Προς το περιεχόμενο

Tablet ASUS T100 TAF 249€ @ ΜΜ


Philippe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περίμενα καμιά προσφορά αυτή τη βδομάδα σε tablet αλλα δεν είδα κάτι αξιόλογο...

ναι μωρέ μπορεί να πέσουν αλλά η περίοδος δώρων τώρα είναι... 

παραγγείλαμε και τώρα στην αναμονή...

αν δεν είναι 2gb θα το πάρουν πίσω όπως είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πντως εαν δεν ειναι μς 2gb ram τους κανεις κια καταγγελια στον συνηγορο του καταναλωτη για εξαπατηση-παραπλανηση και σου φερνουν ενα καινουριο με 2gb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί όπου κοιτάω για το μοντέλο των public το βλέπω με 1gb ram?

Εδω λέει 2gb ram

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/asus-transformer-book-t100taf-bing-dk024b-ultrabooktablet-101-32gb-gkri/prod7040427pp/

Τώρα αν έχουν κάνει πατάτα στα χαρακτηριςτικα που αναγράφουν θα φανεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω ενα ipad2. Αξιζει η αναβαθμιση?

Διαφορετικά πράγματα. Αυτό φέρνει πιο πολύ σε ένα υπερφορητό λάπτοπ. Άλλες εφαρμογές έχει το ένα store και άλλες τα windows. Εσύ βλέπεις τι σε βολεύει ανάλογα με την χρήση σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έκδοση DK024B έχει 2GB και στα public και παντού. Το προϊόν είναι πολύ vfm στα 250€, δεν υπάρχει αμφιβολια. Ο μόνος μου ενδοιασμός είναι στον επεξεργαστή, που δεν είναι ο Ζ3775 της ακριβότερης έκδοσης. Κατά τα άλλα, το ταμπλετάκι τα έχει όλα, εκτός από digitizer.

 

Να σας πω εγώ πως το σκέφτηκα.

Ας πουμε, στα 300€ δε θα το 'παιρνα, θα πήγαινα για το Miix 3 που έχει ολόιδια specs αλλά με καλύτερη οθόνη στα 1920x1200, άρα και λίγο μεγαλύτερη λόγω 16:10 (και ταυτόχρονα χαμηλότερη αυτονομία όμως). Άλλη μια διαφορά είναι στο keyboard του Mixx που σε αυτήν την τιμή (300 + μτφ) είναι τύπου folio.

 

Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν ιδιαίτερες low-budget επιλογές εκτός από αυτές με το promotion της MS στα Windows tablets, όπως οι παραπάνω δύο. Αν έβγαινε, π.χ., πάλι το Encore (1st gen) στα 139€ τότε ΟΚ, ας είναι στις 8 ίντσες, αλλά αυτό ήταν ειδική περίπτωση. Γενικά αντί να πέφτουν, εγώ βλεπω να ανεβαίνουν οι τιμές.

 

Σε καλύτερα specs και ποιότητα ξεφεύγουμε αρκετά και νομίζω δεν αξίζει για Bay Trail τόσα λεφτά. Αν κατέβει το Τ100ΤΑ στα 300€ ή το Τ200 στα 350€ ή το ThinkPad 10 στα 400€ το συζητάμε. Αλλιώς περιμένουμε τα core M. Ή το 2017...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...