Προς το περιεχόμενο

Μηχανικών ηλεκτρονικών υπολογιστικων συστημάτων VS Μηχανικών πληροφορικής


xpinux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδια ,ειμαι πρωτοετής στο ΤΕΙ Πειραιά (αει Πειραιά τ.τ οπως θελει κανενας)στο τμημα ΜΗΥΣ και θα ηθελα να ρωτισω αν το τμημα ειναι οντως καλο οσο περιμενα να ειναι .Βλεπετε το θεμα ειναι οτι εβγαλα 13.000 μορια αλλα δν επιανα ΑΕΙ "αθηνων" για υπολογιστες και λοιπα ετσι, μονο απο το προγραμμα σπουδων και λοιπα  καταληξα να παω στο ΜΗΥΣ αλλα δν ξερω αν εκανα σωστη επιλογη.Βλεπετε μπορω αμα θελω να φυγω το χρονου με το 10% και να "χασω μια χρονια" και να παω στο τει αθηνας,Αλλα δν ξερω.Τωρα τελευταία δεν ξερω αν εκανα σωστη επιλογη στο μηχανογραφικο μου... και εχω προβληματιστει πολυ.ειμαι πολυ προβληματισμενος παιδια χρειαζομαι τα φωτα σας...

Επεξ/σία από xpinux
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις δυναμεις για να ξαναδωσεις, κανε μηχανογραφικο μονο και βαλε τα αει πρωτα (ολα, μην σε νοιαζει το μερος) και μετα οτι θελεις. Μπορει να εισαι τυχερος και να πεσουν και να μπεις σε αει. Αλλα εισαι σιγουρος οτι θελεις να ακολουθησεις κατι για τους υπολογιστες? Γιατι αν ηθελες 100% δεν θα ειχες προβλημα να καθισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι δεν ξερω αν εχω κανει σωστη επιλογη εναντι σε αυτες τις δυο σχολες .Δεν ξερω αν ζυγισα σωστα την ΜΗΥΣ με την μηχανικων πληροφορικης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλημέρα,
κανείς ουσιαστικά δεν μπορεί να σε βοηθήσει  αν έχεις κάνει τη σωστή επιλογή για την κατεύθυνση που εσύ ο ίδιος ψάχνεις.
 
Έχω τελιώσει ΗΥΣ το 2008 πριν την αλλαγή του νέου προγράμματος σπουδών.
Η σχολή έχει παρεμφερές πρόγραμμα σπουδών με ΤΕΙ πληροφορικής και αρκετά κοινά μαθήματα με Πληροφορική Αθήνας.
Η σχολή τότε είχε πολλά εργαστήρια με υποχρεωτική παρακολούθηση και αν κοβόσουν σε εργαστήριο παρακολουθούσες εκ νέου. γενικά είχε δύσκολο πρόγραμμα σπουδών και θέλει συστηματική παρακολούθυηση μαθημάτων και να αφιερώνεις αρκετό χρόνο.
Αν θέλεις κάποια άλλαη βοήθεια στο πρόγραμμα σπουδών μην διστάσεις να ρωτήσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...