Προς το περιεχόμενο

Tablet ASUS T100 TAF 249€ @ ΜΜ


Philippe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαντάζομαι ότι φορτίζει κανονικά από Powerbank, έτσι; Αν και τσάμπα ρωτάω, σίγουρα το Public θα ρίξει πανηγυρικά άκυρα.

 

Ο φορτιστής του Τ100Α μου βγάζει 5V / 2A αν σε βοηθάει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ήρθε σήμερα το μεσημέρι το email για την παραλαβή.


Και το ανέβασαν πάλι στα 299€ σήμερα στα Public (μέχρι χτες τη νύχτα παρέμενε στα 249€)

(Στα 299€ η τιμή εδώ και μέρες και στο Mediamarkt για το δικό τους μοντέλο με 1GB/ Στα 333€ το μοντέλο DK048H με τον Z3775)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε σήμερα το μεσημέρι το email για την παραλαβή.

Και το ανέβασαν πάλι στα 299€ σήμερα στα Public (μέχρι χτες τη νύχτα παρέμενε στα 249€)

(Στα 299€ η τιμή εδώ και μέρες και στο Mediamarkt για το δικό τους μοντέλο με 1GB/ Στα 333€ το μοντέλο DK048H με τον Z3775)

 

το παρελαβες? τελικα με 2GB RAM σου ηρθε? Αλλες εντυπωσεις?

 

καλοριζικο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλέφωνο απο public, να μου πουν οτι στο προς αποστολή μοντελο είχε 1gb, το είδαν όμως έγκαιρα και το διορθώνουν. Στην αρχή με μπέρδεψε αλλά ρωτησα 2 αν εννοεί οτι τελικά εγώ θα παραπάνω το σωστο και μου είπε ναι! Θα δουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλέφωνο απο public, να μου πουν οτι στο προς αποστολή μοντελο είχε 1gb, το είδαν όμως έγκαιρα και το διορθώνουν. Στην αρχή με μπέρδεψε αλλά ρωτησα 2 αν εννοεί οτι τελικά εγώ θα παραπάνω το σωστο και μου είπε ναι! Θα δουμε.

Ακριβως το ίδιο ειπαν και σε μένα ...οποτε περιμένουμε τριτη-τεταρτη να δούμε αν ισχύουν αυτά που μας ειπαν ...

 

Αποστολή από το LG-D802 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παρελαβες? τελικα με 2GB RAM σου ηρθε? Αλλες εντυπωσεις?

 

καλοριζικο!

 

Ευχαριστώ, όχι δεν το παρέλαβα ακόμα. Είχα βάλει παραλαβή από κατάστημα. Στο email τους γράφουν ότι είναι στο κατάστημα (Τετάρτη) και θα το κρατήσουν για 5 εργάσιμες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κοβω καπως απιθανο να παρετε με 250€ το μοντελο με τα 2gb ram. μακαρι δηλαδη, αλλα πολυ δυσκολο.

 Ετσι μας ειπαν...Και γω δυσκολο το βλεπω να το παρουμε...Στην εξελιξη παραγγελιας σημερα δειχνει οτι εχω παραγγειλει το μοντελο με το 1gb και οταν παταω πανω στο link με στελνει σε αυτο...

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/asus-transformer-book-t100taf-bing-dk024b-ultrabooktablet-101-32gb-gkri/prod7040427pp/

 

Ελπιζω να μην μας στειλουν αυτο και να μας πουν οτι μας εκαναν και χαρη που μας το εδωσαν σε αυτη την τιμη,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κωδικος ειναι t100taf 

 

το f στο τελος υποδηλωνει το μοντελο με 1gb ram

 

 

 

http://hwzone.com/compare/notebook/asus-t100tal,asus-asus-transformer-book-t100ta,asus-asus-transformer-book-t100tam,asus-asus-transformer-book-t100tal,asus-asus-transformer-book-t100taf/

 

 

η εκδοση t100tam ειναι ιδια χαρακτηριστικα αλλα αντι για πλαστικο ειναι μεταλλικο 

 

και η εκδοση t100tal εχει επιπροσθετα πισω καμερα 5mp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κατ΄αρχάς καλησπέρα στην παρέα του forum. Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum του insomnia.

 

Στο θέμα μας τώρα.

 

Την Τρίτη παρήγγειλα και εγώ από τα public το μοντέλο με κωδικό TAF-DK024B στην τιμή των 249€ . Την Παρασκευή με πήραν τηλέφωνο για να μου πουν ότι έκαναν λάθος στο site αλλά εγώ θα παραλάβω το μοντέλο με τα 2GB το οποίο κανονικά έχει 100€ παραπάνω (έτσι ακριβώς!). Στην ερώτησή μου αν έχουν επίγνωση των χαρακτηριστικών του προϊόντος που θα μου στείλουν η απάντηση ήταν «ναι, φυσικά» και στη συνέχεια επιβεβαίωσαν το γεγονός ότι αυτό που θα στείλουν έχει usb3.0 στο keyboard dock. Προφανώς αναφέρθηκαν στο μοντέλο TAM-DK012B. Απλά είπαν θα καθυστερήσει λίγο. Δεν πειράζει, θα περιμένω τους είπα και τους ευχαρίστησα. Μέχρι εδώ όλα καλά.

 

Σήμερα είδα στο status της παραγγελίας ότι ο κωδικός TAF-DK024B αντικαταστάθηκε από τον TAF-DK001B δηλαδή την έκδοση του 1GB. Τώρα, αν με καλέσουν μέσα στη βδομάδα να παραλάβω από το κατάστημα (50km πήγαινε έλα + parking) και προσπαθήσουν να μου πασάρουν το TAF-DK001B (το οποίο σήμερα πλέον έχει 299 ευρώ) κάνοντάς το να φανεί σαν χάρη, θα εκνευριστώ πολύ και αυτό γιατί αν ήθελα το TAF-DK001B θα το είχα παραγγείλει από ΜΜ στην τιμή των 249 την Τρίτη. Αν στο τηλεφώνημα μού έδιναν την επιλογή του TAF-DK001B προφανώς θα έλεγα όχι και θα έμενα στο ότι το site τους είναι απλά αναξιόπιστο. Μου έχουν δημιουργήσει όμως προσδοκίες και ελπίζω να μην με απογοητεύσουν. Να δούμε τώρα αν φερθούν ως επαγγελματίες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι πιθανοτητες να εισια τυχερος ειναι μαλλον ελαχιστες.

 

ενημερωσε μας ομως για την εξελιξη της παραγγελιας σου, και που ξερεις, μπορει να απρεις το καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιπου τα ίδια ειπαν και σε μένα .μονο που δεν Ρώτησα για το usb3 .για τα 2 gb πάντως μου το ειπαν ξεκάθαρα...θα μάθουμε σε λιγες μέρες τώρα...λίγο υπομονή και μακάρι να είμαστε τυχεροί ...

Αποστολή από το LG-D802 με τη χρήση Insomnia App

Επεξ/σία από isaias1983
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...