Προς το περιεχόμενο

laptop/netbook/tablet μεσω ψηφιακης αλληλεγγυης


doryforika2012

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας παιδια.

Καλα μιλαμε για το χαος και την π....α που εχουν παιξει σε οτι αφορα αυτο το θεμα με την διευθηνση κατοικιας του καθενος,μιλαμε οτι αυτο που περναγε στα ψιλα την πατησε πολυς κοσμος.στα public αγρινιου και μονο βρηκα 4 ατομα με το ιδιο προβλημα .τα δικα μου..

 

1)αιτηση κοινωνικου μερισματος(αυτη που μενω εδω και 4 χρονια)

2)Κυρια κατοικια στην φορ.δηλωση αυτη που μενω τωρα 4χρονια

3)Κατοικια υποχρεου στην φορ.δηλωση αλλα και στο ψηφιακο κουπονι το πατρικο μου!!

 

Αρα πιανουν αυτο που λεει το ψηφιακο κουπονι σαν κατοικια αδιαφοροντας το τι ελεγε η δηλωση για το μερισμα και η δηλωση κυριας κατοικιας στην φορ.δηλωση!!!!!ΑΠΑΤΗ ΟΛΚΗΣ!!

 

Εμενα με βγαζει δικαιουχο,εκτυπωσα το κουπονι,πηγα σε παροχο και μου ζητησε δεκο λογαριασμο και οταν ειδε λογαριασμο που μενω..μενει καγκελο και μου λεει εδω υπαρχει μπερδεμα,διοτι θελει δεκο απο την διευθηνση που λεει το ψηφιακο δηλαδη του πατρικου μου,που αναγραφει την μανα μου!!!Οποτε πρεπει μου λεει να αλλαξω ονομα δικαουχου στον λογαριασμο του πατρικου μου πρωτα,να περιμενω καινουργι λογαριασμο με το νεο ονομα μετα απο κανα διμηνο και η συνδεση ιντερνετ που ειναι υποχρεωτικη να γινει μετα εκει,μονο ετσι.ΜΠΑΧΑΛΟ.Δηλαδη αν καποιος πηρε μερισμα στο παλιο ενοικιασμενο σπιτι και τωρα μενει αλλου την που.....σε!!τη να την κανω την ''υποχρεωτικη''συνδεση ρε καραγκιοζηδες εαν μενω στην ιδια πολη-περιφερεια σε αλλο σπιτι??

 

ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ STICK ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΜΕ 24ΜΗΝΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ

ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 12 ΜΗΝΟ ΔΩΡΕΑΝ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ 9ΜΗΝΟ!!!

 

ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ

 

συγνωμμη για την αγανακτηση παιδια αλλα μιλαμε τετοια κοροιδια δεν την περιμενα!!!και καλα για ολους τους δικαιουχους σου λενε μετα...

Κι εγώ στην ίδια περίπτωση ανήκω, με δηλωμένη κατοικία από το 2013 ! 

 

Υποθέτω πως αργότερα, όταν δουν ότι πολλοί θα αποκλείονται γι΄ αυτό το λόγο θα προσθέσουν τη δυνατότητα αλλαγής διεύθυνσης.

 

Τα χρήματα είναι ευρωπαϊκά και θέλουν να δοθούν. Δεν παίζει υστεροβουλία για να κόψουν κόσμο. Η μαλακία που τους δέρνει είναι, απλά.

 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία το ΤΕΕ μου είπαν ότι αυτό δεν μπορεί να το διορθώσει αλλά δεν είναι και αυτό που το ελέγχει. Ο πάροχος είναι αυτός που θα το εγκρίνει.

