Προς το περιεχόμενο

laptop/netbook/tablet μεσω ψηφιακης αλληλεγγυης


doryforika2012

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω πηρα το lg,πολυ καλο.Τρεχει αρκετα καλα,wifi πολυ δυνατο,οθονη καλη και αυτονομια απιστευτη.Το lenovo εχει θεματα,δεν θα στο προτεινα.Το samsung απ'οτι διαβαζα δεν εχει καλη αυτονομια.Το asus πηρε αναβαθμιση σε lollipop και διαβαζω οτι εστρωσε,πριν την αναβαθμιση ηταν χαλια μαυρα.Εγω τα βαζω με την σειρα:LG-ASUS>Samsung>Lenovo.

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Για τα οκταπύρηνα της MLS έχει ακουστεί κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 324
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Για τα οκταπύρηνα της MLS έχει ακουστεί κάτι?

 

Tο συγκεκριμενο που λες δεν το ξερω καθολου μιας και δεν ασχολουμε γενικα με MLS.Θα το ψαξω το απογευμα να δω ποιο Κινεζικο ειναι(μιας και ολα τα MLS ειναι Κινεζικα απλα εχουν το λογοτυπο της MLS πανω) και θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά λόγω ελλείψεων οι επιλογές είναι ή Lenono 8" - 10" ή MLS ή Turbo X Hive V (octa). Λέω να παρω το Turbo X γιατί είναι βασισμένο σε καλό κινέζικο να τελειώνω (Onda v919). Κοστίζει 19 ευρώ παραπάνω αλλά απο προδιαγραφές είναι ΠΟΛΥ καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα πριν απο λιγες ημερες ξεμεινα απο laptop και μιας και δεν ειχα χρησιμοποιησει το κουπονι ειπα να το κανω τωρα...

Προσπαθω λοιπον να βγαλω ακρη με ολο αυτο το μπαχαλο της ψηφιακης αλληλεγγυης και το mobile internet (το οποιο δεν με ενδιαφερει καθολου...)

Απο Κωτσο -καταστημα- και πλαισιο -καταστημα- μου ειπαν οτι δινουν 12μηνο συμβολαιο και μπορω να το διακοψω τον Οκτωβριο χωρις ποινη...

Απο Public -εξυπηρετηση πελατων- μου ειπαν 24μηνο συμβολαιο με ποινη 27ευρο (το στικακι) αλλα δεν εχουν καθολου λαπτοπ...

Απο Γερμανο μου ειπαν -απο καταστημα- δεν εχουν λαπτοπ, μπηκα στο site εκανα παραγγελια ενα λαπτοπ της ψηφιακης αλληλεγγυης ηρθε στο καταστημα (σε αυτο το καταστημα που μου ελεγαν οτι δεν εχουν...) αλλα δινουν 12μηνο συμβολαιο που αν το διακοψω πληρωνω το λαπτοπ (230ευρο)...

Υπαρχει καποιος που να εχει κατσει να διαβασει τι σκ@τ@ εγραφε το συμβολαιο που υπεγραψε για mobile internet γιατι στα καταστηματα ο καθενας λεει τα δικα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε το laptop απο Γερμανο και μην κοβεις το συμβολαιο,12Χ7=84€,συμφερει καλυτερα απο τα 230€ αν το κοψεις.Αλλιως κανε το ιδιο με το public,παραγγειλε ενα laptop απο το site και μολις πας εκει πες τους για το κουπονι.Το τι ισχυει δεν ξερω καθολου,εγω απο ΟΤΕ που πηρα ενα ταμπλετ μου ειχαν πει οτι αν παρεις λαπτοπ και σπασεις το συμβολαιο μετα τον Οκτωβριο πληρωνεις ποινη,δεν θυμαμαι ποσο αλλα δεν ηταν πολλα,αν παρεις ταμπλετ μετα τον Οκτωβριο το κοβεις χωρις καμια επιβαρυνση.Ειχα απο τον Μαρτιο για να παρω λαπτοπ και τελικα πηρα ταμπλετ καπου στον Μαιο γιατι τα λαπτοπ ειχαν εξαντληθει.Μετα απο 15 μερες φιλος μου στο ιδιο καταστημα ΟΤΕ πηρε λαπτοπ.Go figure.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω παρει το ταμπλετ και mobile internet apo wind ποτε κανουμε αιτηση διακοπης για 12 μηνο  αν ξερει καποιος να απαντησει

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδη φτανουμε στην ληξη του δωρεαν mobile internet ας επαναφερω λιγο το θεμα...

Εγω ειχα παρει laptop + το στικακι για mobile internet απο COSMOTE...

Η διαδικασια που ακολουθησα ηταν:

Κάλεσα στο 13838 (0.19 euro/κληση απο κινητο cosmote) τους ειπα οτι θελω να διακοψω το mobile internet,μου εκαναν προσφορα (νομιζω 10euro τα 10Gb αλλα δεν χρησιμοποιηθηκε καθολου -το λαπτοπ δωθηκε στους γονεις...-) μου εδωσαν εναν τετραψηφιο κωδικο πηγα σε καταστημα cosmote (ταυτοτητα + τον κωδικο) εκαναν απο εκει την αιτηση και απο 01/11 θα διακοπει...ΔΕΝ πληρωσα ΤΙΠΟΤΑ και ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ και τιποτα απ'οτι μου ειπαν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω χθες ρωτησα στον κωτσοβολο για το πως θα κανω διακοπη (vodafone)

και μου ειπαν πως δεν χρειαζεται να κανω τιποτα  31 οκτωβριου  θα γινει διακοπη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...