Προς το περιεχόμενο

laptop/netbook/tablet μεσω ψηφιακης αλληλεγγυης


doryforika2012

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 324
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μετα απο 15μερες που περιμενα στην wind na παρω το allview viva g10 ,με πηραν τηλ και μ ειπαν δεν υπαρχει η δυνατοτα να το εχουν κι δεν υπαρχει stock...τι να τους πεις..νευριασα τοσο που τους ρωτησα πιο εχουν αμεσα και μ ειπαν οτι μονο το  Huawei Media Pad T1 8.Το παραγγειλα k και οτι βγει καλο κακο ...αν το εχει κανεις ας γραψει

Επεξ/σία από hf77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποιο απ τα 2; Το πρωτο εχει και δωρακι οπως φαινεται.

 

 

Το Asus έχει δωράκια αλλά το LG έχει 4G και αν θέλεις φορητό ίντερνετ με το LG θα  πάρεις 10gb το μήνα ενώ με το Asus 5gb....

Διαλέγεις και παίρνεις δηλαδή.... Απλά με τα δώρα πρόσεχε γιατί σε πολλούς λένε ότι εξαντλήθηκαν και δεν τα δίνουν έχω ακούσει...

Εγώ έπεσα στην περίπτωση... Είχα διαλέξει το MLS Giant που έπρεπε να βάλεις διαφορά 119 ευρώ (αλλά πιστεύω άξιζε καθώς ήταν οχταπύρηνο με 2 γίγα ραμ, οθόνη Ρέτινα κλπ). Με ενημέρωσαν να πάω να παραλάβω (ήταν Παρασκευή πριν Κ. Δευτέρας). δεν μπορούσα καθώς είχα φύγει για το πατρικό και πήγα την Τρίτη... (Μου λέει με το που μπαίνω στο κατάστημα "Τυχερός είσαι γιατί σήμερα το βγάλανε από το σύστημα οπότε στο τσακ πρόλαβες και το πήρες" ο γκαντέμης) . Υπέγραψα ένα σωρό χαρτιά και δηλώσεις... πλήρωσα το πήρα στα χέρια μου και όπως περίμενα να ολοκληρωθεί εκεί η συναλλαγή έβγαζε πρόβλημα το σύστημα και τελικά το ταμπλετ το επειδή είχαν αφαιρέσει από το πρόγραμμα δεν γινόταν με τίποτα να το πάρω αν και είχα  ήδη καταχωρημένη παραγγελία....

 

Τελικά έπρεπε να διαλέξω άλλο... Το MLS το iqtab 10 3g επέλεξα τελικά καθώς ήθελα 10ιντσο και επίσης αυτό ήταν το μοναδικό που είχε hdmi που επίσης με ενδιέφερε... Δεν είχα και πολλές επιλογές... ένα lenovo υπήρχε με + 60 ευρώ το οποίο όμως σε χαρακτηριστικά ήταν πανομοιότυπο με το mls αλλά χωρίς hdmi και δεν θεωρώ ότι άξιζε τη διαφορά και ένα ZTE με 9,7 οθόνη (1024x768 ανάλυση) που δεν μου γέμιζε και πολύ το μάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Asus έχει δωράκια αλλά το LG έχει 4G και αν θέλεις φορητό ίντερνετ με το LG θα  πάρεις 10gb το μήνα ενώ με το Asus 5gb....

Διαλέγεις και παίρνεις δηλαδή.... Απλά με τα δώρα πρόσεχε γιατί σε πολλούς λένε ότι εξαντλήθηκαν και δεν τα δίνουν έχω ακούσει...

Εγώ έπεσα στην περίπτωση... Είχα διαλέξει το MLS Giant που έπρεπε να βάλεις διαφορά 119 ευρώ (αλλά πιστεύω άξιζε καθώς ήταν οχταπύρηνο με 2 γίγα ραμ, οθόνη Ρέτινα κλπ). Με ενημέρωσαν να πάω να παραλάβω (ήταν Παρασκευή πριν Κ. Δευτέρας). δεν μπορούσα καθώς είχα φύγει για το πατρικό και πήγα την Τρίτη... (Μου λέει με το που μπαίνω στο κατάστημα "Τυχερός είσαι γιατί σήμερα το βγάλανε από το σύστημα οπότε στο τσακ πρόλαβες και το πήρες" ο γκαντέμης) . Υπέγραψα ένα σωρό χαρτιά και δηλώσεις... πλήρωσα το πήρα στα χέρια μου και όπως περίμενα να ολοκληρωθεί εκεί η συναλλαγή έβγαζε πρόβλημα το σύστημα και τελικά το ταμπλετ το επειδή είχαν αφαιρέσει από το πρόγραμμα δεν γινόταν με τίποτα να το πάρω αν και είχα  ήδη καταχωρημένη παραγγελία....

