουφαίνεται :lol:

 

είναι οκ η έντασή τους, όσο πρέπει. δε σου τρυπάνε τα αυτιά 

 

εγώ αυτό που εκτιμώ στα 230 πάντως είναι η γενικότερη ποιότητα κατασκευής και το γεγονός ότι είναι ξεκούραστα στο κεφάλι 

βέβαια τα μαξιλαράκια καμιά φορά με ζεσταίνουν 

 

δεν ξέρω αν θα έδινα πάντως ο ίδιος τα χρήματα που ζητούν , ευτυχώς για μένα μου τα έκανε δώρο η  :wub:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...