Προς το περιεχόμενο

Πρώτο σε πωλήσεις το Xbox One για το μήνα Νοέμβριο, σπάζοντας το σερί του PlayStation 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο λόγος που γελάς? Δε θα παίξει όπως προβλέπεται να παίξει?

Μου αρέσουν τα ειρωνικά σχόλια με ουδέν σχόλιο.

Αν είσαι πάνω από 16 (που δε νομίζω) η συμπεριφορά σου είναι απαράδεκτη.

απο fps drops ξερεις;  και το wii u υποτιθεται οτι θα επαιζε το watchdogs στα 30fps αλλα κανει κατι drops στα 15, μουρλια.

ψαξε το "DigitalFoundry" στο youtube.

 

 

για το advance warfare που υποθεικε πιο πριν πανω σε μια 290x, και ενας φιλος μου με 780ti παραπονιόταν οτι ζορίζεται η καρτα του, ε και εσεις μην το παιζετε στα ultra, εγω που παιζω στα medium τι να πω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο fps drops ξερεις;  και το wii u υποτιθεται οτι θα επαιζε το watchdogs στα 30fps αλλα κανει κατι drops στα 15, μουρλια.

ψαξε το "DigitalFoundry" στο youtube.

 

 

για το advance warfare που υποθεικε πιο πριν πανω σε μια 290x, και ενας φιλος μου με 780ti παραπονιόταν οτι ζορίζεται η καρτα του, ε και εσεις μην το παιζετε στα ultra, εγω που παιζω στα medium τι να πω;

 

 

Ο πιο πανω που λες με την 290x εγω ειμαι και δε χρειαζεται να με ρωτησεις αν ξερω τι ειναι τα fps drops οπως επισης εαν εκανες το κοπο να διαβασεις το κειμενο που εγραψα πιο πανω ισως καταλαβεις τι ειναι το value for money + οτι αυτογειωθηκες με αυτο που ειπες : "εγω που παιζω στα medium τι να πω" παρε ενα ps4,xbox να το παιζεις full.  . Δεν εδωσα 600Ε μονο για καρτα για να μου κανει χαβαλε η activision φιλε. 

Ειμαι πραγματικα πολυ απογοητευμενος με το πνευμα που επικρατει στα ελληνικα forums γενικοτερα , ο ενας προσπαθει να την πει στον αλλο με ο,τι να'ναι επιχειρηματα και επιχειρηματολογια δημοτικου, εδω μιλαμε για ps4 xbox pc και μου πετας ξαφνικα frame drops του watch dogs σε wii, δηλαδη να'χαμε να λεγαμε.

Κριμα, πολυ κριμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πιο πανω που λες με την 290x εγω ειμαι και δε χρειαζεται να με ρωτησεις αν ξερω τι ειναι τα fps drops οπως επισης εαν εκανες το κοπο να διαβασεις το κειμενο που εγραψα πιο πανω ισως καταλαβεις τι ειναι το value for money + οτι αυτογειωθηκες με αυτο που ειπες : "εγω που παιζω στα medium τι να πω" παρε ενα ps4,xbox να το παιζεις full.  . Δεν εδωσα 600Ε μονο για καρτα για να μου κανει χαβαλε η activision φιλε. 

Ειμαι πραγματικα πολυ απογοητευμενος με το πνευμα που επικρατει στα ελληνικα forums γενικοτερα , ο ενας προσπαθει να την πει στον αλλο με ο,τι να'ναι επιχειρηματα και επιχειρηματολογια δημοτικου, εδω μιλαμε για ps4 xbox pc και μου πετας ξαφνικα frame drops του watch dogs σε wii, δηλαδη να'χαμε να λεγαμε.

Κριμα, πολυ κριμα. 

Ριξε και μια ματια σε γνωστα ξενα Sites/forums οσον αφορα τετοια θεματα και μετα ελα πες μου αν ειναι μονο εδω ετσι τα πραγματα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε και μια ματια σε γνωστα ξενα Sites/forums οσον αφορα τετοια θεματα και μετα ελα πες μου αν ειναι μονο εδω ετσι τα πραγματα...

 

Ενταξει, μου την ειπες και εσυ, ας περασει ο επομενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει, μου την ειπες και εσυ, ας περασει ο επομενος.

