Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εγκατάσταση android


Johny McTar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα. Αρχικά συγνώμη που γράφω αυτό το θέμα στην στήλη "UBUNTU" αλλά δεν πιστεύω ότι θα ταίριαζε και πουθενά αλλού :P . Λοιπόν, έχω ένα netbook της κακιάς ώρας, intel atom επεξεργαστή, 1 gb ram, και έλεγα πως ο μόνος τρόπος για να μπεί αυτό το σαράβαλο σε λειτουργία είναι να του εγκαταστήσω android. Πάω λοιπόν και εγώ ο καημένος, να βάλω τα kitkat, ως τα πιο πρόσφατα, αλλά μετά την εγκατάσταση, όταν το κάνω επανεκκίνηση, μου βγάζει είτε "BOOTMGR missing" ή "This is not a bootable disk". χρησιμοποίησα έναν οδηγό για να κάνω ότι έκανα, σας τον παραθέτω http://www.redmondpie.com/how-to-install-android-kitkat-on-your-pc-natively/

και, δεν έβγαλα άκρη απ'ότι καταλαβαίνετε....

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα, ή καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μαρκα το νετμπουκ..γιατι εγω βλεπω οτι τα iso του android που εχουν εκει περα..δεν ειναι για οοοολα τα ντεμπουκς..για οοοοολα τα μοντελα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lenovo s10-2. Αυτό που λες ισχύει για παλαιότερες εκδόσεις. στην έκδοση του 4.4 είναι μοναδικό, ένα για όλα! χαχ


Λοιπόν, όσο απίστευτο και αν φαίνεται, κατά τύχη, έκανα τις σωστές επιλογές... εκεί που έλεγε read/write που έπρεπε να πατήσω yes / skip, πάτησα skip, και έβαλα και GRUB χωρίς να έχω άλλο λειτουργικό. Οπότε το θέμα θεωρείτε λυμένο! (Δεν ξέρω πως, αλλά θεωρείται!) Οπότε συγνώμη για την ενόχληση και επίσης το Site είναι γουρλίδικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...