Προς το περιεχόμενο

[Σκληρός δίσκος] SSD 250GB Samsung SSD 840 EVO Solid-State Hard Drive (new) @ BF ebay.com [ΤΕΛΟΣ]


evankouros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου φαίνεται θα χτυπήσω και γω έναν χριστουγενιάτικο δώρο παρέα με τον 8370 που θα έρθει

 

Το θέμα απο μέσα είναι samsung η..............................

Όταν με το καλό έρθει, θα σας πω από τι αποτελούνται τα εσώψυχα του. Μέχρι τότε υπομονή  & μελομακάρονα για τη λιγούρα, γιατί από σοκολατάκια μπορεί να έχουμε περίσσευμα αργότερα! :lol:

 

με εγγυηση τι γινεται;

Διάβασε τις προηγούμενες σελίδες του θέματος όπου το ψιλοσυζητήσαμε & παρέθεσα συζήτηση που είχα στο chat της Samsung Ελλάδας, κι αν βγάλεις σίγουρη άκρη πες μας κι εμάς! :rolleyes: Γράφουν βέβαια για 35 μήνες εγγύηση (όπως αναγράφεται & στη σχετική ιστοσελίδα των εγγυήσεων), αλλά το chat τους από ένα σημείο & μετά φαίνεται πως τους γράφει τους πελάτες... <_<

 

Απο τις 2 Δεκεμβριου που ο δισκος σου βρισκεται Ελλαδα, πώς και δεν εχεις παραλαβει ακομα;

Όπως έγραψαν κι όσοι απάντησαν σχετικά, ακόμη στο δρόμο είναι. Φέέέέέταααα :P είναι οι παραδόσεις από την Κίνα, ειδικά τέτοια περίοδο. Το δέμα πάντως έφυγε 5/12 από HK, θέλει κάμποση τύχη για να έρθει φέτος, γιατί μάλλον δεν ήμουν τόσο φρόνιμο παιδί ώστε να κάνει αγώνα δρόμου για να μου το φέρει στην ώρα του ο Santa! f082.gif

Ελπίζω τουλάχιστον να έρθει αργότερα & να μη χαθεί στο δρόμο του! z700.gif

 

20141205tr.jpg

 

20141206rb.jpg

 

 

Δίνει και αυτόν στα 88.49$ πάντως για τους ρισκαδόρους που θέλουν και επιλογές! :P

http://www.ebay.com/itm/SSD-240GB-Kingston-SSDnow-V300-Solid-State-Hard-Drive-New-/181576825289

Εγώ πάντως δεν ψήνομαι γι' άλλον. Αν μου βγει EVO ο EVO  :mrgreen: , μετά βλέπουμε τι θα ψωνίσουμε απ' τον συμπαθητικό κινεζούλη.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειδα τι αναφέρθηκε στο τσατ, απλα ηλπιζα σε κατι νεότερο...

 

Like what? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No way my friend... δεν ξαναμπαίνω στο chat τους να περιμένω & να μην απαντάνε, που να με παρακαλάνε! g020.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όπως έγραψαν κι όσοι απάντησαν σχετικά, ακόμη στο δρόμο είναι. Φέέέέέταααα :P είναι οι παραδόσεις από την Κίνα, ειδικά τέτοια περίοδο. Το δέμα πάντως έφυγε 5/12 από HK, θέλει κάμποση τύχη για να έρθει φέτος, γιατί μάλλον δεν ήμουν τόσο φρόνιμο παιδί ώστε να κάνει αγώνα δρόμου για να μου το φέρει στην ώρα του ο Santa! f082.gif

Ελπίζω τουλάχιστον να έρθει αργότερα & να μη χαθεί στο δρόμο του! z700.gif

 

Φαίνεται πως ήμουν φρόνιμο παιδί κι ο Santa μ' αγαπάει! :mrgreen:

 

20141218.jpg

 