 

Οπότε ή κάνεις ένα photoshop στο λογαριασμό με το όνομά σου στη σωστή διεύθυνση και άστους να ψάχνονται, ή περιμένεις να προσθέσουν δυνατότητα διόρθωσης, ή κάνεις αίτηση αλλαγής διεύθυνσης μέσω taxisnet το εκτυπώνεις εκτυπώνεις κι ένα Ε1 με τη σωστή διεύθυνση και προσπαθείς να εξηγήσεις. Επίσης κάποια καταστήματα απ΄ότι έχω καταλάβει δε ζητάνε ΔΕΚΟ. Αυτό βολεύει μόνο σε περίπτωση οποιασδήποτε ασύρματης σύνδεσης και όχι σε σταθερή.

 

Προσωπικά θα περιμένω μιας και όλα όσα προσφέρονται μέχρι τώρα δεν με καλύπτουν. Αν προστεθούν καινούριες συσκευές που με καλύπτουν θα τους πάω έναν ωραίο λογαριασμό με όποιο όνομα και διεύθυνση θέλουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 324
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Οπότε ή κάνεις ένα photoshop στο λογαριασμό με το όνομά σου στη σωστή διεύθυνση και άστους να ψάχνονται, ή περιμένεις να προσθέσουν δυνατότητα διόρθωσης, ή κάνεις αίτηση αλλαγής διεύθυνσης μέσω taxisnet το εκτυπώνεις εκτυπώνεις κι ένα Ε1 με τη σωστή διεύθυνση και προσπαθείς να εξηγήσεις. Επίσης κάποια καταστήματα απ΄ότι έχω καταλάβει δε ζητάνε ΔΕΚΟ. Αυτό βολεύει μόνο σε περίπτωση οποιασδήποτε ασύρματης σύνδεσης και όχι σε σταθερή.

Πραγματι πολυ ωραιες λυσεις φιλε μου.Τα θελει ο κ...ος τους.τελικα μετα απο ψαξιμο κατεληξα σε 2 μαγαζια που δεν ζητανε δεκο,αλλα εκαθαριστικο που με βολευει και ας ειναι ασυρματη συνδεση.Πηγα κωτσοβωλο κατεληξα τι μου αρεσε πηγα εκανα χαρτια,τα περασανε ολα οκ και δινοντας μου ενα αντιγραφο παραγγελιας μου ειπαν την αλλη εβδ θα σε ειδοποιησουμε οταν ερθει.

 

Τωρα το θεμα ειναι οτι μετανοιωσα με την επιλογη μου μετα απο ψαξιμο στον νετ οταν ειδα γερμανο κατι καλητερο,μπορω να ακυρωσω την παραγγελια απο κωτσοβολο??δεν παρελαβα ακομη τιποτα..ξερει κανεις να μου πει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μεταξυ των δωρεαν ταμπλετ του Public και του Κωτσοβολου πιο ειναι η καλυτερη επιλογη?

http://psifiakiallileggyi.kotsovolos.gr/psifiaki/

http://www.public.gr/psifiaki-allileggyi/prosfores-dikaiouxon/

Το κατοσταρικο παραπανω για το Tab 4 στον Κωτσοβολο αξιζει?

Τι προτεινετε?

Επεξ/σία από moonspell21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μεταξυ των δωρεαν ταμπλετ του Public και του Κωτσοβολου πιο ειναι η καλυτερη επιλογη?

http://psifiakiallileggyi.kotsovolos.gr/psifiaki/

http://www.public.gr/psifiaki-allileggyi/prosfores-dikaiouxon/

Το κατοσταρικο παραπανω για το Tab 4 στον Κωτσοβολο αξιζει?

Τι προτεινετε?

 

ASUS Fonepad 8 θα ήταν η πρώτη μου επιλογή χωρίς ούτε 1 ευρώ παραπάνω , είναι δυνατό tablet με πολύ καλό 64-bit επεξεργαστή και τούμπανο κάρτα γραφικών.

 

Δεύτερη επιλογή ΜLS Bullet 3G

 

Ο Κωτσόβολος δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο..

 

Προσωπικά πάντως, αν και δικαιούχος, αυτό που προτείνω σε όποιον δεν βιάζεται είναι να περιμένει.

