Προς το περιεχόμενο

Street Fighter V [PC]


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 830
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Αν είναι να περιμένουμε για Evo να γίνει κάτι, ζήσε Ιούνη μου να φας καρπούζι...

Για κάτι τόσο μεγάλο δεν περιμένω κάτι άλλο. Το grand finale του παιχνιδιού θα είναι κυριολεκτικά grand finale. Ετσι το αντιλαμβάνομαι εγώ. Δεν υπάρχει λόγος για μικρές μπουκιές σε αυτό το στάδιο του παιχνιδιού. Νομίζω ότι γενικά κανείς δεν περίμενε να δει κάτι παραπάνω μετά την season 3.5.

Εγώ το βλέπω ότι θα έχουμε season 4.5 σύντομα με ίσως κάποια αποκάλυψη χαρακτήρα (χωρίς αυτό το τελευταίο να είναι απαραίτητο) και μετά στην EVO θα έχουμε το grand finale του παιχνιδιού με τους χαρακτήρες να έρθουν πακέτο (2 με 3 υπολογίζω), κάνα δυο νέα stages και το παιχνίδι θα το υποστηρίξουν για κάνα δυο major patches μετά από αυτό, όχι season 5 όμως. Θεωρώ ότι το παιχνίδι θα έχει σίγουρα έναν ακόμα χρόνο κανονικής υποστήριξης μέχρι να κλείσει το βιβλίο και να πάνε στο επόμενο project. 

Εννοείται ότι στο τέλος του παιχνιδιού θα έχουμε την Ultra έκδοση με όλες τις seasons να συμπεριλαμβάνονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Για κάτι τόσο μεγάλο δεν περιμένω κάτι άλλο. Το grand finale του παιχνιδιού θα είναι κυριολεκτικά grand finale. Ετσι το αντιλαμβάνομαι εγώ.

Είσαι σε όλα τόσο αισιόδοξος, γιατί νομίζω ότι πρέπει να μου κάνεις μαθήματα να τα βλέπω όλα θετικά. :D

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GhostRiderLSOV είπε

Είσαι σε όλα τόσο αισιόδοξος, γιατί νομίζω ότι πρέπει να μου κάνεις μαθήματα να τα βλέπω όλα θετικά. :D

Δεν το βλέπω θετικά, ρεαλιστικά το βλέπω. Μιλάμε για το μεγαλύτερο fighting game όλων παρά την διαδικτυακή γκρίνια και κριτική που είχε ακόμα και σήμερα σχεδόν 3 χρόνια μετά. Η Capcom δεν πρόκειται να το αφήσει έτσι απλά γιατί παίζουν και μετοχές από πίσω και είναι το μοναδικό της παιχνίδι που έχει ουσιαστική παρουσία στην e-sports σκηνή. 

Αν ήμουν εγώ η Capcom και ήξερα ότι έχω μόνο αυτό ως το πρωταρχικό μου παιχνίδι στην σκηνή και το ξέρω ότι είναι και το νούμερο ένα εεε τώρα που το παιχνίδι είναι σε καλό επίπεδο θα φρόντιζα το επόμενο μου (και μάλλον τελευταίο) Update να είναι κυριολεκτικά γιορτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μέχρι στιγμής όμως η Capcom πάει καλά με RE2 και DMC5 και για το SFV, "can't wait to show you what we have in store" απ' όταν βγήκε ο Kage και από τότε, έχουμε μ' Ono τρολλιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Μέχρι στιγμής όμως η Capcom πάει καλά με RE2 και DMC5 και για το SFV, "can't wait to show you what we have in store" απ' όταν βγήκε ο Kage και από τότε, έχουμε μ' Ono τρολλιές.

Ναι ρε συ αλλά αυτά δεν είναι esports. Επίσης, ακριβώς για τον λόγο του ότι η Capcom έχει μια αναγέννηση συνολικά ως προς τα προϊόντα που βγάζει (άσχετα αν παραμένει κωλοεταιρία στο κομμάτι της διοίκησης) είναι ένας λόγος παραπάνω τώρα που γυρίζει να παρουσιάσουν κάτι καλό και σε αυτό. Ηδη ήμαστε υπερπλήρης, ότι άλλο και να μας φέρουν απλά θα είναι καλοδεχούμενες έξτρα προσθήκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βάζε και μια περίληψη γιατί ξερά βίντεο των 30+ λεπτών για να δούμε αν τελικά λένε τίποτα, είναι ολίγον "βαριά".

Edit: Και αυτά τα tweets του Ono ήταν στο SFV Reddit εδώ και μέρες, δεν λέει κάτι καινούργιο.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρέπει να γράφω δυο τρία πραγματάκια αλλά δυσκολεύει το smartphone για κάτι τέτοιο. Συνήθως γράφω και σχόλια όταν είμαι στο PC. Αυτό που κρατάω από το παραπάνω βίντεο πιο πολύ από όλα είναι ότι σίγουρα ετοιμάζουν κάτι μεγάλο και ότι ο λόγος που αργούν έτσι είναι γιατί απλά προσπαθούν να βρουν τρόπο για το πως θέλουν να πάει το SFV για τα επόμενα δυο χρόνια που θέλουν να το στηρίξουν. Το άλλο που κρατάω είναι ότι Sony και Capcom αυτήν την στιγμή δεν είναι και στις καλύτερες σχέσεις τους σε ότι αφορά το διοικητικό επίπεδο για το ίδιο το SFV κάτι που φυσικά επηρεάζει αρνητικά τα νέα που βγάζουν για το παιχνίδι γιατί η Sony είναι αυτή που ουσιαστικά χρηματοδότησε το παιχνίδι και έχει άμεση σχέση με το ότι η Sony δεν θα έχει παρουσίαση στην Ε3 φέτος. 

Προφανώς η όλη έλλειψη νέων είναι ένας πολύπλευρος παράγοντας και δεν έχει να κάνει μόνο με την Capcom of America (όπου και ανήκει ο τίτλος άσχετα αν το φτιάχνει το Japan studio). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτική επεξήγηση για το τι συμβαίνει μέσα στο μυαλό αλλά και στο πόσο παραπάνω skill έχουν οι top players. Παιδιά πραγματικά είναι άλλος πλανήτης όπως λέει και ο εκφωνητής, alien minds. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν παλικάρια, χώρες που μπορείτε να αποφεύγετε άνετα όταν είστε online. Τουρκία, Ρωσία, Βραζιλία και σε αρκετές περιπτώσεις Γαλλία. Το lag packet loss απο αυτές τις χώρες είναι για μπουνιές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...