Προς το περιεχόμενο

laptop/netbook/tablet μεσω ψηφιακης αλληλεγγυης


doryforika2012

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 324
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Της wind το hp stream 8 τι σας λεει? Θελω windows tablet καο μονο αυτο βρηκα

Το μονο αρνητικο ειναι το 1GB ram,που θα σε περιορισει καπως σε desktop χρηση(στο metro δεν εχει θεμα).

Απλα να μην εχεις πολλα tab ανοιχτα στον browser(6-7 το πολυ) και κυριος σε IE 11(desktop ή metro) και τα office με 2-3 αλλες ελαφρυες εφαρμογες.

Βασικα οχι πολλα πραγματα ανοικτα την ιδια ωρα!

Κατα τ'αλλα για tablet χρηση θα εισαι μια χαρα,τα 8.1 και τα 10αρια ειναι πολυ καλα στο να διαχειριζονται σωστα τους πορους και κυριως την μνυμη!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μηχανηματα και το ιντερνετ τα παιρνεις κατευθειαν?

 

εξαρταται ποσο θα το απαιτησεις..

 

κανονικα ΠΡΕΠΕΙ εφ οσον δινεις τα χαρτια σου σε 10-15' το πολυ να τα παραλαβεις.

 

(εγω το απαιτησα,γιατι τα χαρτια ειναι λεφτα, ειναι σαν να τους πληρωνεις και να στα δινουν οποτε θελησουν αυτοι πχ. και τα πηρα την ιδια μερα. σε 2 ωρες πηγα και παρελαβα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα έως τώρα μόνο το ASUS Fonepad 8 από Public μου άρεσε ως χαρακτηριστικά και είναι δωρεάν.

Μετά σκεφτόμουν και το LG G Pad 8, ακόμα δεν έχω αποφασίσει.

Ίσως βγουν κι άλλες προσφορές, από Μάρτιο μεριά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιότητα οθόνης διαφέρουν? Για να βλέπεις streams/vid's κτλ έχουν διαφορά στις οθόνες τους? Με τις 8 ίντσες θα είμαι καλυμένος? (με το κινητό 5ιντσών μου φαίνεται λίγο μικρό ας πούμε) και επειδή δεν νομίζω να έχει πολλές απαιτήσεις αυτό που θέλω επικεντρόνομαι στην ποιότητα οθόνης, ποιό θεωρείται πως έχει την καλύτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ποιότητα οθόνης διαφέρουν? Για να βλέπεις streams/vid's κτλ έχουν διαφορά στις οθόνες τους? Με τις 8 ίντσες θα είμαι καλυμένος? (με το κινητό 5ιντσών μου φαίνεται λίγο μικρό ας πούμε) και επειδή δεν νομίζω να έχει πολλές απαιτήσεις αυτό που θέλω επικεντρόνομαι στην ποιότητα οθόνης, ποιό θεωρείται πως έχει την καλύτερη?

 

To Samsung Tab 3 και το LG G PAD έχουν πολύ ωραίες οθόνες απο όσα είδα, τουλάχιστον στο δικό μου μάτι τα χρώματα φαίνονται πιο ζωντάνα και έχεις την αίσθηση καλύτερης ευκρίνειας σε σχέση με τα ΜLS και Lenovo.

 

Αναφέρομαι πάντα σε συσκευές που η τιμή τους είναι μέσα στα όρια της επιδότησης.

Επεξ/σία από Godaemon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι ναναι ειναι το προγραμμα...Θελει και συνδεση internet μαζι να βαλεις? Λεω και γω...Απορω πως υπαρχει κοσμος που δεν εχει συνδεση ακομα o.O

εδώ ο κόσμος δεν έχει ρεύμα και θέρμανση.. άλλοι κοιμούνται σε παγκάκια.. για τη σύνδεση στο ιντερνετ απορείς εσύ?!?!? άι καλά κοιμήσου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ξεκινήσω λέγοντας, ότι προσπαθώ να βοηθήσω και δεν φέρω καμία ευθύνη αν κάτι από αυτά που λέω δεν ισχύσει. Μεταβιβάζω τα λεγόμενα της έρευνας που έκανα.

 

Το λοιπόν, public, wind και cosmote, μπορείς να σπάσεις το συμβόλαιο όταν λήξει η δωρεάν περίοδος της προσφοράς, χωρίς ποινή αν έχεις πάρει tablet. Αν έχεις πάρει στικάκι, το χρεώνεσαι περίπου 30 ευρώ. Αυτά, ισχύουν μόνο για τα internet on the go και όχι συμβόλαια adsl, στα οποία υπάρχει κανονικά ποινή.

 

Κάθισα και μάζεψα σχεδόν όλα τα tablets που υπάρχουν, με τα χαρακτηριστικά τους και τις τιμές που παίζουν στο skroutz. Άφησα απ' έξω τα διπύρηνα. Μπορούμε σχετικά εύκολα και με μια ματιά, να έχουμε μια πλήρη εικόνα. Αν βρείτε λάθη, πείτε μου να τα διορθώσω.

 

Από την εικόνα που θα παραθέσω, νομίζω πως ξεχωρίζουν το public και η cosmote, σαν ο καλύτερος και ο χειρότερος παράλληλα. Για τα ίδια tablets, το public έχει τα περισσότερα δώρα, ενώ η cosmote είναι η μόνη που δίνει 10 gb mobile internet, έναντι των 5 που δίνουν οι άλλοι.

 

Cosmote και germanos έχουν τα ίδια πράγματα/ προσφορές, το plaisio δεν το συμπεριέλαβα καν, γιατί για να δεις τις προσφορές, θέλει mail και να μου απαντήσουν προσωπικά. Άντε γεια!

 

Από όλα τα παραπάνω, ξεχωρίζω λοιπόν τα MLS IQTAB 10" 3G, LENOVO  TAB A8-50, ASUS Fonepad 8 FE380CG kai to LG GPad 8.0 4G.

 

Αυτά! :)

 

Xb5Osjj.jpg

Επεξ/σία από Tzimmys
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ειμαι δικαιουχος, θα ηθελα να συμπληρωσω αν γινετε για να παρω το Sony Xperia Z3 καθαρα και μονο λογω οτι ειναι "αδιαβροχο", γνωριζεται αν γινεται και σε ποιο καταστημα?

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...