 

Τελικά έπρεπε να διαλέξω άλλο... Το MLS το iqtab 10 3g επέλεξα τελικά καθώς ήθελα 10ιντσο και επίσης αυτό ήταν το μοναδικό που είχε hdmi που επίσης με ενδιέφερε... Δεν είχα και πολλές επιλογές... ένα lenovo υπήρχε με + 60 ευρώ το οποίο όμως σε χαρακτηριστικά ήταν πανομοιότυπο με το mls αλλά χωρίς hdmi και δεν θεωρώ ότι άξιζε τη διαφορά και ένα ZTE με 9,7 οθόνη (1024x768 ανάλυση) που δεν μου γέμιζε και πολύ το μάτι...

 

Δεν με ενδιαφερει τοσο το 4G. Θα παρω ενα τηλεφωνο στα public να δω αν ισχυει το δωρο.

Συγκριτικα για τα 2 tablet ποιο ειναι καλυτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν με ενδιαφερει τοσο το 4G. Θα παρω ενα τηλεφωνο στα public να δω αν ισχυει το δωρο.

Συγκριτικα για τα 2 tablet ποιο ειναι καλυτερο;

 

Εγώ πήγα PUBLIC πριν 5 μέρες. Μου είπαν ότι ισχύει το δώρο αλλά κάνεις άλλη διαδικασία να πάρεις το τάμπλετ κ άλλη διαδικασία για το δώρο. Αν πάρεις κ εσύ τηλέφωνο πες τι σου είπαν.

Και τα δύο τα τάμπλετ πάντως καλά είναι. Για την ακρίβεια το ίδιο καλά... Το LG ακούγεται λίγο πιο πολύ εδώ μέσα. Κατά τα άλλα μόνο οι κάμερες διαφέρουν με το LG να έχει καλύτερες. Το Asus έχει τα ηχεία μπροστά κ από τις δύο μεριές όποτε ακούγεται αρκετά ωραία ο ήχος ενώ το LG τα έχει πίσω κ από την μία μέρια. Επίσης θεωρώ του Αsus είναι λίγο καλύτερος ο επεξεργαστής κ χρονισμένος στα 1,33 ενώ το LG στα 1,2 Ghz . Δεν έχω πιάσει το LG στα χέρια μ όμως κ θα το κάνω σύντομα.

Επεξ/σία από paulos9gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2 συγγενικα μου προσωπα θελουν καποιο δωρεαν λαπτοπ, αλλα δεν βρισκουμε για την ωρα..εχουν εξαντληθει παντου..

Εγω που θελω ενα με 4γιγα οπωσδηποτε ή θα επαιρνα το δωρεαν να προσθεσω αλλα 2 γιγα, ή θα παρω καποιο καλυτερο πληρωνοντας και διαφορα...
Αλλα απο αυτα που δινουν επι πληρωμη δεν βλεπω να αξιζει καποιο τα λεφτα του..ολες τις μουφες εχουν βαλει.
Αν ειναι να πληρωσω παραπανω θελω εκτος απο τα 4 γιγα και επεξεργαστη της προκοπης..

Επισης μια καλυτερη οθονη σε σχεση με αυτη που εχουν τα φτηνιαρικα, αξιζει να την πληρσω παραπανω..

Ποιο πιστευετε αξιζει απο τις επιλογες που υπαρχουν αυτη τη στιγμη;
Υπαρχει πιθανοτητα να βαλουν και αλλες επιλογες στο παιχνιδι, οποτε να περιμενω για κατι καλυτερο;;;

Επεξ/σία από MasterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!

Γνωρίζει κάποιος,

πως γίνονται οι αιτήσεις (απο το καταστημα)?
Περιμένουν κάποια έγκριση?

Ποσες αιτήσεις περνούν κάθε μερα?
Στο λογαριασμό μου Πότε θα μου πει οτι εχω παραγγειλει?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηγα στη wind της περιοχης μου κ παραγγειλα το LENOVO TAB A8-50...Εκτος απο αυτο ειχε μονο της MLS δυο ακομα.Ολα τα αλλα μου ειπανε εξαντληθηκαν.Δεν ξερω τι λεει το συγκεκριμενο tablet.Αξιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 συγγενικα μου προσωπα θελουν καποιο δωρεαν λαπτοπ, αλλα δεν βρισκουμε για την ωρα..εχουν εξαντληθει παντου..

