Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση 230 ευρώ για αγορά tablet και έκπτωση στο Internet, σε 290.000 δικαιούχους


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ψάχνετε άδικα ακόμα γιατί δεν έχει βγει κάτι... 

 

Κατά τα άλλα ο αποκλεισμός της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης δεν έγινε γιατί είναι πιο προχωρημένοι σε σχέση με την επαρχία... Απλά έπρεπε να βρουν ένα τρόπο να ελαχιστοποιήσουν τους δικαιούχους και βρήκαν ως δικαιολογία αυτό απλά για να πετάξουν τους περισσότερους εκτός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην ψάχνετε άδικα ακόμα γιατί δεν έχει βγει κάτι... 

 

Κατά τα άλλα ο αποκλεισμός της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης δεν έγινε γιατί είναι πιο προχωρημένοι σε σχέση με την επαρχία... Απλά έπρεπε να βρουν ένα τρόπο να ελαχιστοποιήσουν τους δικαιούχους και βρήκαν ως δικαιολογία αυτό απλά για να πετάξουν τους περισσότερους εκτός...

 

 

ακριβος αυτο ! 

απο αρθρο που βρηκα πριν λιγο 

 

 

 

Σε επίπεδο αποκεντρωμένων διοικήσεων της χώρας τα «σκήπτρα» κατέχει η Ηπειρος - Δυτική Μακεδονία (28,5% τον Αύγουστο εφέτος από 19,4% τον Αύγουστο πέρυσι). Ακολουθούν η Θεσσαλία - Στερεά Ελλάδα (26,4% από 18,8%), η Αττική, όπου διαμένουν περίπου τα 2/3 του πληθυσμού της χώρας (25,9% από 18,5%), η Μακεδονία - Θράκη (25,8% από 20%), η Πελοπόννησος - Δυτική Ελλάδα - Ιόνιοι Νήσοι (23,3% από 16,5%), το Αιγαίο (20% από 17,3%)και η Κρήτη (19,6% από 19,5%).

 

 

αμα το εφαρμοζαν και αθηνα , το ποσο σε δικαιουχους θα 3πλασιαζοταν .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διαβασα ολα και δεν βρηκα καπου να εξηγεί πως θα τα παρουμε? Και πως θα δω εγω αν τα δικαιουμε;δεν βρηκα καπου να λεει... δεν το γνωριζουμε ακομα; ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με την επιδότηση που αφορά τις αναβαθμίσεις στις κάρτες γραφικών ? Δηλαδή ποιοί την δικαιούνται και τα σχετικά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γίνει κι αυτό όπως πολλά άλλα σε αυτή τη χώρα. Μυρίζει "φαγοπότι" και παράληλλα μεγάλη απογοήτευση από πολλούς που ήδη κάνουν όνειρα... Μακάρι να πήγαιναν τα χρήματα σε κόποιους που χρειάζονται πραγματικά τον εξοπλισμό και τη σύνδεση, αλλά δεν το πολυβλέπω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμάν με τη γκρίνια ! :P
οκ.... υπάρχουν πιο σημαντικά πράγματα από αυτά καθώς και πραγματικές ανάγκες που θα ήθελα να καλύψω ως δικαιούχος του κοινωνικού μερίσματος και κατά συνέπεια και της εν λόγω επιδότησης.... αλλά μια χαρά θα μου 'ρθεί που ο Αη Βασίλης θα φέρει ένα tablet στα παιδιά μου... οπότε ακόμα και αν πρόκειται για "στάχτη στα μάτια" ή καλύτερα "καθρεφτάκια για ιθαγενείς" .... θα πάρω το καθρεφτάκι μου και δε θα πάει χαμένο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διαβασα ολα και δεν βρηκα καπου να εξηγεί πως θα τα παρουμε? Και πως θα δω εγω αν τα δικαιουμε;δεν βρηκα καπου να λεει... δεν το γνωριζουμε ακομα; ευχαριστω πολυ

Για να μάθετε αν δικαιούστε 2 πράγματα αρκεί να σκεφτείτε :

 

   Α) Πήρατε το κοινωνικό μέρισμα ;

   Β) Είστε κάτοικος (εγγεγραμμένος) μιας εκ των 8 περιφερειών που συμμετέχουν στη δράση ;

 

Αν ναι και στα δύο τότε είστε δικαιούχοι αλλιώς όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με την επιδότηση που αφορά τις αναβαθμίσεις στις κάρτες γραφικών ? Δηλαδή ποιοί την δικαιούνται και τα σχετικά. 

να σε καλα γελασα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΧΑ ΧΑ ΧΑ προκαλούν γέλιο η απόψεις  ορισμένων εδώ μέσα  περί δικαιώματος ψήφου αχαριστίας και καφρίλας  

Ανάγκη η συγκεκριμένη μερίδα των συμπολιτών μας δεν έχει από tablet και internet άλλα από δουλειά και αξιοπρέπεια πράγμα που στης μέρες μας έχει χαθεί.    

Επεξ/σία από driverpit
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα των επιδοτησεων ετσι οπως δινονται ειναι ειτε αδικιες οσον αφορα το ποιες περιοχες το δικαιουνται ειτε οτι τα λεφτα τα καρπωνονται συνηθως οι μεγαλοι πακτες της αγορας και οχι μικρα μαγαζια της γειτονιας.

 

 

για καποιον που ανεφερε για δωρεαν ολα που θελουμε κανεις δεν ειπε κατι τετοιο και καλο ειναι να ταματησει να ακουει την προπαγανδα των καναλιων και των πολιτικων που εχουν κανει τον ελληνα συμμετοχο της κλεψιας των πολιτικων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο σκοπός του προγράμματος αυτού θεωρητικά είναι να αποκτήσουν πρόσβαση στο ίντερνετ και τον ανάλογο εξοπλισμό άτομα που αυτή την στιγμή δεν έχουν πρόσβαση.

 Πρακτικά βέβαια δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο, οπότε βέβαια κακώς διαμαρτύρονται κάποιοι ότι εγώ που έχω ήδη σύνδεση τι θα γίνει κλπ. αφού όσοι έχουν την σύνδεση και υπολογιστή κανονικά δεν θα έπρεπε να πάρουν κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...