Προς το περιεχόμενο

Street Fighter V [PC]


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 830
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μάθαμε αυτό πλέον, εκνευριστικό αλλά έτσι είναι. Σε major patch πάντα το κάνει, σβήνει κάτι φουλ και το ξανακατεβαζει. 

Ώρε γαμωτο, τώρα που το σκέφτομαι όταν εν τέλει γυρίσω πίσω και θελήσω να παίξω θα πάρει κάνα 3ωρο μέχρι να είμαι έτοιμος για το launch. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβετε σε τι επίπεδο βρίσκονται αυτού του βεληνεκούς παίκτες. Το να το κάνεις set up είναι δύσκολο από μόνο του, το να το κάνεις ζωντανά σε αγώνα με όλες τις πιέσεις από πάνω σου είναι εντελώς άλλο. 

https://youtu.be/3Q98okfuoEo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το περιμέναμε παιδιά, παρά το γεγονός ότι δεν είναι official είναι φάση τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια. Η capcom θα κάνει μεγάλο reveal της season 4 με την έλευση της arcade edition του παιχνιδιού και μαζί θα υπάρχει και γιγάντιο patch. Στο pc βέβαια δεν μας νοιάζει γιατί πάντα 15αρια GB έπρεπε να κατεβάζουμε. 

Για το επόμενο character reveal ο Ono μας τρολαρει άγρια για το ποιος θα είναι. Αντε με το καλό, λίγος χρόνος έμεινε ακόμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ε, μόνο ο Honda λείπει από SFII OG. :P

Μας τρολαρει κανονικά ρε, όταν τον ρώτησαν αν είναι ο Honda ο επόμενος αυτός απάντησε "you are reading too much into it" οπότε εγώ ρίχνω τα λεφτά μου σε Honda και Sodom. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Πολλούς έχουν στο stage βασικά.

Ισχύει, όλα τα original bosses του final fight είναι εκεί πίσω, απλά ο Sodom είναι πρώτος φάτσα κάρτα γιατί η πίστα είναι δική του. Είναι το ίδιο ρινγκ που πολεμούσες τον ίδιο στο final fight. 

Πάντως και εγώ σε αυτόν ποντάρω περισσότερο από όλους. Έτοιμο μοντέλο, χαρακτήρας που δεν είδαμε ποτέ εκτός alpha και σε 3d... ναι θεωρώ πολύ δυνατό να τον δούμε σαν επόμενο χαρακτήρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έντονες οι φήμες περί νέα v-skills τα οποία για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δεν ξέρω πως θα δουλεύουν. Τα v-triggers έχουν άλλη σημασία καθώς πρόκειται για come back mechanic. Τα v-skills όμως είναι fundamental mechanic του εκάστοτε χαρακτήρα. Θα γίνει πανικός αν όντως ισχύει γιατί θα φέρει τα πάνω κάτω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τελος το street fighter 5 για την capcom. Εχει να παρουσιασει νεο χαρακτηρα εδω και 3 μηνες οποτε  μαλλον παμε για καινουριο fighting τιτλo πιθανόν το marvel vs capcom 4 οπως λενε οι φημες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sironoui είπε

Τελος το street fighter 5 για την capcom. Εχει να παρουσιασει νεο χαρακτηρα εδω και 3 μηνες οποτε  μαλλον παμε για καινουριο fighting τιτλo πιθανόν το marvel vs capcom 4 οπως λενε οι φημες. 

Κάθε άλλο, με το arcade παιχνίδι προ των πυλών και με το final round να ολοκληρώνεται αυτό το ΣΚ θα έχουμε σίγουρα αποκαλύψεις. Προσωπικά βλέπω το παιχνίδι άνετα να το στηρίζουν κανονικά για τουλάχιστον ένα έτος ακόμα. Επίσης δείτε το roster των χαρακτήρων που παίζουν οι παίκτες. Τρελή ποικιλία. Δεν έχει ξαναγίνει λέμε. 

Επαιξα χτες μερικά ματς με ένα παλικάρι από το Frame Advantage dogo οι οποίοι έχουν και κανάλι στο Youtube. Παίξαμε καμιά 5 ματς και τον πήρα μόνο το ένα. Ryu αυτός, Bison εγώ. Το footsie work του παιδιού ήταν παραπάνω από το Ultra Gold που ήταν καθώς παίζαμε μαζί. Κόβω τον κώλο μου ότι έχει και άλλο account με τον main του που είναι αρκετά ψηλότερα. Τα ευχαριστήθηκα αυτά τα ματς γιατί πραγματικά το παλικάρι έπαιζε, δεν έκανε μαλακίες και προσπάθησα να τον πιάσω σε καταστάσεις. Νομίζω ότι για τώρα ήρθε η ώρα να δώσω μεγαλύτερη σημασία στον Urien γιατί πρέπει να κάνω step up το footsie game μου από εδώ και πέρα καθώς και το anti-air μου, δυο στοιχεία που ο Bison έχει μηδέν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Κάθε άλλο, με το arcade παιχνίδι προ των πυλών και με το final round να ολοκληρώνεται αυτό το ΣΚ θα έχουμε σίγουρα αποκαλύψεις.

Το Final Round ολοκληρώθηκε και δεν είχαμε κάτι, εκτός του "νέου" (αν και είναι από το animated movie, είχε χρησιμοποιηθεί στο SFA2) stage στο γρασίδι, που αρκετοί λένε ότι θα είναι online lagfest.

Η επόμενη ημερομηνία (και για καμπόσους, η τελευταία ελπίδα) μήπως έρθει announcement, είναι το North Carolina Regionals 2019 σε 2 σβ/κα.

Edit: Επίσης και το Type Arcade βγήκε την Πέμπτη.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...