Προς το περιεχόμενο

Street Fighter V [PC]


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 830
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Zzzzzzzz...

Αχαχαχα, ανακοίνωσαν την ανακοίνωση. Οπότε πλέον μιλάμε για EVO. Πάντως κάτι μου λέει ότι θα πρόκειται για αρκετά ζουμερή ανανέωση. Αυτό που με αγχώνει είναι ότι παίζει να πειράξουν πολλά περισσότερα από όσα πρέπει. Πολύ φοβάμαι ότι το σκηνικό με τα v-skill και cancelable v-triggers να είναι αλήθεια και θα επικρατήσει χάος. Όπως είχε συμβεί με το ultra SFIV και το omega mode. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εντάξει, ο τύπος είναι τρελός. Παίζω Bison και δεν έχω δει ΠΟΤΕ μου τέτοιο στυλ mix up και combos ξανά. Ο τύπος ξερνάει καινούργια πράγματα κάθε φορά και σε αφήνει με το στόμα ανοιχτό. Δεν είναι τυχαία ο καλύτερος και μοναδικός Bison με τέτοιο mastery του χαρακτήρα. Παίζει και τις δυο V-triggers εξίσου με επιτυχία αλλά τα mix ups που καταφέρνει είναι πραγματικά σε άλλο επίπεδο. Δείτε και θα καταλάβετε. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, sironoui είπε

Υπάρχει η φήμη οτι θα ανακοινωθεί super street fighter v στο EVO, πάντως πρέπει να κυκλοφορήσει κάτι η capcom για τα e-sports.

Ε εγώ το είπα, θα έχουμε κάτι μεγάλο στην EVO. Το super street fighter V ή ultra ή όπως αλλιώς το πούνε θα είναι σίγουρα το τελευταίο major update του τίτλου. Από εκεί μετά θα δούμε κάνα δυο balance patches και το παιχνίδι θα είναι στην τελική του ευθεία πριν γίνει καμιά αποκάλυψη του SFVI στο τέλος του 2020 ή αρχές του 2021. 

Πιστεύω επίσης ότι τέτοιο major update θα έχει περισσότερα πράγματα από απλά κάποιους νέους χαρακτήρες. Βλέπουμε λοιπόν καθώς δεν έμεινε πολύς καιρός ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς εικόνα για το τι συμβαίνει με το online μετά το patch? Πριν το είχα στα 4-5 bars και έπαιζα με Ευρώπη κατά 99%, τώρα έχω σκιστεί να παίζω με Αμερική, Κίνα, Κορέα, Ιαπωνία, Βραζιλία και άλλους άσχετους. Έχει αλλάξει κάτι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως πάντα τρομερό final. Η πίεση και το άγχος που διακατέχει και τους δυο είναι εμφανές και στον τρόπο που παίζουν με τα λάθη και τα drops που κάνουν και στον Bonchan που είναι πολύ εκφραστικός και το καταλαβαίνεις. Κατά τα άλλα business as usual για τις 2 από το top 3 των καλύτερων χαρακτήρων του παιχνιδιού. Θα πέσει nerf που θα πάει σύννεφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλο το Top 8 ήταν φοβερό. Μέχρι τον τελικό πήγαινε τρένο ο Fujimura στο losers bracket και έριξε πολύ κόσμο εκτός, όπως Tokido, Daigo, Fuudo.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Όλο το Top 8 ήταν φοβερό. Μέχρι τον τελικό πήγαινε τρένο ο Fujimura στο losers bracket και έριξε πολύ κόσμο εκτός, όπως Tokido, Daigo, Fuudo.

Ηταν πράγματι φοβερό, ο Fujimura πιστεύω ότι αν δεν είχε ήδη κουραστεί από όλη την πάλη θα το έπαιρνε, η μάχη του με τον Tokido ήταν ενδεικτική ότι πραγματικά ο τύπος ήταν ασταμάτητος. Ο Bonchan επίσης εμφανίστηκε σε καταπληκτική φόρμα από το πουθενά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν φάνηκε ότι κουράστηκε τόσο, άλλωστε είχε το momentum και παραλίγο να πήγαινε σε match point και τον Bonchan. Αλλά όπως και με την Ibuki, αν σε πιάσει καλά η Karin...

Εντύπωση μου έκανε που ο Smug έβγαλε τον Punk εκτός νωρίς. Από την άλλη βέβαια, ο Punk έχει τόσους πόντους στο CPT που δεν χρειάζεται να ζοριστεί πριν το EVO.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φάνηκε ότι κάπως επιβράδυνε προς το τέλος και τον έπιασε καλά ο Bonchan και ναι η Ibuki και η Karin παίζουν το ίδιο παιχνίδι. Safe mix ups και τρελά conversions από οτιδήποτε. Προσωπικά θέλω nerf γι αυτές τις δυο χωρίς να αλλάξουν κάτι στο στυλ τους και την πίεση τους. Εγώ απλά θα έβαζα και στις δυο 875HP και 900 stun με την Ibuki να της nerfάρω αυτήν την γελοιότητα, πίσω + s.MP που είναι απόλυτο anti-air για χαρακτήρα που έχει ήδη τρομερά anti-airs και την Karin να είναι πιο minus σε κινήσεις όπως comand dash -> orochi. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Brolylegs: Carving Out Success as a Street Fighter Pro With Disability

Πρόσφατο άρθρο για τον Brolylegs. Toν έχω δει σε μερικά τουρνουά και πάντα με εντυπωσιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εξαιρετικός τελικός. Δυνατό χαρτί ο infectious αν και τελικά έχασε από τον problem X. Vega και FANG στο top 8!!! Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δεν ξέρω γιατί θεωρείται low tier ο Vega τη στιγμή που έχει εξαιρετικά υπέρ του match ups high tier χαρακτήρων. Bison, urien, Rashid είναι μερικοί από τους χαρακτήρες που ο Vega μπορεί να τους σκίσει στα ίσα όπως απέδειξε ο boltstrike. Ίσως επειδή είναι δύσκολος στη χρήση του. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

FANG έχει ξαναπαίξει φέτος σε top8 (ή 16 νομίζω) δεν είδα αυτό το τουρνουά να δω αν είναι ο ίδιος. Vega τόσο ψηλά, μόνο σε Ευρώπη βλέπεις, όπως κι εδώ (Ισπανία) που δεν κατεβαίνουν όλοι οι ιάπωνες/αμερικανοί. Βασικά οι αμερικανοί ήταν στο Toryuken 2019.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...