Προς το περιεχόμενο

Charlie Hebdo. Στις 14 Ιανουαρίου κυκλοφορεί σε 1 εκατομμύριο φύλλα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τραγικο συμβαν αλλα ποτε δεν καταλαβα γιατι οταν διακωμωδεις το ισλαμ ειναι σατυρα χωρις ορια και ελευθερια του λογου, ενω αν θιξεις τον γεροντα παισιο καθυβριση θρησκευματος.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε με νοιαζει ποιος ευθηνεται,αλλα που ανοικει και τι αντιπροσωπευει, αυτος που φροντιζει  η γυναικα ή το παιδι μου να μην επεστεψουν σπιτι!

Γι'αυτο ειπα,το Ισλαμ πρεπει να αναλαβει τις ευθυνες του και να μαζεψει τους πιστους του,αν δε θελει ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ να αποκομιζει αυτο την ευθυνη!

 

Οσο σκοτωνουν καποιοι για τον Αλλαχ,θα φταιει ολο το Ισλαμ!

Δηλαδη μου λες οτι αμα βγω εγω και πω οτι ειμαι χριστιανος (τονιζω οτι ειμαι αθεος και αντιθετος σε καθε μορφης θρησκειας) και αρχιζω να σκοτωνω θα φταιει ολη η χριστιανικη κοινοτητα και οχι αυτοι που εκμεταλλευτηκαν την δικη μου αδυναμια και με χειραγωγησαν. Αυτο εμενα μου ακουγεται τελειως λαθος.

 

 

Λες και ήταν χθες θυμάμαι που κάποιοι που το έπαιζαν ανοιχτόμυαλοι εδώ μέσα εξισώνανε τους γραφικούς "χριστιανούς" με τους φανατισμένους μουσουλμάνους.
 
Ναι υπάρχουν και εδώ βαρεμένοι χριστιανοί ναι και κολλημένοι σαν αυτούς που φυλάκισαν τον γέροντα παστίτσιο που εμένα με πείραξε αυτό που έκανε αλλά είχε κάθε δικαίωμα να το κάνει γιατί έχουμε ελευθερία λόγου.
 
Αν ήταν το ίδιο χριστιανοί και μουσουλμάνοι όμως τότε θα έπρεπε να είχαν σφαχτεί μερικοί χιλιάδες κάτι που φυσικά δεν έγινε γιατί χριστιανοί τύπου λουκα ή του παπά με τον δαιμονισμένο φερμπι είναι γραφικοί και γελιοι και προκαλούν γελοίο ή φανατικοί μουσουλμάνοι όμως είναι επικίνδυνοι και προκαλούν θρήνο.
 
Κλείνοντας καταδικάζω κάθε μορφή φονταμενταλισμού είτε είναι μουσουλμάνοι είτε χριστιανοί!

 

Θελω να σε ρωτησω κτ,εχει διαφορα για σενα το να σκοτωνεις για τη θρησκεια και το να σκοτωνεις για τους δικους σου ιμπεριαλιστικους σκοπους? Γτ αμα εχει διαφορα το γιατι σκοτωνεις τοτε τι να πω, ο κοσμος εχει παρει πολυ λαθος δρομο. Γτ αμα προκαλουν θρηνο οι φανατικοι μουσουλμανοι τι προκαλουν οι ειρηνοποιοι αμερικανοι?

Τραγικο συμβαν αλλα ποτε δεν καταλαβα γιατι οταν διακωμωδεις το ισλαμ ειναι σατυρα χωρις ορια και ελευθερια του λογου, ενω αν θιξεις τον γεροντα παισιο καθυβριση θρησκευματος.

Πες τα χρυσοστομε!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να σε ρωτησω κτ,εχει διαφορα για σενα το να σκοτωνεις για τη θρησκεια και το να σκοτωνεις για τους δικους σου ιμπεριαλιστικους σκοπους? Γτ αμα εχει διαφορα το γιατι σκοτωνεις τοτε τι να πω, ο κοσμος εχει παρει πολυ λαθος δρομο. Γτ αμα προκαλουν θρηνο οι φανατικοι μουσουλμανοι τι προκαλουν οι ειρηνοποιοι αμερικανοι?

 

 

 

Δεν μιλαμε για τις ΗΠΑ τωρα που και αυτες φυσικα καταδικαζω μιλαμε για φανατικους μουσουλμανους που σκοτωουν για την πιστη τους, αν το εκαναν χρηστιανοι το ιδιο θα ελεγα αλλα δεν το κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εποχη του Stephen Hawking ο οποιος εχει δηλωσει οτι η υπαρξη του Θεου δεν ειναι απαραιτητη για να δικαιολογησουμε την δημιουργια του Συμπαντος... ο κοσμος ασχολειται ακομα με θρησκειες, και σκοτωνεται μαλιστα για δαυτες...

 

Προσωπικα και ως αθεο, με ξεπερνουν ολα αυτα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη μου λες οτι αμα βγω εγω και πω οτι ειμαι χριστιανος (τονιζω οτι ειμαι αθεος και αντιθετος σε καθε μορφης θρησκειας) και αρχιζω να σκοτωνω θα φταιει ολη η χριστιανικη κοινοτητα και οχι αυτοι που εκμεταλλευτηκαν την δικη μου αδυναμια και με χειραγωγησαν. Αυτο εμενα μου ακουγεται τελειως λαθος.

