Προς το περιεχόμενο

Λάδια, τι - ποια - γιατί.


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ημισυνθετικο? συνηθως ολα τα 5w ειναι 100% συνθετικα.. τουλαχιστον τα περισσοτερα. τα ημι ειναι για 6000χλμ και 10000χλμ τα φουλ

Ναι ημι είναι. Δεν πάει έτσι... Τα φουλ είναι πολύ πιο ακριβά φίλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αδερφε εγω φερνω λαδι (αγγλικο ) το οποιο δινει λαδια σε ολες τις εταιριες εκτος Shell.

Αδικα πληρωνεται ακριβα λαδια . Με 35 ευρω σου δινω full συθετικο

 

ΑΣε τα χρυσα και τετοια μην ψαρωνεις,η αλλαγη λαδιων πρεπει να γινεται απο 5.000 εως 7.000 το πολυ σε καινουριο αυτοκινητο.

Αν μιλας για toyota 1992  ενταξει εκει αν θες τα πας και 15.000.

τα castrol τα χρυσα 5w30 εχουν απο 32 εως 35ε τα 4λ! προφανως για να μιλας ετσι δεν ξερεις απο castrol.. αυτα ειναι φουλ συνθετικα και ενα απο τα καλυτερα λαδια της αγορας.. αυτα που βαζεις τι μαρκα ειναι? 27ε τα 5λ και ημισυνθετικα..!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αδερφε εγω φερνω λαδι (αγγλικο ) το οποιο δινει λαδια σε ολες τις εταιριες εκτος Shell.

Αδικα πληρωνεται ακριβα λαδια . Με 35 ευρω σου δινω full συθετικο

 

ΑΣε τα χρυσα και τετοια μην ψαρωνεις,η αλλαγη λαδιων πρεπει να γινεται απο 5.000 εως 7.000 το πολυ σε καινουριο αυτοκινητο.

Αν μιλας για toyota 1992  ενταξει εκει αν θες τα πας και 15.000.

τα castrol τα χρυσα 5w30 εχουν απο 32 εως 35ε τα 4λ! προφανως για να μιλας ετσι δεν ξερεις απο castrol.. αυτα ειναι φουλ συνθετικα και ενα απο τα καλυτερα λαδια της αγορας.. αυτα που βαζεις τι μαρκα ειναι? 27ε τα 5λ και ημισυνθετικα..!
Τα Castrol είναι τα καλύτερα; δεν ξέρω τίποτα άσε...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε χειμώνα έχουμε :) καλοκαίρι είπαμε 5 - 40 η 10-40

Φίλε μπορώ να σου βρω 5-30 Castrol με 50 ευρώ. Αν ενδιαφέρεσαι στείλε πριβε μήνυμα. Το φίλτρο ούτε 5 δεν κάνει.

Ενημερωτικα τα 5-30 edge ξεκινανε 32ε/4λ και 35ε με την αλλαγη! μηπως τα πληρωνω ακριβα???

Ενημερωτικα τα 5-30 edge ξεκινανε 32ε/4λ και 35ε με την αλλαγη! μηπως τα πληρωνω ακριβα???

post-269103-0-65385100-1419798242_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fuckkkkkk....με τοσα λεφτα εβαζες λαδαρες και οχι π@@ της αντιπροσωπειας που εχει το αυτοκολητο της πανω... :/..

Castrol magnatec ειναι... Το θεμα μου ειναι ότι ΔΕ θέλω να βγω εκτός αντιπροσωπείας για διάφορους λόγους αλλιώς και εγω θα πήγαινα να βάλω edge με 8-9€ Ανα λίτρο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Castrol είναι τα καλύτερα; δεν ξέρω τίποτα άσε...

..ενα απο τα καλυτερα.. οχι τα καλυτερα.. και ετσι ειναι για τα αυτοκινητα μας.. και αν δεν ειναι ετσι τα δικα σου 27ε τα 5λ ημισυνθετικα ειναι καλυτερα απο τα castrol 5w30 edge??? ..δεν ξερω τιποτα ασε..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα Castrol είναι τα καλύτερα; δεν ξέρω τίποτα άσε...

