Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία για τις τηλεφωνικές χρεώσεις της ΔΕΗ


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα έχω ψιλοπάρει είναι η αλήθεια

 

Εχω cosmoκαρτα και είπα να πάρω την ΔΕΗ για να ρωτήσω αν το σπίτι που είναι να νοικιάσω έχει πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου η θα πρέπει να βγει νέο...

 

Μιας και από την δουλειά ειναι απενεργοποιημένες οι κλήσεις προς 5ψήφια είπα να πάρω από το κινητό.

 

Πριν καλέσω είχα υπόλοιπο 3,21 ευρώ στην κάρτα

 

Έκανα μια κλήση στο 11770 για να μάθω την πληροφορία που ήθελα. Λέω αστικη χρέωση οπότε μια χαρά.

 

Η κλήση διήρκεσε 7 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα. Τα 7 λεπτά ήμουν στην αναμονή και δεν το είχε σηκώσει κανένας.

Στα επόμενα 24 δεύτερα δεν πρόλαβα να πάρω την πληροφορία και μου έκλεισε η γραμμή γιατί μου τελείωσε η κάρτα.

 

Και ερωτώ. Γιατί χρεώνουν την κάρτα στην αναμονή? Και πόσο είναι αυτή η ρημάδα η αστική χρέωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0,03198 € ανά λεπτό επικοινωνίας .

 

(Τυχόν κλάσμα του λεπτού  λογίζεται ως ακέραιο λεπτό.)

 

 

 Απο οσο ξερω, δεν εχει σχεση η αναμονη, οποτε χρεωνεσαι κανονικα….   αρα χρεωθηκες 7 λεπτα και 24 δευτερα, σαν να μιλουσες κανονικα. :X

 

 Αλλα και παλι αν κανεις την επαληθευση δεν βγαινει τοσο…..  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς το 5ψηφια δεν έχουν αστική χρέωση, ειναι νούμερα υψηλής χρέωσης

 

Το 11770 της ΔΕΗ έχει αστική χρέωση αποτι αναγράφουν. Πες οτι μίλησα μαζί με την αναμονή 8 λεπτά. Μου έφαγαν και τα 3,21 που είχα στην κάρτα ενώ θα έπρεπε να έχω χρεωθεί 0,25 € ...

 

Και παραθέτω από το site της ΔΕΗ

 

Για πληροφορίες σχετικά με το λογαριασμό παρακαλούμε επικοινωνήστε στο τηλέφωνο 11770

(αστική χρέωση πανελλαδικά, καθημερινές 7:00π.μ. – 7:00μ.μ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 11770 της ΔΕΗ έχει αστική χρέωση αποτι αναγράφουν. Πες οτι μίλησα μαζί με την αναμονή 8 λεπτά. Μου έφαγαν και τα 3,21 που είχα στην κάρτα ενώ θα έπρεπε να έχω χρεωθεί 0,25 € ...

 

Και παραθέτω από το site της ΔΕΗ

 

Για πληροφορίες σχετικά με το λογαριασμό παρακαλούμε επικοινωνήστε στο τηλέφωνο 11770

(αστική χρέωση πανελλαδικά, καθημερινές 7:00π.μ. – 7:00μ.μ.)

 

 

Λογικα εννοουν απο σταθερο ΟΤΕ οτι ισχυει η αστικη χρεωση, εσυ πηρες απο κινητο ομως…..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το λογικά μας έχει φάει σε αυτή τη χώρα. Δεν το λέω για σένα αλλά για όλους αυτούς που νομίζουν ότι οι καταναλωτές είναι απαραίτητο να μυρίζουν τα νύχια τους πριν αρχίσουν τα πάρε δώσε με τις μπουρδελο-υπηρεσίες και την γραφειοκρατία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι αυτό που λέει ο bomber, από κινητό χρεώνεται περισσότερο

 

edit, δεν το λέει κάπου όμως...μήπως λόγω ελάχιστης 3λεπτης χρέωσης που έχουν τα καρτοκινητά χρεώθηκες τόσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την στιγμή έχω ένα καρτοκινητό από το οποίο πριν πάρω είχα 3,21 ευρώ μέσα και 205' ομιλίας προς κινητά και σταθερά

 

Μετά την κληση είχα πλέον 0 ευρώ και 205' ομιλίας προς κινητά και σταθερά

 

Τα 3 λεπτα ελάχιστης χρέωσης ισχύουν για τα 200 λεπτα ομιλίας που έχω με κάθε ανανέωση κάρτας. Θα στείλω μια φόρμα παραπόνων στην ΔΕΗ (και αν μου απαντήσουν χέσε με)

 

Από κει και πέρα βρήκα άκρη στο πρόβλημα μου παίρνωντας ένα περιφερειακό γραφείο της ΔΕΔΔΗΕ όπου με ενημέρωσαν από εκεί πως το σπίτι δεν έχει πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστική Χρέωση Cosmokarta: 0,0072 €/δευτ.

Διαρκεια Τηλεφωνήματος: 7'24'' = 444 δευτ.

Χρεωση κλήσης: 3,1968 €

 

Φυσικά το 5ψηφιο που καλεσατε (εν γνωσει σας με Αστική Χρέωση) εξαιρειται απο τα 200' Προς Ολους.

 

Να σας ενημερωσω οτι μιας που θιξατε το θεμα των καταγγελιων μας αναγκασατε και εμας να προχωρησουμε σε καταγγελια προς το προσωπο σας.

 

Οροι χρησης των 200' λεπτων που εχετε αποδεχτει:

 

  • Ο χρόνος ομιλίας που περιλαμβάνεται στη δωρεάν ενσωματωμένη χρήση του πακέτου αφορά μόνο εθνικές κλήσεις προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής ή/και σταθερής τηλεφωνίας (γεωγραφικούς αριθμούς και αριθμούς κινητής τηλεφωνίας) εξαιρουμένων των σύντομων κωδικών και σύντομων κωδικών δικτύου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Να σας ενημερωσω οτι μιας που θιξατε το θεμα των καταγγελιων μας αναγκασατε και εμας να προχωρησουμε σε καταγγελια προς το προσωπο σας.''  

 

 

 

AV4Lrw4.gif

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kυριε Unabomber

 

DESIGNERS ARE MEANT TO BE LOVED, NOT TO BE UNDERSTOOD

 

Xαιρομαι που το υιοθετειτε καθώς εισαστε ελαφρως δυσνοητος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...