Προς το περιεχόμενο

Pipo X7 media player με Windows 8.1 και τιμή €80


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Ektor7 ολο μπερδευεσαι τελευταια ομως. :devil:

Μια με το οτι το δεν εχει θηρα δικτυου, μια για τις θηρες usb3 μαλλον ή καποιος σε παραπληροφορει ή διαβαζεις βιαστικα οτι διαβαζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ektor7 ολο μπερδευεσαι τελευταια ομως. :devil:

Μια με το οτι το δεν εχει θηρα δικτυου, μια για τις θηρες usb3 μαλλον ή καποιος σε παραπληροφορει ή διαβαζεις βιαστικα οτι διαβαζεις.

Οποιος δε θελει να παραπληροφορειται παει κατευθεια στην πυγη,δλδ στο site του κατασκευαστη.

Εδω στα φορουμ,βλεπουμε τοσα πολλα μοντελλα και προιοντα,που σε καποια φαση γινεται και το μπερδεμα.

 

 

 

Ανάμεσα στους πολλούς media players που κατακλύζουν την αγορά, η νεοσύστατη Pipo έχει την δική της πρόταση η οποία στηρίζεται στα Windows 8.1.Το Pipo X7 είναι στην ουσία ένα mini Pc αφού στηρίζεται στην τελευταία έκδοση BayTrail της τεχνολογίας Intel Atom, με τετραπύρηνο επεξεργαστή, χρονισμένο στα 1.33 GHz ο οποίος ανάλογα με τις συνθήκες μπορεί να φτάσει και τα 2.16GHz, Ακόμα βλέπουμε 2GB DDR3 μνήμη αλλά και αποθηκευτικό χώρο 32GB ο οποίος μπορεί να επεκταθεί μέσω του ενσωματωμένου microSDHC card reader. Υποστηρίζει σύνδεση με ασύρματα δίκτυα 802.11 b/g/n αλλά και Bluetooth 4.0 plius ενώ για πιο σταθερές καταστάσεις, υπάρχει διαθέσιμη επιπλέον θύρα δικτύου.

Συνολικά το X7 διαθέτει 4 θύρες USB, δύο στο εμπρόσθιο μέρος και δύο στο πίσω οι οποίες όμως είναι όλες στην έκδοση 3.0. Η σύνδεση με την τηλεόραση γίνεται μόνο μέσω της HDMI θύρας αφού δεν υπάρχει διαθέσιμη κάποια άλλη έξοδος video/audio.

Όπως αναφέραμε, στηρίζεται στην έκδοση των Windows 8.1 και συγκεκριμένα στην έκδοση Bing με προεπιλεγμένη την ομώνυμη μηχανή αναζήτησης της Microsoft. Η συσκευή κυκλοφορεί ήδη στην αγορά με τιμή η οποία κυμαίνεται στα €80 με χρήση του κωδικού PX7CN.

Link.png Site: minimachines

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν με το καλο λαβεις και το μηχανημα και το δουλεψεις για λιγες μερες μπορεις να μας πεις τα θετικα/αρνητικα του προιοντος κατα τη γνωμη σου και σε τι ειδους αρχεια τα βρισκει δυσκολα(Π.χ. 4k βιντεος) και σε ποια τα τρεχει νερακι.

 

 

Και τελικα οι θυρες usb που εχει ειναι 2 ή 3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει γίνει shipping απο gearbest κανενός το δέμα? Εγώ περιμένω από 05/01 που έκανα την παραγγελία, 22/01 τελείωσε υποτίθεται η περίοδος του pre-sale και ακόμα τίποτα. Τα λεφτά τα τράβηξαν στις 21/01 και ακόμα είναι στο processing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν με το καλο λαβεις και το μηχανημα και το δουλεψεις για λιγες μερες μπορεις να μας πεις τα θετικα/αρνητικα του προιοντος κατα τη γνωμη σου και σε τι ειδους αρχεια τα βρισκει δυσκολα(Π.χ. 4k βιντεος) και σε ποια τα τρεχει νερακι.

 

 

Και τελικα οι θυρες usb που εχει ειναι 2 ή 3?

 

4 x USB2.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει γίνει shipping απο gearbest κανενός το δέμα? Εγώ περιμένω από 05/01 που έκανα την παραγγελία, 22/01 τελείωσε υποτίθεται η περίοδος του pre-sale και ακόμα τίποτα. Τα λεφτά τα τράβηξαν στις 21/01 και ακόμα είναι στο processing.

 

Τα ίδια και εγώ. Το παρήγγειλα στις 10/01 και τίποτα ακόμα. Σε email που τους έστειλα 22/1 μου απάντησαν στις 23 ότι περιμένουν στοκ και να περιμένω 2-3 μέρες (few days) αλλά πάλι τίποτα. Ακόμα Processing. Νομίζω ότι δεν είναι καθόλου αξιόπιστοι και μετάνιωσα που παρήγγειλα από αυτούς. Τους έστειλα σήμερα 28/01 μήνυμα να μου πουν ημερομηνία αποστολής αλλιώς να πάρω πίσω τα λεφτά για να παραγγείλω από αλλού. (Έπρεπε να είχα παραγγείλει από Aliexpress που έχει σοβαρότερο όνομα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σκεφτομαι να το παραγγείλω και εγω πιστεύετε οτι μπορει να ανταπεξελθει  σαν ενα office pc δηλαδη για ελαφριες εργασιες οπως office ,pdf reader, internet, youtube , προγραμματα συγχρονισμου κινητων οπως nokia pc suite και προγραμματισμου arduino,c κτλ. ;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σκεφτομαι να το παραγγείλω και εγω πιστεύετε οτι μπορει να ανταπεξελθει  σαν ενα office pc δηλαδη για ελαφριες εργασιες οπως office ,pdf reader, internet, youtube , προγραμματα συγχρονισμου κινητων οπως nokia pc suite και προγραμματισμου arduino,c κτλ. ;  

Σε αυτά δεν θα έχεις πρόβλημα, τα άλλα δεν ξέρω πόσο απαιτητικά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολυ, έριξα τωρα μια παραγγελιά απο gearbest και βλέπουμε αν και την μια γραφει dispatch 1-3 days και μετα απο λιγο dispatch 7-14 day ελπίζω μέχρι το καλοκαίρι να εχει ερθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έγινε shipped 28/1. 90$ (81 ευρώ) μου στοίχισε αλλά λογικά θα μου έρθει με us plug μια και όταν το παρηγγειλα δεν είχε άλλες επιλογές.

Με ταχυδρομειο ολλανδιας το στείλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, έχουν αρχίσει και βγαίνουν πολλά. Και δεν είναι ρίσκο γιατί το hardware έχει ποιοτικό έλεγχο από την Intel και η απόδοση είναι ίδια σε όλα, οπότε δεν παίζει ρόλο η μάρκα.

 

 

http://m.geekbuying.com/item/VOYO-Mini-PC-Windows-8-1-4K-Media-Player-Intel-Z3735F-2G-RAM-64G-ROM-WIFI-XBMC-KODI-Bluetooth---White-341214.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...