Αυτη ειναι η πραγματικοτητα ειτε μας αρεσει ειτε οχι. Οταν καθεσαι και γραφεις παραπανω οτι εισαι απογοητευμενος απο τα ελληνικα Forum λες και ολα τα αλλα Sites/Forums ειναι καλυτερα,ε τι θες να σου πω ναι εχεις δικιο???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα απο που συμπεραινεται οτι περασε μπροστα οταν δεν ξερουμε τις πωλησεις των αλλων? Ετσι γραφει στο αρθρο τουλαχιστον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 290χ μου είναι 150ε ακριβότερη από το ps4 και παρολαυτα προσπαθώ να παίξω cod aw και μου τρώει την ψυχή, τη μια stuttering την άλλη fps drops την παρά άλλη μαύρες οθόνες. Δυστυχώς πλέων τα πισι έχουν γίνει σαν coin-ups που πετάς κέρμα για να παίξεις κάθε καινούριο παιχνίδι αφού έχουν πει σχεδων ξεκάθαρα οι developers πως δε δίνουν σημασία στο optimization στα πισι games διότι δεν Τους αποφέρουν τόσα κέρδη. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως εάν θέλεις απλώς να παίξεις και να ευχαριστηθείς ένα παιχνίδι στον ελεύθερο χρόνο σου η κονσόλα είναι μονόδρομος γιατι καλως η κακώς είτε με 55 είτε με 60fps θα παίξει.

Mεταξυ μας, αν ριξεις τα γραφικα στο επιπεδο των κονσολων και ευχαριστιεσαι και τα 30 fps, ολα τα παιχνιδια μια χαρα παιζουν και με καρτα των 80 ευρω. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 290χ μου είναι 150ε ακριβότερη από το ps4 και παρολαυτα προσπαθώ να παίξω cod aw και μου τρώει την ψυχή, τη μια stuttering την άλλη fps drops την παρά άλλη μαύρες οθόνες. Δυστυχώς πλέων τα πισι έχουν γίνει σαν coin-ups που πετάς κέρμα για να παίξεις κάθε καινούριο παιχνίδι αφού έχουν πει σχεδων ξεκάθαρα οι developers πως δε δίνουν σημασία στο optimization στα πισι games διότι δεν Τους αποφέρουν τόσα κέρδη. Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως εάν θέλεις απλώς να παίξεις και να ευχαριστηθείς ένα παιχνίδι στον ελεύθερο χρόνο σου η κονσόλα είναι μονόδρομος γιατι καλως η κακώς είτε με 55 είτε με 60fps θα παίξει.

Μου αρεσει που απο ενα παραδειγμα που σου ετυχε τα βαζεις ολα σε ενα τσουβαλι.

Ειδα και το AC U ποσο ομαλα ετρεχε στις κονσολες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει που απο ενα παραδειγμα που σου ετυχε τα βαζεις ολα σε ενα τσουβαλι.

Ειδα και το AC U ποσο ομαλα ετρεχε στις κονσολες...

E ξερεις μωρε, το κλασσικο επιχειρημα υπερ της κονσολας. Βρισκεις ενα παιχνιδι που δεν δουλευε καλα στο PC (παραβλεπωντας βεβαια οσα δεν δουλευουν στη κονσολα), βρισκεις αλλο ενα που δεν θα βγει σε PC η θα καθυστερησει (παραβλεπωντας οτι τα περισσοτερα games ειναι PC exclusive παρα το αντιθετο) και τσουπ, καταληγεις console > pc. Αμα αισθανεσαι peasant, τετοια ειναι και τα επιχειρηματα σου, τι να κανουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει που απο ενα παραδειγμα που σου ετυχε τα βαζεις ολα σε ενα τσουβαλι.

Ειδα και το AC U ποσο ομαλα ετρεχε στις κονσολες...

