Προς το περιεχόμενο

[Home Cinema] Samsung 5.1 HT-H5550 199€ Κωτσοβολος - ΜΜ - πλαισιο


pikolini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη το γλυκοκοιταζα και τελικα δεν το πηρα, να καν μια ooftopic ερωτηση;

Αυτο εδώ το χει κανεις ακούσει; http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/SONY-BDV-E2100,99452,504604,1003601.html?langId=-18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη το γλυκοκοιταζα και τελικα δεν το πηρα, να καν μια ooftopic ερωτηση;

 

Αυτο εδώ το χει κανεις ακούσει; http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/SONY-BDV-E2100,99452,504604,1003601.html?langId=-18

 

Στα χαρτιά είναι το ίδιο, το sony βλέπω έχει περισσότερες εισόδους.

Καλώς ή κακώς, στο samsung πληρώνεις και τις κολώνες, οπότε σε καθαρή αξία είναι ένα κλικ πιο κάτω

 

πατωντας dsp/eq στα μισα προγραματα κοβεται ο ηχος κ ακουω μονο το subwoofer, εχετε ιδεα τι φταιει;

Δοκίμασε τον δοκιμαστικό σλημα από το μενού για να βεβαιωθείς ότι είναι σωστά συνδεδεμένα.

 

Τώρα κάποιες επιλογές του dsp/eq δουλεύουν μόνο τα μπροστά και όχι τα πίσω (πχ το music)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επανέρχομαι!

 

Σαν το "format"...δεν έχει!

 

Αλλαγή επίπλου χτες, επέκταση καλωδίων στους πίσω δορυφόρους, όλα λύθηκαν και ξανασυνδέθηκαν και...απόλυτη άρνηση του ARC να λειτουργήσει.

 

Με κανένα τρόπο δεν μπορούσα να στείλω ήχο από την τηλεόραση στο ηχοσύστημα. Με όποιο τρόπο και να το όρισα είτε μέσα από την τηλεόραση, είτε μέσα από το ηχοσύστημα.

 

Είδα και αποείδα...επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο ΗΤ και όλα καλά.

 

Για την ακρίβεια, καλύτερα από πριν! Πλέον το ARC λειτουργεί (στο AUTO) όπως πρέπει: Όταν ορίζω στην τηλεόραση ως ηχεία αυτά του ΗΤ, ανάβει το σύστημα και λειτουργεί. Αλλιώς, λειτουργούν της τηλεόρασης.

 

ΕΠίσης, το ραδιόφωνο λειτουργεί ανεξάρτητα από το ARC.

 

Τί να πει κανείς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω το σεταρα και πλεον ειμαι πολυ ικανοποιημενος (για τα χρηματα και τις απαιτησεις μου).

μονο μειον πως τα καλωδια δεν μπορουν να επεκταθουν ευκολα, καθως εχουν δικη τους υποδοχη βισμα για την ενωση στην κεντρικη μοναδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω το σεταρα και πλεον ειμαι πολυ ικανοποιημενος (για τα χρηματα και τις απαιτησεις μου).

μονο μειον πως τα καλωδια δεν μπορουν να επεκταθουν ευκολα, καθως εχουν δικη τους υποδοχη βισμα για την ενωση στην κεντρικη μοναδα.

 

Φίλε μου, είτε απλά παίρνεις extra καλώδιο στα μέτρα που σου λείπουν και το ενώνεις τελικοτελικά με το υπάρχον (αυτό έκανα εγώ και δεν κατάλαβα διαφορά -είναι πολύ "φτηνό" σύστημα για να έχεις θέμα), είτε αν δεν θέλεις ενώσεις κλπ, πάρε τα μέτρα, πάρε και τα υπάρχοντα καλώδια και εκεί που θα αγοράσεις νέα, πες να σου περάσουν στις άκρες τα βύσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Αναβιώνω το θέμα διότι είμαι κάτοχος του εν λόγω συστήματος και όταν συνδέω έναν καινούριο εξωτερικό δίσκο WB My passport Ultra 3tb δεν μου τον αναγνωρίζει. Η αλήθεια είναι ότι πήρα τον σκληρό για να έχω συγκεντρωμένες τις ταινίες και να μπορώ ανά πάσα στιγμή να τις αναπαραγάγω... Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

 

Σας ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο δισκος σε τι filesystem ειναι διαμορφωμενος; εχεις αλλω συσκευη με ιδιο filesystem να δοκιμασεις; αλλο δισκο/στικακι μικροτερου ογκου; να δουμε αν φταιει η χωρητικοτητα ή αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NTFS είναι ο δίσκος των 3tb και έχω ακόμα έναν δίσκο WB My passport πιο παλιό στα 500giga, πάλι NTFS και παίζει κανονικά.

 

Υπάρχει περίπτωση να μην είναι "απλός" NTFS; Επειδή οι καινούριοι δίσκοι έχουν και προεγκατεστημένα διάφορα προγράμματα μήπως το ενοχλεί αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω υπαρχει περιορισμος στον ογκο του δισκου που μπορει να διαβασει, αλλα δεν παιρνω ορκο, και δεν εχω και 3 τβ να δοκιμαζα. μεχρι 1 μου παιζει κανονικα. περιμενε μηπως γνωριζει καποιος συμφορουμιτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλ στην Samsung και μου είπαν οτι υποστηρίζει μέχρι 2terra. Δυστυχώς πρέπει να γυρίσω πίσω τον σκληρό και να πάρω έναν μικρότερο.... έλεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...