Προς το περιεχόμενο

Tfa Tickets app: Πληρώστε το εισιτήριο σας στις συγκοινωνίες Αθηνών με το smartphone σας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα και σε αυτό γκρίνια.

 

Προσωπικά την θεωρώ εξαιρετική κίνηση και ήταν κάτι που έλειπε. Ναι μεν δεν θα βοηθήσει τον Έλληνα του ψηφιακού μεσαίωνα, αλλά σίγουρα βοηθήσει τους υπόλοιπους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φαντάζομαι αν και είμαι 100% σίγουρος, ότι αυτό έγινε γιατί ήταν στους όρους του μνημονίου. :devil:

Αλλιώς σιγά να μην κάνανε κάτι, στην κοσμάρα τους όπως πάντα.

καλή η κίνηση δεν λέω αλλά ας κοιτάξουν να βελτιώσουν και λίγο τα ΜΜΜ γιατί είναι σακαράκες κανονικές.

 

Με απλά λόγια να βελτιώσουν την παροχή υπηρεσιών, γιατί δεν αντιστοιχεί με αυτή του εξωτερικού, είμαστε πολλά χρόνια πίσω δυστυχώς και τρέχουμε με ταχύτητες χελώνας.

 

Υ.Γ. και δεν γκρινιάζουμε απλά διεκδικούμε κάτι καλύτερο, γιατί σε αυτή τη χώρα δεν έχουμε μόνο υποχρεώσεις αλλά και δικαιώματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά τουλάχιστον εδώ μέσα (forum) δεν θα έπρεπε να γκρινιάζει κανένας μας για κάτι τέτοιο όντας (θεωρητικά πάντα) σχετικοί με την τεχνολογία και χρήστες της.

Δεν καταλαβαίνω γιατί κόπτωνται μερικοί και γκρινιάζουν για κάτι που 1) δεν σου στερεί κάτι και 2) σου δίνει μια εξτρά ευκολία. 

Ψάχνουμε το παραμικρό στα κινητά και τώρα που μας δίνεται μια έξτρα δυνατότητα, κράζουμε.

Ούτε η παγκόσμια πείνα θα γιατρευτεί με την εφαρμογή, ούτε τα λεωφορεία, ούτε και η τσέπη μας (αν και θα μπορούσε να έχει μια μικρή έκπτωση όσο το κόστος της εκτύπωσης του φυσικού εισητηρίου λέω εγώ τώρα) αλλά ούτε και η γκρίνια απ' ότι φαίνεται.

Θα γλυτώσουμε ίσως χρόνο απο την αγορά στα ταμεία και θα κάνουμε ΙΣΩΣ λιγότερα σκουπίδια. Έλεος πια....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. και δεν γκρινιάζουμε απλά διεκδικούμε κάτι καλύτερο, γιατί σε αυτή τη χώρα δεν έχουμε μόνο υποχρεώσεις αλλά και δικαιώματα

υποχρέωσή σου ειναι επισης σε κλειστούς χώρους να μην καπνίζεις, αλλα το κάνεις. Επισης να μην κρατάς τρόφιμα σε λεωφορεία κ.α, αλλα ολο χαρτάκια απο σοκολάτες και τυρόπιτες βρίσκεις. Τέλος, να μην κολλάς τσίχλες στο τασάκι του καθίσματος (τουλαχιστον οχι απ'εξω) αλλά παλι το κάνεις. Φυσικά το να μην πατάς με τα παπουτσια πάνω στα καθίσματα (γιατι θεωρείς λογικό να διπλώνεις τα ποδια στο μπροστινό καθισμα και να πατάς στο δικό σου) αλλά επισης το κάνεις. Επίσης, να κανεις και κανενα μπάνιο μια φορά την εβδομαδα τουλάχιστον, για να μην μυρίζεις ως κοτέτσι (ακομα θυμαμαι τις απεργίες που εκανε ο ηλεκτρικός και προτιμούσα να παω πατήσια-κάνιγγος με τα πόδια παρα με το τρόλευ, ενω το μεσημέρι ο ηλεκτρικός απο ομόνοια ήταν σαν θάλαμος αερίων!)

να συνεχίσω? γενικά μιλώντας πάντα..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποχρέωσή σου ειναι επισης σε κλειστούς χώρους να μην καπνίζεις, αλλα το κάνεις. Επισης να μην κρατάς τρόφιμα σε λεωφορεία κ.α, αλλα ολο χαρτάκια απο σοκολάτες και τυρόπιτες βρίσκεις. Τέλος, να μην κολλάς τσίχλες στο τασάκι του καθίσματος (τουλαχιστον οχι απ'εξω) αλλά παλι το κάνεις. Φυσικά το να μην πατάς με τα παπουτσια πάνω στα καθίσματα (γιατι θεωρείς λογικό να διπλώνεις τα ποδια στο μπροστινό καθισμα και να πατάς στο δικό σου) αλλά επισης το κάνεις. Επίσης, να κανεις και κανενα μπάνιο μια φορά την εβδομαδα τουλάχιστον, για να μην μυρίζεις ως κοτέτσι (ακομα θυμαμαι τις απεργίες που εκανε ο ηλεκτρικός και προτιμούσα να παω πατήσια-κάνιγγος με τα πόδια παρα με το τρόλευ, ενω το μεσημέρι ο ηλεκτρικός απο ομόνοια ήταν σαν θάλαμος αερίων!)

να συνεχίσω? γενικά μιλώντας πάντα..

Απλα κλαιω ... ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ για αυτα ακριβως μιλαω και γω... Αν υπηρχε καποιος να ελεγχει ολους αυτους τους τσαμπατζηδες - βρωμιαριδες ολα θα ηταν καλυτερα αλλα προτιμουν να λουφαζουν στα σταθμαρχεια και  στα σπιτια τους...  