 

Εγω που θελω ενα με 4γιγα οπωσδηποτε ή θα επαιρνα το δωρεαν να προσθεσω αλλα 2 γιγα, ή θα παρω καποιο καλυτερο πληρωνοντας και διαφορα...

Αλλα απο αυτα που δινουν επι πληρωμη δεν βλεπω να αξιζει καποιο τα λεφτα του..ολες τις μουφες εχουν βαλει.

Αν ειναι να πληρωσω παραπανω θελω εκτος απο τα 4 γιγα και επεξεργαστη της προκοπης..

Επισης μια καλυτερη οθονη σε σχεση με αυτη που εχουν τα φτηνιαρικα, αξιζει να την πληρσω παραπανω..

 

Ποιο πιστευετε αξιζει απο τις επιλογες που υπαρχουν αυτη τη στιγμη;

Υπαρχει πιθανοτητα να βαλουν και αλλες επιλογες στο παιχνιδι, οποτε να περιμενω για κατι καλυτερο;;;

 

τελικα στο Γερμανο που δουλευει μια φιλη, μου ειπε οτι αυτη τη στιγμη εχουμε μονο το HP 15-R127 Bing και οτι τα αλλα 2 δωρεαν δεν θα ξαναερθουν.. οποτε θα παρουμε τα 2 για τους συγγενεις μου..

τι διαφορα εχει με το HP 250 Bing ?

το μονο που βλεπω ειναι οτι το δευτερο εχει και BT..

 

Επισης μου ειπε οτι μετα τον Οκτωμβρη το κοβεις χωρις να πληρωσεις ουτε το στικακι, αλλα ουτε καν το επιστρεφεις..!!!

Αλλα μου φαινεται περιεργο.. μαλλον δεν ξερει κανεις τι γινεται..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα.Εχω κανει μεσω wind την παραγγελια μου για ενα lenovo.Πως μπορω να δω εαν εχει καταχωρηθεί και σε ποιο σταδιο βρισκεται η παραγγελια μου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα.Εχω κανει μεσω wind την παραγγελια μου για ενα lenovo.Πως μπορω να δω εαν εχει καταχωρηθεί και σε ποιο σταδιο βρισκεται η παραγγελια μου; 

 

που βρηκες Lenovo?

Εχω την εντυπωση οτι εχουν τελειωσει παντου τα αποθεματα και εχουν αδειασει και τις αποθηκες ακομα..

 

Και καλα για τα φτηνα.. Αλλα προχτες που ρωτησα στο Public να παρω ενα εκ των 2 που κοστιζουν 169ε εξτρα μου ειπα οτι για δειγμα δεν υπαρχουν και αυτα... τα εχουν σηκωσει ολα.. και κανενας δεν ξερει αν θα ξαναφερουν ή αν θα βαλουν και καποιο καινουργιο στο παιχνιδι...

 

απιστευτη κατασταση...οτι δεν θα εβρισκα ουτε τα πιο ακριβα δεν το περιμενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αυτή τη στιγμή δεν βλέπω κάτι που να μου αρέσει πραγματικά, λέω να περιμένω να έρθει η νέα φουρνιά προσφορών. Θυμάμαι ότι διάβασα πως ξεκίνησε δεύτερος γύρος προετοιμασίας των προσφορών από τα καταστήματα για την φηψιακή αλληλεγγύη με το κράτος (ίσως μπουν και περισσότερα μαγαζιά αυτή τη φορά). Δεδομένου ότι ψάχνω για 10" και να έχει κανα 2 gb ram μνήμη και 1080p, οι επιλογές μου είναι πολύ λίγες. Πιστεύω και με την δεύτερη φουρνιά ίσως βγουν καλύτερα μοντέλα καθώς θα έχουν ξεστοκάρει όλες οι αποθήκες μετά από τον αρχικό χαμό. Πάντως πουλάνε πανάκριβα πολύ μέτρια μοντέλα.

 

Όσον αφορά την σύνδεση στο internet είναι υποχρεωτική? Γίνεται να είναι mobile broadband αντί για adsl, γιατί δεν θέλω να αλλάξω την HOL που έχω στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοείται πως γίνεται... εάν πάρεις ταμπλετ θα πάρεις μια κάρτα sim και αναλόγως gb σε ποια εταιρεία είσαι.

 

*Και εγώ Hol έχω με πολύ καλή προσφορά adsl+hol tv οπότε ήταν μονόδρομος για μένα να πάω στο 10GB της Cosmote.

Επεξ/σία από zaf_4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...