Προς το περιεχόμενο

Η Sony γιορτάζει τα 20 χρόνια PlayStation, με μια συλλεκτική έκδοση του PS4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκ@τ@ στις εταιριες κονσολων που καταστρεφουν το gaming industry με τα exclusive licences, τα imports κλπ. Ουστ απατεωνες!

Ναι -ναι θα τους πληρωσεις εσυ τα εξοδα  λες και δεν ηταν παντα εταιρειες που εκαναν τα παιχνιδια αλλα ο Μητσος στην γειτονια.

Πολυ καλο το συλλεκτικο  ps4 αν και ειχα παρει το μαυρο day one  και μετα το αλλαξα για το ασπρο που εχω τωρα  δεν νομιζω να  επιχειρησω να παρω και  αυτο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Playstation 1 για παντα.... Και μονο το Silent Hill (το κατα πολλους τρομακτικοτερο παιχνιδι ολων των εποχων) που εβγαλε εγω δεν χρειαζομαι κατι αλλο....

 

Ακομα το εχω στην αποθηκη το fat...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι -ναι θα τους πληρωσεις εσυ τα εξοδα  λες και δεν ηταν παντα εταιρειες που εκαναν τα παιχνιδια αλλα ο Μητσος στην γειτονια.

Πολυ καλο το συλλεκτικο  ps4 αν και ειχα παρει το μαυρο day one  και μετα το αλλαξα για το ασπρο που εχω τωρα  δεν νομιζω να  επιχειρησω να παρω και  αυτο .

Το οτι τους πληρωνεις τα εξοδα δεν συνεπαγεται exclusive. Επενδυω = παιρνω λεφτα απο τις πωλησεις. Το να επενδυεις για να αναγκαζεις τον αλλον να βγαλει ενα game μονο στη δικια σου πλατφορμα μπας και αγορασει κανεις την κονσολα σου, η οποια απο μονη της σαν μηχανημα ειναι για τα πανυγηρια (αλλιως δεν θα ειχε την αναγκη exclusive για να πουλησει) ειναι....αντικαταναλωτικο.

 

Εσενα πως σου φαινεται σαν λογικη ας πουμε να παει η MS / Sony στην Χ εταιρια και να πει "μη βγαλεις το παιχνιδι στην αντιπαλη κονσολα, και για καθε καταναλωτη που θα το αγοραζε εμεις θα σου πληρωσουμε τα διπλα"? Καθαρα στρεφεται εναντια στον καταναλωτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό συμβαίνει από την αρχή των video games πολύ πριν μπει η Sony στο παιχνίδι..

 

Δε καταλαβαίνω τι σου φαίνεται παράξενο..

Δεν ειπα οτι ειναι παραξενο, στο φιλο απανταγα. Παραξενο η οχι, καλο στον καταναλωτη δεν κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά σκεψου για παράδειγμα εποχές Nintendo Sega ας πούμε.. Θα το θεωρούσες λογικό να παίζεις και στα 2 mario & sonic;

 

Αυτό δεν έγινε γιατί δε γινόταν να γίνει.

 

Έτσι και με τα exclusive η κάθε πλατφόρμα θέλει να μαζέψει κόσμο.

 

Αυτό πέρα από φυσιολογικό, δε καταλαβαίνω γιατί το θεωρείς και κακό, αφού μιλάμε για μεγάλες επιχειρήσεις και κέρδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά σκεψου για παράδειγμα εποχές Nintendo Sega ας πούμε.. Θα το θεωρούσες λογικό να παίζεις και στα 2 mario & sonic;

 

Αυτό δεν έγινε γιατί δε γινόταν να γίνει.

 

Έτσι και με τα exclusive η κάθε πλατφόρμα θέλει να μαζέψει κόσμο.

 

Αυτό πέρα από φυσιολογικό, δε καταλαβαίνω γιατί το θεωρείς και κακό, αφού μιλάμε για μεγάλες επιχειρήσεις και κέρδη.

Kατσε ρε συ, τα mario και τα sonic τα φτιαχνει η ιδια η nint / sega. Δεν αγοραζει / μισθωνει / πληρωνει αλλες εταιριες ωστε να μη τα κυκλοφορουν στους ανταγωνιστες. Δεν ειναι το ιδιο πραγμα να φτιαχνεις ενα παιχνιδι μονο για την Χ κονσολα και το να φτιαχνεις ενα παιχνιδι να μη βγει σε αλλη κονσολα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελειωσαν ολα...και επειδη δεν υπαρχει περιπτωση να το εχει παρει ελληνας προσεχετε λιγο στις αγγελιες γιατι σιγουρα θα υπαρξει απατεωνας...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Playstation 1 για παντα.... Και μονο το Silent Hill (το κατα πολλους τρομακτικοτερο παιχνιδι ολων των εποχων) που εβγαλε εγω δεν χρειαζομαι κατι αλλο....

 

Ακομα το εχω στην αποθηκη το fat...

 

 

Το πρώτο silent hill δημιούργησε "σχολή" και για μένα ηταν καλύτερο άνετα από τα re

Λογω των γραφικων ηταν το τρομακτικοτερο :-D :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...