....αυτό που λεει ο Spirit0r, είναι γεγονος....κάθε φορα που βγαινει ένα παιχνιδι τα PC threads παιρνουν φωτια από προβλήματα......εγω εχω  αρκετους AAA τιτλους  και στο PC και στo PS4  (WD,Far Cry 4,COD AW....κ.ο.κ).Εχω μια R9 280X toxic OC και συγκεκριμένα το Far cry 4 δεν καταφερα να το παιξω σε επιπεδο κονσολας....επεσα σε medium/high για να μην εχω stuttering σε αντιθεση με την εκδοση του PS4 οπου το επιπεδο είναι μεταξυ high/Ultra και τρεχει τοσο smooth που νομιζεις ότι είναι στα 60fps...το ιδιο και στο COD ΑW,WD....κ.ο.κ...και με κανει και εμενα ν'απορω και ν'αναρωτιεμαι...πως γινετε αυτό.....φταινε οι developers,φταιει η καρτα μου(...οπου την ειχα αγορασει 270ευρο???...φταιει η πειρατια???......τη φταiει τελικα Fulgore???

Υ.Γ...το AC U δεν το εχω παιξει ουτε στο PC ουτε στη κονσολα....αρα δεν εχω και αποψη για το παιχνιδι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι λατρευω το controller του ps4 και την απλοτητα του λειτουργικου του και διαφορω πληρως για fps,msaa,fov και τα αλλα pc settings. Η δε r9 280x ξεκουραζεται μονιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1200000 XBOX ONE

  800000 PS4

 

400000 κονσόλες περισσότερες δεν την λες μικρή διαφορά, Δεν είναι και άδικα που η Microsoft είχε δηλώσει ότι δεν είναι αγώνας ταχύτητας αλλά μαραθώνιας και το κυριότερο είναι ότι με σωστές κινήσεις αρχίζουν να διαγράφονται οι πατάτες που έκανε στην E32013. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....αυτό που λεει ο Spirit0r, είναι γεγονος....κάθε φορα που βγαινει ένα παιχνιδι τα PC threads παιρνουν φωτια από προβλήματα......εγω εχω  αρκετους AAA τιτλους  και στο PC και στo PS4  (WD,Far Cry 4,COD AW....κ.ο.κ).Εχω μια R9 280X toxic OC και συγκεκριμένα το Far cry 4 δεν καταφερα να το παιξω σε επιπεδο κονσολας....επεσα σε medium/high για να μην εχω stuttering σε αντιθεση με την εκδοση του PS4 οπου το επιπεδο είναι μεταξυ high/Ultra και τρεχει τοσο smooth που νομιζεις ότι είναι στα 60fps...το ιδιο και στο COD ΑW,WD....κ.ο.κ...και με κανει και εμενα ν'απορω και ν'αναρωτιεμαι...πως γινετε αυτό.....φταινε οι developers,φταιει η καρτα μου(...οπου την ειχα αγορασει 270ευρο???...φταιει η πειρατια???......τη φταiει τελικα Fulgore???

Υ.Γ...το AC U δεν το εχω παιξει ουτε στο PC ουτε στη κονσολα....αρα δεν εχω και αποψη για το παιχνιδι...

Ποσοστιαια ρε συ ποσοι λες να εχουν προβληματα? Προφανως τα threads παιρνουν φωτια απο προβληματα, λες να μπει κανεις να πει "ολα καλα, το παιχνιδι δουλευει"? Προφανως οχι, οποιος μπει θα μπει για να πει οτι εχει προβλημα, οχι οτι ειναι ok. Και σε forum για ασπιρινες να μπεις θα εχει γεμισει με παραπονα για τις παρενεργειες, γιατι πολυ απλα για οποιον δουλεψε δεν θα μπει στο κοπο να το αναφερει. 

Οσο για το "τοσο smooth που νομιζεις οτι ειναι 60fps", η τρολλαρις, η τρολλαρις. Αν ειναι στα 30, ειναι ακριβως το μισο smooth απο οσο στα 60, απλα πραματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οσο για το "τοσο smooth που νομιζεις οτι ειναι 60fps", η τρολλαρις, η τρολλαρις. Αν ειναι στα 30, ειναι ακριβως το μισο smooth απο οσο στα 60, απλα πραματα

..δεν ειπα ότι ειχα πρόβλημα...εβαλα τα settings που πρεπει και το επαιξα μια χαρα στο PC,αλλα όχι στο επιπεδο ποιοτητας του PS4.....και δεν τρολαρω ΚΑΘΟΛΟΥ.....το εχεις παιξει το far cry 4 sto PS4??? 

 

...και καλο είναι να ακουσεις και τη λεει ο τυπος της TGN..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...