Προς το περιεχόμενο

Pipo X7 media player με Windows 8.1 και τιμή €80


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν βγάζει ρεύμα το τροφοδοτικό εννοεί, αλλά αφού δεν δουλεύει ούτε το δεύτερο, τότε είναι ελαττωματικό το μηχάνημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιτέλους δούλεψε!!!

Στα διάφορα βίντεο που παρουσίαζαν το πισάκι, έβλεπα οτι όταν συνέδεαν το τροφοδοτικό στην συσκευή (αφού πριν το είχαν συνδέσει στην πρίζα) άναβε το κόκκινο λαμπάκι. Σε εμένα αυτό δεν γίνεται ακόμη και σήμερα πάντοτε. ΑΛΛΑ μετά από μια προσεκτική παρατήρηση και την αντικατάσταση του ελαττωματικού καλωδίου HDMI συμπέρανα οτι έχοντας όλα τα απαραίτητα παρελκόμενα συνεδεμένα και παρότι το λαμπάκι power δεν ανάβει, το λογότυπο της εταιρίας εμφανίζεται και το σύστημα φορτώνει κανονικότατα και σφαιράτο! 

 

Δεν το περίμενα να σας πώ την αλήθεια να είναι τόσο γρήγορο!!!

 

 

Δουλεύουν τα πάντα όπως τα υπόσχονταν και με την προσθήκη μιας 64αρας κάρτας μνήμης έχουμε τον τέλειο μικρουπολογιστή γραφείου. Προσωπικά το συνδύασα με μια βάση για netbook γνωστής εταιρίας που μέσω ενός usb2 δίνει 4 εξόδους usb,1 ethernet, 1dvi, μικρόφωνο και ακουστικά. Οπότε το ψύχω (αν και δεν απαιτείται) με τα ανεμιστηράκια, χρησιμοποιώ δυο οθόνες και όλες τις υποδοχές συνδεδεμένες στην βάση. 

 

Θερμοκρασία idle 45 εώς 50 Κελσίου, ενώ με σερφάρισμα (παιχνίδια java), αναπαραγωγή βίντεο και εγκατάσταση office ταυτόχρονα σκαρφαλώνει στους 60 βαθμούς.

Με την χρήση των ανεμιστήρων της βάσης ψύξης προληπτικά καρφώνεται κάτω από 48 με 52 βαθμούς.

 

Είμαι διαθέσιμος για οποιαδήποτε πληροφορία χρειαστείτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλορίζικο. ποια βάση εννοείς; δώσε λινκ. βασικά με ενδιαφέρει το kodi. το δοκίμασες αν παίζει κανονικά και κυρίως αρχεία σε 1080p;  ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλορίζικο. ποια βάση εννοείς; δώσε λινκ. βασικά με ενδιαφέρει το kodi. το δοκίμασες αν παίζει κανονικά και κυρίως αρχεία σε 1080p;  ευχαριστώ. 

Σε ευχαριστώ!

 

Ενδεικτικά σου παραθέτω την παρακάτω σύνδεση για την βάση - docking station: 

http://www.computerbeast.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=455424&virtuemart_category_id=139&Itemid=738 

 

Δώσε μου λινκ αρχείου που μπορώ να αναπαράγω (το βράδυ) και να σου πώ αποτελέσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα κι εγώ αλλα μαλλον θα το δώσω, καθοτι η τηλεόραση μου δεν στέλνει DTS ήχο  μεσω οπτικής στον αποκωδικοποιητή μου.. (μεσω passthrough HDMI από το pipo )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου ήρθε χτες. Κουκλί είναι και έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Στο μέγεθος είναι όσο ένα Modem. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα κι εγώ αλλα μαλλον θα το δώσω, καθοτι η τηλεόραση μου δεν στέλνει DTS ήχο μεσω οπτικής στον αποκωδικοποιητή μου.. (μεσω passthrough HDMI από το pipo )

Με ενδιαφέρει για αγορά. Αν θέλεις, στείλε μου pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...