Όπου να 'ναι θα δούμε αν το περιεχόμενο είναι σωστός EVO, ή τα σοκολατάκια που λέγανε στην αρχή του θέματος οι κακές γλώσσες! :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σχιστομάτης μέχρι τώρα μόνο θετικές έχει απο αυτούς που παραλάβανε .. περιμένω με ανυπομονησία να φτάσει το δεματάκι και αν όντως είναι μπόμπα ο σκληρός και δε παίζει τίποτα περίεργο με την εγγύηση και την απόδοση του τον βλέπω να μοσχοπουλάει στο insomnia... Εξακολουθώ πάντως να απορώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον εχει μαζεψει αρκετες θετικες (σχεδον 300), αρα οι πιθανοτητες ειναι με το μερος σου, κατι που δεν προμηνυοταν οταν ειχε τις υποδεκαπλασιες ~30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμίζω αυτό που είχα γράψει εδώ: ;)

[...] Έχω προσωπικά παραδείγματα όπου έχω απογοητευτεί σ' αυτά που φαίνονταν "σίγουρα", & δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα σε περιπτώσεις που "μύριζαν" απατεωνιά. Όπως έγραψα & πιο πάνω, στη ζωή μου έμαθα να μην αποκλείω τίποτε απολύτως. B)

[...]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλο να σου ρθει

 

Εμενα η απορεια μου ειναι κατα ποσο μπορει να εξυπηρετησει το πληθος τον παραγγελιων που εχουν προκυψει

αυτη τη στιγμη κοντευει τις 1000 παραγγελιες.

 

Η πονηρη σκεψη ειναι πως εστειλε μερικα κομματια που ειχε στους πρωτους, με σκοπο να κανει γερη μπαζα με τις 100αδες υπολοιπες παραγγελιες

Αν ομως δεν ισχυει αυτο, τοτε πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω που τους βρηκε τοσους δισκους και μαλιστα σε αυτην την τιμη (ωστε να πουλαει στα 90ευρω και να εχει κερδος)

 

Θα φανει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ομως δεν ισχυει αυτο, τοτε πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω που τους βρηκε τοσους δισκους και μαλιστα σε αυτην την τιμη (ωστε να πουλαει στα 90ευρω και να εχει κερδος)

 

 

 

post-175401-0-14985500-1418908300_thumb.jpg + post-175401-0-11107400-1418908309_thumb.png

=

 post-175401-0-82403400-1418908316_thumb.jpg

 

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλο να σου ρθει

 

Εμενα η απορεια μου ειναι κατα ποσο μπορει να εξυπηρετησει το πληθος τον παραγγελιων που εχουν προκυψει

αυτη τη στιγμη κοντευει τις 1000 παραγγελιες.

 

Η πονηρη σκεψη ειναι πως εστειλε μερικα κομματια που ειχε στους πρωτους, με σκοπο να κανει γερη μπαζα με τις 100αδες υπολοιπες παραγγελιες

Αν ομως δεν ισχυει αυτο, τοτε πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω που τους βρηκε τοσους δισκους και μαλιστα σε αυτην την τιμη (ωστε να πουλαει στα 90ευρω και να εχει κερδος)

 

Θα φανει :)

 

Σ' ευχαριστώ για την ευχή & συμφωνώ ότι θα φανεί, καθότι "μηδένα προ του τέλους μακάριζε".  B) 

 

Όσον αφορά το πού τους βρήκε & γιατί τους δίνει σ' αυτή την τιμή, χωρίς να μπορώ ν' αποκλείσω την αιτιολόγηση που έδωσε ο "saxos55" στο spoiler, μια άλλη πιθανή αιτιολογία είχα δώσει στο ίδιο post μ' αυτό που παρέπεμψα πριν:

Σεβαστή & απόλυτα λογική άποψη, αλλά στη ζωή μου έμαθα να μην αποκλείω τίποτε απολύτως.

 

Το Amazon (& όχι μόνο) είναι τεράστιος παίχτης, που έχει όμως & κάποια λειτουργικά έξοδα να καλύψει. Άρα κάπως πρέπει να προσαρμόσει τις τιμές που πουλάει, ώστε να βγάλει τα λειτουργικά του έξοδα & κάποιο κέρδος. Είναι λοιπόν βέβαιο ότι ρυθμίζει τις τιμές που πουλάει όχι μόνο βάσει της τιμής που αγοράζει, αλλά -κυρίως- βάσει των τιμών που κυκλοφορούν. Είναι επίσης 100% βέβαιο ότι τις γνωρίζει σε παγκόσμιο επίπεδο πολύ καλύτερα από εμάς. Αν λοιπόν πουλάει λίγο ακριβότερα από μερικούς διάττοντες αστέρες στο παγκόσμιο παιχνίδι, πάλι το μεγάλο όγκο των καταναλωτών (στον οποίο στοχεύει) τον κερδίζει με το όνομα του & τη "σιγουριά" που αυτό αποπνέει. Δεν καίγεται να δίνει ντε & καλά την απόλυτα χαμηλότερη τιμή κάθε στιγμή & για κάθε προϊόν.

