Προς το περιεχόμενο

Πρώτη γεύση από Cortana στα Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε εσείς πάντως εγώ τα χάλασα με την Siri τώρα έχω καινούργια γκομενα την Cortana χα χα χα τι θα δούμε ακόμα.ναι στο μέλλον θα γίνει αυτό σε πολύ καλό βαθμό ή θα μας μιλάει το pc κανονικά με νοημοσύνη τι έχουμε να δούμε ακόμη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε πιστεύω ότι μπορούν να φτιάξουν τίποτα ολοκληρωμένο η ms.Εδώ ένα skype και ένα one note δεν μπορούν να το αναβαθμίσουν σωστά,την cortana θα φτιάξουν που θέλει νοημοσύνη;

/rage off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπαμε τώρα στο μέλλον λέω έτσι θα είναι θα μιλάμε με το pc χωρίς να πατάμε κάποιο πλήκτρο στο πληκτρολόγιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πιστεύω ότι μπορούν να φτιάξουν τίποτα ολοκληρωμένο η ms.Εδώ ένα skype και ένα one note δεν μπορούν να το αναβαθμίσουν σωστά,την cortana θα φτιάξουν που θέλει νοημοσύνη;

/rage off

Ενω ολοι οι υπολοιποι εχουν φτιαξει τιποτα ολοκληρομενο και που να λειτουργει σωστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω ολοι οι υπολοιποι εχουν φτιαξει τιποτα ολοκληρομενο και που να λειτουργει σωστα!

 

Τουλάχιστον όταν τους στέλνεις bug reports σου απαντάνε και αναβαθμίζουν κάθε μήνα(βλέπε android apps,google default apps κλπ).Τελευταία αναβάθμιση στο one note πήρα τον Αύγουστο.Από τότε έχω χοντρά bugs που δεν έχουν διορθωθεί!Επίσης,ας μην μιλήσουμε για το γνωστό skype offline-online bug που έχουν να το διορθώσουν χρόνια τώρα;Ή ότι αν δεν έχεις κάνει check το disable high dpi scaling στις οθόνες στα περισσότερα tablets με υψηλή ανάλυση υπάρχει το blur effect που σου βγάζει τα μάτια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον όταν τους στέλνεις bug reports σου απαντάνε και αναβαθμίζουν κάθε μήνα(βλέπε android apps,google default apps κλπ).Τελευταία αναβάθμιση στο one note πήρα τον Αύγουστο.Από τότε έχω χοντρά bugs που δεν έχουν διορθωθεί!Επίσης,ας μην μιλήσουμε για το γνωστό skype offline-online bug που έχουν να το διορθώσουν χρόνια τώρα;Ή ότι αν δεν έχεις κάνει check το disable high dpi scaling στις οθόνες στα περισσότερα tablets με υψηλή ανάλυση υπάρχει το blur effect που σου βγάζει τα μάτια;

Nα χρησιμοποιεις hangouts που ειναι τζι τζι και η google δε σε γραφει στα τετοια του,αφου δεν καταλαβαινουν εκει στην MS και δεν μπορουν να λυσουν τα "πολυ απλα και ευκολα" θεματα και υπηρεσιες που οπως τα video calling!

 

Υποψη οτι το θεμα ειναι για ενα ουτε ΚΑΝ σε alpha φαση feature,σε ενα λογισμικο που ειναι και αυτο σε alpha φαση ειναι ακομη!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλύτερη φωνητική αναγνώριση στα Ελληνικά την κατέχει η MLS και είναι λογικό, αφού έχει εμπειρία (νομίζω) άνω των 20 χρόνων. Το θέμα είναι ότι δεν είναι εκμεταλλεύσιμη για απόλυτο voice command στα Windows π.χ. Πουλάει την τεχνολογία της μόνο ως «Λογογράφος».

Ίσως την πουλήσει ή την νοικιάσει σε καμιά Microsoft/Google/Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, το "MAIC" της mls μπορούμε να το θεωρήσουμε κάτι αντίστοιχο δηλαδή; Και τελικά αληθευει πώς όσοι έχουν το windows 8 θα αναβαθμιστουν δωρεάν στο 10. Γιατί εγώ έβαλα την 8,1 και έχουν σπασει τα νεύρα μου. Ούτε το antivirus δεν μπορεί να τρεξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, το "MAIC" της mls μπορούμε να το θεωρήσουμε κάτι αντίστοιχο δηλαδή; Και τελικά αληθευει πώς όσοι έχουν το windows 8 θα αναβαθμιστουν δωρεάν στο 10. Γιατί εγώ έβαλα την 8,1 και έχουν σπασει τα νεύρα μου. Ούτε το antivirus δεν μπορεί να τρεξει.

Τα 8.1 εχουν antivirus by default και μολις εγκαταστησεις για παραδειγμα το avast,απενεργοποιειται αυτοματα το default antivirus,για να τρεχει μονο το avast(ή οτιδηποτε αλλο θες να εχεις).Ακριβως το ΙΔΙΟ συμβαινει και με τα Windows 10!

 

Αν δε μπορει καποιος να βαλει το δικο του antivirus,ή παει πισω στα 7 και μενει εκει ή ψαχνει να βρει γιατι δεν μπαινουν!

Απο τη στιγμη που τρεχουν πολλοι συναθρωποι μας αλλα antivirus στα windows 8.1 σημαινει,οτι κατι δε παει σωστα με το δικο μας μηχανημα ή την εγκατασταση!

 

Δεν εχουμε επισημη ενημερωση αν θα ειναι δωρεαν τα win10 για τους χρηστες 8.χ,οποταν θεωρουμε οτι δεν θα ειναι,μεχρι να εχουμε επισημη ενημερωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοιτάει εκεί να φτιάξει τις "Universal Apps" που μόνο "universal" δεν είναι αφού δεν παίζουν σε Windows 7, δεν κοιτάει να φτιάξει το WPF που μπαίνει ο κόσμος και ρίχνει τα μπινελίκια της ζωής του (καλά για το Silverlight ούτε λόγος), θέλει Cortana. Το νέο όνομα για τον συνδετήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοιτάει εκεί να φτιάξει τις "Universal Apps" που μόνο "universal" δεν είναι αφού δεν παίζουν σε Windows 7, .

Κατσε βρε μην προτρεχεις.Προηγουνται τα XP και τα Vista!

Μολις ερθουν σ'αυτα τα universal app,θα παρουν σειρα και τα 7αρια,don't worry!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...