Προς το περιεχόμενο

Active ή Passive 3D γυαλιά και γιατί;


Johninho21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω αυτές τις μέρες να αγοράσω μια 3D TV 47-50 ιντσες και δεν γνωρίζω τι ειναι παιζει με τα γυαλιά 3D και τι με συμφέρει να κανω. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην active τεχνολογία όμως,full ανάλυση μπορείς να δεις μόνο από bluray.

 

Σε κατεβασμένες ταινίες έχεις και εκεί την μισή ανάλυση γιατί όλα τα αρχεία είναι sbs ή o/u.

 

Link.png Site: Ρίξε μια ματιά εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στην active τεχνολογία όμως,full ανάλυση μπορείς να δεις μόνο από bluray.

 

Σε κατεβασμένες ταινίες έχεις και εκεί την μισή ανάλυση γιατί όλα τα αρχεία είναι sbs ή o/u.

 

Link.png Site: Ρίξε μια ματιά εδώ...

εξαρταται τον θειο...

Μερικοι θειοι δινουν το bluray,αλλωστε με vdsl δεν ειναι τιποτα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το stream αναπαραγεις δεν θελει player

Κάτσε γιατί προφανώς θα μάθω κάτι που δεν γνωρίζω....τα bluray του θείου είναι αρχεία .iso.

 

Όταν λες ότι θα αναπαράγω το stream,από ποια πηγή εννοείς?Οι ενσωματωμένοι players των τηλεοράσεων δεν βλέπουν αρχεία .iso.Αν πάλι προσπαθήσω να αναπαράγω τα αρχεία που είναι στο stream του iso,τότε είναι δύσκολο γτ κατα την αλλαγή του αρχείου υπάρχει μία μικρή διακοπή(αν δεν κάνω λάθος η ταινία είναι κομμένη σε πάρα πολλά m2ts αρχεία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του θειου ειναι οι φακελοι του bluray με ολα τα streams,διαλεγεις το stream της ταινιας  και τελος.Αλλαξτε "παροχο" αμα εχει μονο iso.Απλα και γρηγορα απο εξωτερικο σκληρο με τον player της tv.

  Eπισης μπορειτε να κανετε extract τα iso.


Κάτσε γιατί προφανώς θα μάθω κάτι που δεν γνωρίζω....τα bluray του θείου είναι αρχεία .iso.

 

Όταν λες ότι θα αναπαράγω το stream,από ποια πηγή εννοείς?Οι ενσωματωμένοι players των τηλεοράσεων δεν βλέπουν αρχεία .iso.Αν πάλι προσπαθήσω να αναπαράγω τα αρχεία που είναι στο stream του iso,τότε είναι δύσκολο γτ κατα την αλλαγή του αρχείου υπάρχει μία μικρή διακοπή(αν δεν κάνω λάθος η ταινία είναι κομμένη σε πάρα πολλά m2ts αρχεία)

σβηστα ολα ,μονο το μεγαλυτερο stream χρειαζεται και ειναι καμια 38αρα(GB) θα το βρεις ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παίζει το μεγάλο αρχείο του stream σε 3D;;; Ενω έχω κάνει όλα τα παραπάνω ενω κανονικά η ταινία είναι 3D (68GB είναι έτσι), παίζει σαν 2D. (Αν την παίξω σαν iso απο με το arcdoft media player παίζει σαν 3D)

 

Εσυ το έχει δοκιμάσει ποτέ ή θεωρητικά το λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παίζει το μεγάλο αρχείο του stream σε 3D;;; Ενω έχω κάνει όλα τα παραπάνω ενω κανονικά η ταινία είναι 3D (68GB είναι έτσι), παίζει σαν 2D. (Αν την παίξω σαν iso απο με το arcdoft media player παίζει σαν 3D)

 

Εσυ το έχει δοκιμάσει ποτέ ή θεωρητικά το λες;

μονο ετσι βλεπω,δεν εχω ουτε υπολογιστη συνδεδεμενο ουτε ξεχωριστο media player.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι tv έχεις φίλε μου..?

 

Λίγο που διάβασα υποθέτω ότι αναπαράγεις το .ssif.

 

Η δική μου samsung πχ δεν το βλέπει το αρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...