Προς το περιεχόμενο

laptop/netbook/tablet μεσω ψηφιακης αλληλεγγυης


doryforika2012

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, το λέει ρητά... ταμπλετ ή λαπτοπ μαζί με σύνδεση mobile ή adsl. Απλά όσοι έχουν ήδη σύνδεση, πάνε για mobile που δεν έχει κυρώσεις εάν κάνεις διακοπή πριν τελειώσει το συμβόλαιο.

Οπότε είναι μονόδρομος!

Εμένα καθόλου δεν με χαλάει που για 9 μήνες θα έχω δωρεάν mobile data 10gb/μήνα...σούπερ είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 324
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γίνεται να μην κάνεις κάποιο πακέτο σύνδεσης στο internet γενικά?

Η συσκευή και η σύνδεση στο ίντερνετ (με οποιοδήποτε τρόπο) είναι υποχρεωτικά. Τα μαθήματα δεν είναι και μάλλον ελάχιστοι τα παίρνουν. Πάντως δύσκολο να δώσουν κάτι σαν αυτό που θες (10", fhd, 2gb ram) ή αν το δώσουν θα το δώσουν πανάκριβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συσκευή και η σύνδεση στο ίντερνετ (με οποιοδήποτε τρόπο) είναι υποχρεωτικά. Τα μαθήματα δεν είναι και μάλλον ελάχιστοι τα παίρνουν. Πάντως δύσκολο να δώσουν κάτι σαν αυτό που θες (10", fhd, 2gb ram) ή αν το δώσουν θα το δώσουν πανάκριβα

Εννοείται ότι θα πληρώσω την διαφορά, απλά δεν υπήρχαν καλές επιλογές. Μόνο το MLS Giant είχε καλές προδιαγραφές αλλά δεν ξέρω πως τα πάει η MLS στα android (συνεργασια με play store κλπ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι θα πληρώσω την διαφορά, απλά δεν υπήρχαν καλές επιλογές. Μόνο το MLS Giant είχε καλές προδιαγραφές αλλά δεν ξέρω πως τα πάει η MLS στα android (συνεργασια με play store κλπ.)

Το θέμα είναι να μην είναι η διαφορά όσο όλη η αξία από άλλο κατάστημα! Σίγουρα θα τα υπερκοστολογήσουν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι να μην είναι η διαφορά όσο όλη η αξία από άλλο κατάστημα! Σίγουρα θα τα υπερκοστολογήσουν!

Ακριβώς. Νομίζω ότι καλύτερα να περιμένω την δεύτερη φουρνιά προσφορών, ίσως να είναι καλύτερα τα πράγματα μετά από τόσο ξεστοκάρισμα που έπεσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε η ξαδερφή μου το Huwaei mediapad t1. Αξίζει τίποτα? Δεν το έχω δει απο κοντά και μου λέει σκέφτεται να το πουλούσε κανα 50άρικκ κάτω απο την τιμή του γιατί έχει ένα Samsung πολύ καλό. Αυτό το πήρε για να το πάρει απλά. Ξέρετε πόσο πιάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε η ξαδερφή μου το Huwaei mediapad t1. Αξίζει τίποτα? Δεν το έχω δει απο κοντά και μου λέει σκέφτεται να το πουλούσε κανα 50άρικκ κάτω απο την τιμή του γιατί έχει ένα Samsung πολύ καλό. Αυτό το πήρε για να το πάρει απλά. Ξέρετε πόσο πιάνει?

Από 160 ξεκινάει στο skroutz αν δεν κάνω λάθος, οπότε γύρω στα 120-130 ίσως το δώσει αν δεν το έχει ανοίξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πηγα στον γερμανο χθες, λεω απο τα ταμπλετ ειναι διαθεσιμο το lg, μ ελεει εκει η κοπελα ειναι. Της κανω ωραια να ερθω με τα χαρτια να παρω. Δεν εχουμε στικακι, λεω καρτα σιμ παιρνει, ναι δεν εχουμε σιμ. Δηλαδη αν θελω να κανω νεα συνδεση σε κινητο δεν εχετε να με δωσετε σιμ την ρωταω ή αυτο σε ειπαν να λες.

Παιρνω μετα τηλεφωνο, δεν ειναι διαθεσιμο με λενε, ελατε απο το καταστημα να μιλησουμε. Ε τι να πουμε ηθελα να πω.

