Προς το περιεχόμενο

MK808B Plus. Ένα μικρό Android box για σύνδεση με την TV


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αδέλφια, έχω τη συσκευή εδώ και σχεδόν δύο χρόνια. Είναι καλή για απλά παιχνίδια (εκατομμυριούχος κτλ) και καμιά ταινία (όχι HD-κολλάει) με φλασάκι. Σκληρό δίσκο 2,5 δε σηκώνει εύκολα και εκεί τρώει τρελλά κολλήματα. Για 30 Ευρώ αξίζει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φίλε πάρε το αξίζει τα λεφτά του και θα δεις ότι θα σταματήσεις να κατεβάζεις πλέων ταινίες όλα θα τα βλέπεις live streaming .μπορείς να βάλεις και κοντρόλ ps3 η xbox για παίζεις και Κανά παιχνιδάκι . όλο το θέμα είναι να ψαχτείς λιγάκι και μην τα περιμένεις όλα στο πιάτο.

Μάλλον θα το πάρω κι αν δεν μου κάνει το πολύ πολύ να το αποσύρω. Τελικά, όμως, παίρνει με usb ασύρματο keyboard & mouse ή θα έχει θέμα με τους drivers;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαουλ ινσομνια....Φαουλ.

Αυτα τα paid promotion articles/διαφημισεις μεταμφιεσμενα ως editorials και reviews που ξεκινησαν απο το αμερικα και ξεφυτρωνουν παντου πλεον ,απο εφημεριδες μεχρι blogs και σοβαρα ενημερωτικα sites ειναι το ονειδος της δημοσιογραφιας.

 

Για οσους δεν γνωριζουν,ειναι τα λεγομενα advertorials.Απο το wiki:Advertorials differ from traditional advertisements in that they are designed to look like the articles that appear in the publication. Most publications will not accept advertisements that look exactly like stories from the newspaper or magazine they are appearing in. The differences may be subtle, and disclaimers—such as the word "advertisement"—may or may not appear. Sometimes terms describing the advertorial such as a "special promotional feature" or "special advertising section" are used. The tone of the advertorials is usually closer to that of a press release than of an objective news story.

 

Τουλαχιστον Ινσομνια, την επομενη φορα βαλτε ενα σηματακι οτι προκειται για διαφημιση,εστω και μικρο.Σεβαστειτε το κοινο που σας ανεδειξε.

 

Και για να παμε και στο ζουμι,υπαρχουν δεκαδες καλυτερα μοντελα για οποιον ενδιαφερεται.Ενα απλο googlarisma και θα τα βρειτε.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη βλεπω ναλετε διαφορα οπως πχ καποιος να το συγκρινει με το κινητο του και επειδη εχω μεγαλη εμπειρια πανω στο θεμα θα πω το εξης. Σημασια για το αν θα παιζει τα hd videos, εχει περα απο τονεπεξεργαστη και τη ram , to gpu. Εχω δει και χρησιμοποιησει πολλα διαφορετικα μοντελα και ειδη (2gb ram , 8πυρηνους επεξεργαστες gpu κτλ κτλ). Τα χαρακτηριστικα που εχει το συγκεκριμενο ειναι αρκετα για να μια χαρα και hd videos και το xbmc και ολα. Αυτο δε σημαινει αυτοματα ομως οτι το συγκεκριμενο ειναι καλο.. Boxes με τα ιδια χαρακτηριστικα δεν σημαινει οτι θα εχουν την ιδια αποδοση γιατι δεν εχουν και την ιδια ποιοτητα κατασκευης (πχ καποια ζεσταινονται πολυ ).. Αυτα :)

 

Sent from my iPhone 5 using Insomnia App...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο ethernet τι γινεται?

το δικο μου http://www.gearbest.com/tv-box/pp_22485.html

 ,το αγορασα απο gearbest σε πολυ καλη τιμη σε σχεση με κατι παπαριες το Πλαισιου.Φορτωσε xbmc απροβληματιστα και οτι αλλο αλλα τα hd video mkv κολουσαν αν δεν ηταν σε gigabit οπυ το εχω και παιζει σφαιρα οτι το βαλεις.

Οποτε αυτο με μονο wifi bye bye xbmc.

Τωρα αν ειναι να κουμποσω δισκο επανω? Εγω τα εχω ολλα σε NAS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι καλυτερο σε συνδιασμό με μια 42άρα οθονούλα και εναν επίγειο δεκτή για καμια σειρα, αντί να δώσεις τα 20πλασια για μια κάτω του μετρίου smart tv.

Γιατί είστε τόσο γκρινιαριδες;

 

Για xbmc, χρήση a/v player και κάνα angry birds μαμαει στα λεφτά του

 

*το 1g ram όντως απαράδεκτο..και με κιτ κατ; γειαααααα σαςς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με optical out ξέρουμε κάποιο αντίστοιχο;

Όταν λες optical out εννοείς αυτό που ρώτησα, δηλαδή να μπορείς να συνδέσεις οποιοδήποτε mouse και keyboard;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες optical out εννοείς αυτό που ρώτησα, δηλαδή να μπορείς να συνδέσεις οποιοδήποτε mouse και keyboard;

Ε όχι δα, ρωτάει εάν έχει έξοδο για οπτική ίνα ώστε να το συνδέσει σε ενισχυτή κλπ. Δηλαδής, εάν μπορεί να έχει πολυκάναλο ήχο ή μεγαλύτερη ένταση χρησιμοποιώντας κάποιον ενισχυτή ήχου. Αυτή τη δουλειά θα μπορούσε βέβαια να την κάνει με την τηλεόραση στην οποία θα το συνδέσει, δεδομένου οτι θα διαθέτει optical out η τηλεόραση. 

Όσον αφορά ασύρματο mouse & keyboard, διαθέτει ενσωματωμένο bluetooth οπότε μπορείς να συνδέσεις τα σχετικά περιφερειακά - για τον ίδιο λόγο πιθανώς θα μπορείς να συνδέσεις και ps3 χειριστήριο, όπως σχολιάστηκε παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι δα, ρωτάει εάν έχει έξοδο για οπτική ίνα ώστε να το συνδέσει σε ενισχυτή κλπ. Δηλαδής, εάν μπορεί να έχει πολυκάναλο ήχο ή μεγαλύτερη ένταση χρησιμοποιώντας κάποιον ενισχυτή ήχου. Αυτή τη δουλειά θα μπορούσε βέβαια να την κάνει με την τηλεόραση στην οποία θα το συνδέσει, δεδομένου οτι θα διαθέτει optical out η τηλεόραση. 

Όσον αφορά ασύρματο mouse & keyboard, διαθέτει ενσωματωμένο bluetooth οπότε μπορείς να συνδέσεις τα σχετικά περιφερειακά - για τον ίδιο λόγο πιθανώς θα μπορείς να συνδέσεις και ps3 χειριστήριο, όπως σχολιάστηκε παραπάνω.

 

Ευχαριστώ για την διευκρίνιση. Σόρυ αν ταράχτηκες με την ασχετοσύνη μου περί optical out. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ακομη αμα εχεις πολυκαναλο ενισχυτη με hdmi inputs περνεις κατευθειαν τον ηχο χωρις να χρειαζεσαι οπτικη εξοδο,εγω σκεφτομαι για αυτο εδω στα 50 usd λεει τιποτα??

http://www.aliexpress.com/item/New-Bluetooth-version-EKB311-MK888B-CS918-quad-core-tv-box-Android-4-2-2-2GB-8GB/1001649535.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...