Θα μπούν και άλλα καταστήματα και επίσης το κακό είναι οτι παράλληλα τρέχουν και εκπτώσεις γιαυτό πολλά μοντέλα δεν τα βγάζουν στην ψηφιακή αλληλεγγύη για να έχουν στοκ για τις εκπτώσεις.

Επεξ/σία από Godaemon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα ότι εννοούσες το mini, αλλά εντάξει, 230€ είναι πολλά

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν φίλε αλλά το μίνι μπορείς να το βρεις με 230 ευρώ σε όλα τα μαγαζία του Σκρουζ...

Μόνο που δεν θα είναι cellular σιγά τη διαφορά δηλαδή.Οπότε τα 230 ευρώ τις επιδότησης που έχεις πάνε απλά υπέρ του κωτσόβολου...

Εγώ μόνο Source.png Πηγή: αυτό βλέπω να αξίζει σαν tablet αλλά δε ξέρω, με κολλάει λίγο που δεν έχω δει πουθενά καμιά αξιολόγηση

Τι λέτε εσείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σας 

σκέφτομαι να πάρω ένα από τα κάτωθι εσείς τη θα προτείνατε

 

All view Viva i10

http://allview.ro/shop/viva-i10-g-16gb-alba.html 

αξιόλογο φαίνεται με 2gb ram και ανάλυση στα 2048χ1536

 

MLS iQtab 10"

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/143227-mls-iqtab-10-wifi-silver

 

Asus transformer pad TF103c

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/asus-transformer-pad-tf103c-1b089a-tablet-101-16gb-leyko/prod6620168pp/

 

 

έχετε να προτείνετε κάτι άλλο καλύτερο στα ίδια λεφτά σε 10"

ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι.. τελικα μπορουμε να παρουμε μονο ταμπλετ χωρις καποια συνδεση ή μαθηματα..δηλαδη να αξιοποιησουμε μονο τα 230 ευρω?

 

Οχι. Θα πάρεις και σύνδεση μαζί, υποχρεωτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α οκ thx για την απαντηση... επειδη ληγει τ συμβολαιο ιντερνετ στ σπιτι αλλα δεν ειναι στ ονομα μου μπορω να βαλω συνδεση μεσω τ προγραμματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α οκ thx για την απαντηση... επειδη ληγει τ συμβολαιο ιντερνετ στ σπιτι αλλα δεν ειναι στ ονομα μου μπορω να βαλω συνδεση μεσω τ προγραμματος?

 

Όχι αν δεν είναι στο όνομά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι ναναι ειναι το προγραμμα...Θελει και συνδεση internet μαζι να βαλεις? Λεω και γω...Απορω πως υπαρχει κοσμος που δεν εχει συνδεση ακομα o.O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ASUS Fonepad 8 θα ήταν η πρώτη μου επιλογή χωρίς ούτε 1 ευρώ παραπάνω , είναι δυνατό tablet με πολύ καλό 64-bit επεξεργαστή και τούμπανο κάρτα γραφικών.

 

Δεύτερη επιλογή ΜLS Bullet 3G

 

Ο Κωτσόβολος δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο..

 

Προσωπικά πάντως, αν και δικαιούχος, αυτό που προτείνω σε όποιον δεν βιάζεται είναι να περιμένει.

Θα μπούν και άλλα καταστήματα και επίσης το κακό είναι οτι παράλληλα τρέχουν και εκπτώσεις γιαυτό πολλά μοντέλα δεν τα βγάζουν στην ψηφιακή αλληλεγγύη για να έχουν στοκ για τις εκπτώσεις.

 

Αυτα τα 2 που λες θεωρουνται καλυτερα απο το Tab 3 δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα 2 που λες θεωρουνται καλυτερα απο το Tab 3 δηλαδη?

 

Εγώ θα σου πρότεινα το LG G Pad 4G 8.0 που θεωρώ ότι είναι καλύτερο του Tab 3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...