Προς το περιεχόμενο

Lenovo MiiX 3 + Keyboard @Mediamarkt 299€


dali13gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο με πληκτρολόγιο, μπορείς μήπως να ανεβάσεις μια φωτο για το πως κουμπώνει το pad πάνω στο πληκτρολόγιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ φαίνονται τα αφτάκια που ανέφερα πιο πάνω (αριστερά και δεξιά) και απλά κατεβαίνει το tablet  και ακουμπάει στη βάση που φαίνεται στο κέντρο. Δεν είναι για πολλά-πολλά το πληκτρολόγιο βέβαια και σίγουρα δεν είναι για πολλή πληκτρολόγηση. Μέτριο όπως και το touchpad. Φαντάζομαι το καινούργιο dock που θα βγάλει σε λίγο καιρό η Lenovo θα είναι πολύ καλύτερο (και πιο ακριβό επίσης).

 

 

post-57866-0-28974100-1418560378_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καινούργιο Windows tablet της Lenovo με τον νεότερο Atom (μιας και το MiiX 2 φορούσε τον παλιό). Μέχρι σήμερα το πρωί είχε 349€, πλέον είναι στα 299€ μαζί με το πληκτρολόγιο-θήκη. Νομίζω είναι και το μοναδικό μαγαζί που το έχει φέρει προς το παρόν.

 

Το παρήγγειλα ήδη με 24 άτοκες μιας και ψαχνόμουν για το Asus Transformer που ήταν και αυτό στα 349€ αλλά πλέον δεν υπάρχει δίλημμα, κυρίως λόγω της ανάλυσης της οθόνης 1920x1200 vs 1366x768.

Δεν ισχύει αυτό,μάλιστα για σήμερα μόνο υπάρχει σε προφορά και στο e-lenovo.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πόσταρα την προσφορά δεν υπήρχε πουθενά αλλού, μόνο στο ισραηλινό site της Lenovo εμφανιζόταν. Μάλιστα, ακόμα δεν εμφανίζεται στα αποτελέσματα του Skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή με ενδειαφέρει πόση ελεύθερη μνήμη έχει μετά τις αναβαθμήσεις που του έκανες????

 

Θέλω να ξεφύγω από ANDROID Tablet έχω ένα GALAXY NOTE 10.1 και θέλω να μετακομίσω σε WINDOWS. Το είδα στο MEDIAMARKT και μπορώ να πω ότι είναι ωραίο και βολικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μετέφερα το recovery partition σε USB στικάκι και μετά από εγκατάσταση αυτών που χρειάζομαι (μαζί με το Office 365) είναι ελεύθερα 18GB. Χωρίς το recovery, είναι γύρω στα 12GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το 12GB μια χαρά είναι. Το Office και το Nitro θα βάλω μέσα και όλλα τα αρχεία στην κάρτα SD και θα είναι μια χαρα πιστευω. Ένας φίλος σε ASUS T100 με τα ίδια προγράμματα είχε 3GB ελεύθερα.


Δεν έχει νομίζω κανονική USB θήρα και αν θέλεις ποντίκι λογικά πρέπει να βάλεις bluetooth. Δεν πρέπει να υπάρχει κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωση: Παρόλο που από το Mediamarkt μου είπαν ότι θα ισχύει μέχρι τις 17/12, φαίνεται ότι η τιμή παραμένει 299€ ακόμα.

 

 

Offtopic, όποιος θέλει το δικό μου, PM me.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η έκδοση με το dock? Απ'ότι κατάλαβα η έκδοση στο media markt είναι με το folio keyboard. 'Εχει βγάλει η lenovo την έκδοση με το dock ή όχι ακόμα. Εν τω μεταξύ οι φωτογραφίες είναι με το dock αλλά σου πουλάνε το folio.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...