..ενα απο τα καλυτερα.. οχι τα καλυτερα.. και ετσι ειναι για τα αυτοκινητα μας.. και αν δεν ειναι ετσι τα δικα σου 27ε τα 5λ ημισυνθετικα ειναι καλυτερα απο τα castrol 5w30 edge??? ..δεν ξερω τιποτα ασε..
Δεν είπα για τα δικά μου... Απλά το καλύτερο έχει να κάνει με το αυτοκίνητο έχεις!! Σε BMW εσύ δηλαδή θα βάλειΣ Castrol;

Επίσης 27 ευρώ τιμή για εμένα εσύ έξω θα τα πάρεις το λιγότερο 40:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα για τα δικά μου... Απλά το καλύτερο έχει να κάνει με το αυτοκίνητο έχεις!! Σε BMW εσύ δηλαδή θα βάλειΣ Castrol;

Επίσης 27 ευρώ τιμή για εμένα εσύ έξω θα τα πάρεις το λιγότερο 40:)

5.5ε/λ τα παιρνεις. και τι s ειναι? και τι μαρκα? αμα τα παρω 40ε με παει 8ε/λ για να παρω ημι? αφου τα castrol ειναι φουλ και εχουν την ιδια τιμη..

Εσυ δεν τα παιρνεις φτηνα αλλα σε κανονικη τιμη και αν ειναι και ανωνυμα σε τσιμπανε λιγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5.5ε/λ τα παιρνεις. και τι s ειναι? και τι μαρκα? αμα τα παρω 40ε με παει 8ε/λ για να παρω ημι? αφου τα castrol ειναι φουλ και εχουν την ιδια τιμη..

Εσυ δεν τα παιρνεις φτηνα αλλα σε κανονικη τιμη και αν ειναι και ανωνυμα σε τσιμπανε λιγο..

φερε μου 5L ημισυνθετικο επωνυμο στην τιμη που τα παιρνω εγω φιλε ,τα Castrol που λες εσυ εχουν απο μαγαζι 12 εως 15 το λιτρο. Τσιμπημα τα 100γραμμαρια ;

Τα Castrol δεν τα θελω εγω στο ibiza δεν ταιριαζουν. Προτιμω να πληρωσω παραπανω και να βαλω mobil  1 .

 

τα castrol τα πιο φθηνα με τα εξοδα μεταφορας στοιχιζουν 40 . Ενω εγω τα παιρνω 28 τα 5L οχι τα 4 L . Δεν ειναι λιγη διαφορα αν σκεφτεις οτι καθε 6.000 με 7.000 τα αλλαζω.

Ακριβο λαδι να βαλει καποιος αν θελει να τα κρατησει 20.000 εκει ναι .

Castrol magnatec ειναι... Το θεμα μου ειναι ότι ΔΕ θέλω να βγω εκτός αντιπροσωπείας για διάφορους λόγους αλλιώς και εγω θα πήγαινα να βάλω edge με 8-9€ Ανα λίτρο...

Γιατι να μην βγεις ; Σκεφτεσαι να το πουλησεις κλπ Η ειναι εταιρικο ;

 

 

*** Αυτα εννοεις χρυσα ;

 

http://www.zookoo.gr/el/products/%CE%BB%CE%B9%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%85-5w-30-4l-castrol-edge/11057/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φερε μου 5L ημισυνθετικο επωνυμο στην τιμη που τα παιρνω εγω φιλε ,τα Castrol που λες εσυ εχουν απο μαγαζι 12 εως 15 το λιτρο. Τσιμπημα τα 100γραμμαρια ;

Τα Castrol δεν τα θελω εγω στο ibiza δεν ταιριαζουν. Προτιμω να πληρωσω παραπανω και να βαλω mobil 1 .

 

τα castrol τα πιο φθηνα με τα εξοδα μεταφορας στοιχιζουν 40 . Ενω εγω τα παιρνω 28 τα 5L οχι τα 4 L . Δεν ειναι λιγη διαφορα αν σκεφτεις οτι καθε 6.000 με 7.000 τα αλλαζω.

Ακριβο λαδι να βαλει καποιος αν θελει να τα κρατησει 20.000 εκει ναι .

 

Γιατι να μην βγεις ; Σκεφτεσαι να το πουλησεις κλπ Η ειναι εταιρικο ;

 

 

*** Αυτα εννοεις χρυσα ;

 

http://www.zookoo.gr/el/products/%CE%BB%CE%B9%CF%80%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%85-5w-30-4l-castrol-edge/11057/

Ναι τα edge εννοώ...