 

Από την άλλη, ένας νέος/μεμονωμένος παίχτης δεν έχει σε καμία περίπτωση μεγάλα λειτουργικά έξοδα, οπότε δεν αποκλείω να προσπαθεί να βγάλει απλά κατιτίς λίγο, με τη λογική "ό,τι βγάλω κέρδος είναι, ας σχηματίσω ένα καλό όνομα τώρα στην αρχή & βλέπουμε".

 

[...]

 

Ας μην ξεχνάμε ότι αρκετές φορές βρίσκουμε, ακόμη & σε φυσικά καταστήματα στην Ελληνική αγορά, προϊόντα σε τιμές που δεν τα δίνουν ούτε οι μεγάλοι παίχτες με τα e-shop στο internet (όπως το Amazon). ;)

 

Ως χαρακτηριστικό παράδειγμα θυμάμαι πριν ~1 χρόνο που έψαχνα να βρω τη Samsung nx300 με λιγότερα απ' τα 399€ που την έβρισκα σε προσφορά στην Ελλάδα. Όχι μόνο δεν τη βρήκα πουθενά οικονομικότερη, αλλά όλοι την είχαν σημαντικά ακριβότερη. Πιστός λοιπόν στην άποψη μου να ενισχύω τους "μικρούς παίχτες", την είχα πάρει από ένα φυσικό κατάστημα (παλιό όνομα στη φωτογραφική αγορά) που το είχε στην ίδια τιμή. Όχι από κάποια γνωστή αλυσίδα ηλεκτρονικών ειδών, ούτε καν από e-shop στο "Ελληνικό" internet.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλησιάζει η ώρα της αλήθειας! :mrgreen:

2014_12_19.jpg

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόλαβα να το postάρω, κι έφτασε ο Santa με τη μορφή συμπαθητικού ταχυδρόμου g025.gif, φέρνοντας μου όχι μόνο το εν λόγω αντικείμενο (τι είναι; τι είναι; :P στο spoiler η απάντηση με photos) που ανέμενα εναγωνίως (πιθανότατα κι άλλοι αρκετοί στο insomnia), αλλά & τα μπλε Xiaomi basics που είχα παραγγείλει απ' το meri & δεν είχα tracking nr (γι' αυτά θα γράψω σ' εκείνο το θέμα).

 

 

 

Συσκευασία:

 

Παρατηρήστε στην 1η photo ότι η αξία που έγραφαν ήταν 33,7$ και δεν έτρεχε τίποτα για το τελωνείο.

P_20141219_114814_rszd.jpg

 

Από πίσω ήταν σημειωμένο ως "Gift".

P_20141219_114828_rszd.jpg

 

Περιεχόμενα:

 

P_20141219_120637_rszd.jpg

 

P_20141219_120703_rszd.jpg

 

P_20141219_120721_rszd.jpg

 

Η μόνη παρατήρηση μου είναι πως η συσκευασία δεν ήταν ιδιαίτερα προστατευτική, καθότι δεν είχε ούτε σκληρό κουτί ούτε nylon με φυσαλίδες γύρω-γύρω. Ο SSD ωστόσο δεν μου φάνηκε καθόλου ταλαιπωρημένος, καθότι μέσα στο κουτί είχε μια σχετική προστασία από την πλαστική θήκη & τα φυλλάδια ανάμεσα στα οποία ήταν.

 

Δεν τον δοκίμασα ακόμη για να δω τα εσώψυχα του (καθότι δεν είναι τόσο εύκολο όσο αν ήταν σοκολατάκι :P ), αλλά... σα ν' ακούω μερικούς-μερικούς insomniacs να σκάνε απ' τη ζήλεια τους & να μαζεύουν τη γλώσσα τους για κάποιες κουβέντες που είχαν postάρει!  :mrgreen:

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...