Οτι να ναι, με φαινεται στο τελος δεν θα παρω τιποτα. Τα λαπ τοπ ολα πανακριβα, τα ταμπλετ δεν υπαρχουν, κατα τα αλλα επρεπε να εχουν υποδομη τα καταστηματα για να εξηπηρετησουν τοσους δικαιουχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικα με τα ταμπλετ ψηφιακής αλληλεγγύης του ΟΤΕ. Είμαι μεταξύ του ΤΑΒ ΖΤΕ Ε9+3G, Lenovo A8-50, LG G PAD 8.0 και του Samsung Galaxy Tab 3 8.0. Με μια πρώτη ματιά θα επέλεγα το ZTE λόγω του μεγέθους της οθόνης του. Με μια δεύτερη σκέψη και αφού είδα ένα review για το ZTE θα επέλεγα Samsung ή LG. Ποιό θα προτείνατε εσείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοντέλο του 2013 με οθόνη 9.7 ", 1024x768 (θεωρώ ότι έχει χαμηλή ανάλυση για 10αρι ταμπλετ), 2πυρηνο κιόλας.

Εδώ review για τα 2 ταμπλετ της zte και δεν λέει καλά λόγια ιδίως για την χαμηλή του ανάλυση....--->http://www.digitallife.gr/zte-e8q-e9q-review-67832

 

 

Το Lenovo δεν το ξέρω αλλά διάβασα σχόλια αρνητικά στο σκρουτζ -->http://www.skroutz.gr/s/5056632/Lenovo-IdeaPad-A8-50-A5500-H-8-3G-16GB.html

 

Έχω το LG G PAD 8 εδώ και 1 μήνα, το θεωρώ πολύ καλό... το πήρα λόγω 4G +cosmote 10gb και επειδή λατρεύω το UI του π.χ. knock-knock για να ανοίξει ή να κλείσει, με θήκη όταν κλείνεις το "παράθυρο" κλείνει και αυτό όπως και  όταν το ανοίγεις. Multi window κλπ. Του έχω κάνει root και προς το παρόν δεν κολλάει πουθενά. Και παίρνει σίγουρα Lollipop Μάιο -Ιούνιο από LG.

 

Το Samsung έτυχε να το δω από κοντά που το πήρε ένας φίλος μου, πολυ όμορφο σαν κατασκευή έχει παραπάνω μνήμη από LG 1,5 gb αλλά είναι διπύρηνο και 3G .

Πολύ καλή επιλογή είναι και το ASUS Fonepad 8 εάν υπάρχει ακόμη στα public.? + δώρα εάν ισχύει θήκη+ btooth ηχειάκι+μεμβράνη.

 

Εάν θες μόνο cosmote νομίζω ότι το lg g pad 8.0 κατ' εμέ είναι μονόδρομος! Το έχω σε λευκό, πολύ όμορφο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τυχη βρηκα μεσω γνωστου, απο ακυρωση ενα κρατημενο 

Lenovo G50-45 (80E300MLGM)

φυσικα θα το παρω γιατι δεν βλεπω αλλη προκοπη με αυτα..δεν ξερει κανενας αν θα βαλουν και αλλα μηχανηματα και επισης αν θα ειναι της προκοπης..
καλο δεν ειναι το μηχανακι; το εχει παρει κανεις;
σε σχεση με το  Lenovo G50-70 (59432351) το οποιο εδιναν επισης στα 169ε πως το βλεπετε;
νομιζω ελαχιστα χειροτερος ειναι ο Α6-6310 αλλα δεν απεχει πολυ απο τον  i3-4005U..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοντέλο του 2013 με οθόνη 9.7 ", 1024x768 (θεωρώ ότι έχει χαμηλή ανάλυση για 10αρι ταμπλετ), 2πυρηνο κιόλας.

Εδώ review για τα 2 ταμπλετ της zte και δεν λέει καλά λόγια ιδίως για την χαμηλή του ανάλυση....--->http://www.digitallife.gr/zte-e8q-e9q-review-67832

 

 

Κάποιο λάθος κανεις...Το μοντελο ειναι zte tab e9q+ και έχει 4πυρηνο επεξεργαστη στα 1300.Απο εκεί κ πέρα,θα συμφωνησω για την οθόνη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...