Η Ελλαδα ειναι η χωρα που βασιλευει η ατιμωρησια και η λαμογια... 

 

Εγω ποτε δεν ταχθηκα απεναντι σε καθε ειδος εξελιξης και διευκοληνσης της καθημερινοτητας... αλλα ρε φιλε δεν μπορεις απο την μια να εισαι στο 0 και απο την αλλη να ζητας να φτασεις κατευθειαν στο 100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποχρέωσή σου ειναι επισης σε κλειστούς χώρους να μην καπνίζεις, αλλα το κάνεις. Επισης να μην κρατάς τρόφιμα σε λεωφορεία κ.α, αλλα ολο χαρτάκια απο σοκολάτες και τυρόπιτες βρίσκεις. Τέλος, να μην κολλάς τσίχλες στο τασάκι του καθίσματος (τουλαχιστον οχι απ'εξω) αλλά παλι το κάνεις. Φυσικά το να μην πατάς με τα παπουτσια πάνω στα καθίσματα (γιατι θεωρείς λογικό να διπλώνεις τα ποδια στο μπροστινό καθισμα και να πατάς στο δικό σου) αλλά επισης το κάνεις. Επίσης, να κανεις και κανενα μπάνιο μια φορά την εβδομαδα τουλάχιστον, για να μην μυρίζεις ως κοτέτσι (ακομα θυμαμαι τις απεργίες που εκανε ο ηλεκτρικός και προτιμούσα να παω πατήσια-κάνιγγος με τα πόδια παρα με το τρόλευ, ενω το μεσημέρι ο ηλεκτρικός απο ομόνοια ήταν σαν θάλαμος αερίων!)

να συνεχίσω? γενικά μιλώντας πάντα..

 

for the record, δεν καπνίζω, δεν πετάω σκουπίδια στο δρόμο ή οπουδήποτε αλλού, ούτε τσίχλες κολλάω, ούτε τζαμπατζής ήμουν ποτέ στο λεωφορείο. :-D

 

Αν μπορούσαν να ρίξουν πρόστιμο για όλους αυτούς που βεβηλώνουν δημόσια περιουσία θα ήμουν υπερ, αλλά αυτά γίνονται σε άλλες χώρες όχι στο Ελλαδιστάν

 

Υ.Γ. μπορούν να φτιάξουν περισσότερους ποδηλατοδρόμους και να μπορούν τα ΑΜΕΑ να κινηθούν μέσα στην πόλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Υ.Γ. μπορούν να φτιάξουν περισσότερους ποδηλατοδρόμους

 

Για να εχεις περισσοτερους νεκρους ποδηλατιστες?  

 

Δεν σεβονται ΛΕΑ , και λεωφοριολωριδες, τι σε κανει να πιστευεις οτι θα σεβαστουν τους ποδηλατες?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις με τα wp τιποτα ακομα ε;;;ξεχασμενοι οπως παντα...

 

Και ήμουν έτοιμος να γράψω κάτι αντίστοιχο...  Παρακαλώ και για Winows Phone καθώς και εισαγωγή καρτών απεριόριστων διαδρομών.

 

Προσωπικά θα μου ήταν πολύ χρήσιμη η εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολύ καλή κίνηση.

Αυτό που δεν είπε κανείς (ή δεν το πρόσεξα) 5 χρόνια τώρα έμενα σε μία στάση που το κοντινότερο περίπτερο να αγοράσω εισιτήριο ήταν 15λεπτά με τα πόδια.

Επίσης, άλλο παράδειγμα στην πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου δεν μπορούσες να αγοράσεις εισιτήριο οπότε έπρεπε να μπεις στο λεωφορείο χωρίς εισιτήριο ή να φροντίσεις να έχεις πάντα μαζί σου (αν και μου φαίνεται ότι τελευταία μπορούσες να αγοράσεις από το κυλικείο, αλλά δεν είμαι σίγουρος).

Φαντάζομαι αυτή η ρύθμιση θα εξυπηρετήσει πάρα πολλούς φοιτητές στην πολυτεχνειούπολη, αλλά και άλλους που μένουν σε στάσεις που δεν υπάρχει κοντά περίπτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, άλλο παράδειγμα στην πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου δεν μπορούσες να αγοράσεις εισιτήριο οπότε έπρεπε να μπεις στο λεωφορείο χωρίς εισιτήριο ή να φροντίσεις να έχεις πάντα μαζί σου (αν και μου φαίνεται ότι τελευταία μπορούσες να αγοράσεις από το κυλικείο, αλλά δεν είμαι σίγουρος).

Φαντάζομαι αυτή η ρύθμιση θα εξυπηρετήσει πάρα πολλούς φοιτητές στην πολυτεχνειούπολη, αλλά και άλλους που μένουν σε στάσεις που δεν υπάρχει κοντά περίπτερο

[offtopic] Δε θυμάμαι να 'χει μπει ποτέ στην Πολυτεχνειούπολη ελεγκτής [/offtopic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[offtopic] Δε θυμάμαι να 'χει μπει ποτέ στην Πολυτεχνειούπολη ελεγκτής [/offtopic]

[offtopic] Ούτε εγώ. Από την Πολυτεχνειούπολη ως το μετρό όχι. Αλλά αν θες να πάρεις το 140 τότε έχεις θέμα (ή 245 :Ρ στα 5 χρόνια το είδα μία φορά).(για το 608 περπατάς 2 λεπτά παραπάνω σιγά). [/offtopic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...