 

Δε βγαίνω εκτός αντιπροσωπείας καθώς χάνω μέρος των εγγυήσεων και ρίχνω την μεταπωλητική αξία... Προφανώς και θέλω να τη πουλήσω αλλα σε 3 χρόνια οπότε δε θεωρώ ότι αξίζει τα 60-70-80€ που θα γλυτωσω απο τα 3 σέρβις εκτός αντιπροσωπείας αν ειναι να τα χάσω μετα στην πώληση λόγω σέρβις στο μπάρμπα Μήτρο στο Αιγάλεω... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα edge εννοώ...

 

Δε βγαίνω εκτός αντιπροσωπείας καθώς χάνω μέρος των εγγυήσεων και ρίχνω την μεταπωλητική αξία... Προφανώς και θέλω να τη πουλήσω αλλα σε 3 χρόνια οπότε δε θεωρώ ότι αξίζει τα 60-70-80€ που θα γλυτωσω απο τα 3 σέρβις εκτός αντιπροσωπείας αν ειναι να τα χάσω μετα στην πώληση λόγω σέρβις στο μπάρμπα Μήτρο στο Αιγάλεω... ;)

Γιαυτο Γραφω πιο πανω...αναλογα τι αυτοκινητο εχεις βαζεις και τα αναλογα λαδια,εγω σε αυτοκινητο των 15.000ευρω λαδι πανω απο 30 ευρω το πολυ 40 ( μαζι με το φιλτρο) δεν θα βαλω. Δεν εχει νοημα-εκτος αν εχεις πειραγμενο αυτοκινητο 120 αλογα.

Το ibiza με τα 85 αλογακια δεν χρειαζεται και το ΤΡΕΛΟ λαδι που κανει παπαδες,εσυ με την αμαξαρα ναι το χρειαζεσαι το καλο λαδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

castrol edge 5w-30 οτι πιο σαπιο μπορεις να βαλεις για εμενα...Δεν ξερω σε ατμοσφαιρικο τι κανει αλλα σε golf gti αμα εχει κανενας γνωστος σας και εχει και δοχειο λαδιου δειτε πως γινεται το λαδι.Δεν τραβηξα και εγω μια φωτο να ανεβασω.Ιδια μοτερ το ενα δουλευει full motul 10-40 300v και εβγαλε σε ενα 6 μηνο 10 γραμμαρια λαδι και το αλλο με 5-30 edge εβγαλε μισο δοχειο λαδιου(το μοτερ ειναι καινουριο απο επισκευη και καινουριο καπακι). Και το λαδι ξερετε πως ηταν?..εχετε δει αφρισμενα λαδια σε εκκεντροφορους κτλ?...ετσι μπεζ ηταν ,ειχε διασπαστει το λαδι και ειχε πηξει,και το υπολοιπο ειχε γινει σκετο νερο.ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

castrol edge 5w-30 οτι πιο σαπιο μπορεις να βαλεις για εμενα...Δεν ξερω σε ατμοσφαιρικο τι κανει αλλα σε golf gti αμα εχει κανενας γνωστος σας και εχει και δοχειο λαδιου δειτε πως γινεται το λαδι.Δεν τραβηξα και εγω μια φωτο να ανεβασω.Ιδια μοτερ το ενα δουλευει full motul 10-40 300v και εβγαλε σε ενα 6 μηνο 10 γραμμαρια λαδι και το αλλο με 5-30 edge εβγαλε μισο δοχειο λαδιου(το μοτερ ειναι καινουριο απο επισκευη και καινουριο καπακι). Και το λαδι ξερετε πως ηταν?..εχετε δει αφρισμενα λαδια σε εκκεντροφορους κτλ?...ετσι μπεζ ηταν ,ειχε διασπαστει το λαδι και ειχε πηξει,και το υπολοιπο ειχε γινει σκετο νερο.ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ...

Το μονο σιγουρο η castrol πουλαει.. εχω ακουσει οτι υπαρχουν και μαιμου..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα,εποχές 2006-7 έβαλα σε BMW Z3 castrol 0-40 και εκτός που μαύρισε γρήγορα,το καπάκι λαδιού έπιανε αφρό.Στην μαύρη λίστα τα castrol,ας τα προτείνει και ο κατασκευαστής.

Αμέσως μετά Mobil1  0-40 και τα λάδια ήταν κορυφή.

Αυτό τον καιρό βάζω μόνο Aral 0-40 επίσης πάρα πολύ καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...