 

Θα σε κατσουν φυλακη,οι ιδιοι οι χριστιανοι και θα σε βριζουν σαν ψυχοπαθη δολοφονο και οχι να σε βλεπουν σαν ηρωα!

Αυτη ειναι η διαφορα των πολητισμενων μη Ισλαμικων κρατων και λαων,απο τους Ισλαμιστες!Γι'αυτο η ευθυνη δε περνα σε ολους τους χριστιανους!

Το καιρο του μεσαιωνα,ευθυνη ειχε ολος ο χριστιανικος κοσμος για ολα αυτα που γινοντουσαν στο ονομα του θεου,γιατι αντις να τα πολεμισει και να αντισταθει,τα χειροκροτουσε!

Γι'αυτο ριχνω την ευθυνη στο Ισλαμ,γιατι μονο αυτο μπορει να σταματησει αυτη την κατασταση και ΔΕΝ το κανει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφικοτητα ή οχι ανοιγοντας μερικα ιστορικα βιβλια (και τυχαινει να εχω πολλα) βλεπεις πως πολλα κακα στον κοσμο εχουν ξεκινησει απο την ιμπεριαλιστικη πολιτικη τους. Θα φερω για παραδειγμα τα λογια ενος φιλου Συριου σε μια συζητηση μας πριν λιγο καιρο "εμεις δεν θελαμε να ερθουν οι Αμερικανοι να μας βοηθησουν, δεν τους το ζητησε κανεις. Τωρα ειμαστε 3 φορες χειροτερα"

 

Και τους Αμερικανουν τους αναφερω αντιπροσωπευτικα. Ιμπεριαλιστικη πολιτικη ασκουν οι περισσοτερες "πολιτισμενες" χωρες της Ευρωπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικο συμβαν αλλα ποτε δεν καταλαβα γιατι οταν διακωμωδεις το ισλαμ ειναι σατυρα χωρις ορια και ελευθερια του λογου, ενω αν θιξεις τον γεροντα παισιο καθυβριση θρησκευματος.

 

Ειπα κακος τον εβαλαν μεσα τον γεροντα παστιτσιο γιατι εχουμε ελευθερια λογου τουλαχιστον ετσι πιστευω ΑΛΛΑ εδω σκοτωσαν ανθρωπους και δεν ειναι οι πρωτοι φορα ειχε γινει και στο παρελθον οπως τοτε με τον δανο ή μηπως τα ξεχασες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο την περιμενα και ποσο την χαρηκα την ειδηση σημερα ... rip  στους αθωους ανθρωπους που απλα ειχαν την ατυχια να πεσουν θυματα  ανωμαλων , αρρωστων και διεστραμενων μυαλων ! θα ηταν ξεφτιλα για την ανθρωποτητα να πιανοντουσαν ζωντανοι να περνουσαν απο δικη και να αναπνεαν εστω και μια μερα ακομη ..

Αδελφακια τζιχαντιστες ΑΑαααντεΓειααααα !

 

υγ. το ιδιο θα ελεγα αν το εγκλημα γιννοταν στο ονομα οποιασδηποτε αρρωσττημενης θρησκειας ..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε κατσουν φυλακη,οι ιδιοι οι χριστιανοι και θα σε βριζουν σαν ψυχοπαθη δολοφονο και οχι να σε βλεπουν σαν ηρωα!

Αυτη ειναι η διαφορα των πολητισμενων μη Ισλαμικων κρατων και λαων,απο τους Ισλαμιστες!Γι'αυτο η ευθυνη δε περνα σε ολους τους χριστιανους!

Το καιρο του μεσαιωνα,ευθυνη ειχε ολος ο χριστιανικος κοσμος για ολα αυτα που γινοντουσαν στο ονομα του θεου,γιατι αντις να τα πολεμισει και να αντισταθει,τα χειροκροτουσε!

Γι'αυτο ριχνω την ευθυνη στο Ισλαμ,γιατι μονο αυτο μπορει να σταματησει αυτη την κατασταση και ΔΕΝ το κανει!

Να την σπαματησει πως? Αυτη η μειονοτητα ειναι κτ σαν μια αιρεση. Εχει αποκοπει απο την ισλαμικη κοινοτητα που πιστεψε με την εχω ζησει πολυ καλυτερα και ειναι ειρηνικοτατη. Δλδ τι περιμενεις να κανει? Οσο υπαρχει εξαθλιωση θα υπαρχει και εξτρεμισμος με τη μια ή την αλλη μορφη. Δεν ειναι αποκλειστικο γνωρισμα των μουσουλμανων

 

 

Θελω να προσθεσω οτι θα πρεπει ολοι να αναλογιστουν την καταστροφη που εχουν προκαλεσει ολες αυτες οι "πολιτισμενες" χωρες με την πολιτικη τους στην ανατολη. Μην σας ξαφνιαζει ο εξτρεμισμος γτ να ειστε σιγουροι οτι θα μας χτυπησει την πορτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να την σπαματησει πως? Αυτη η μειονοτητα ειναι κτ σαν μια αιρεση. Εχει αποκοπει απο την ισλαμικη κοινοτητα που πιστεψε με την εχω ζησει πολυ καλυτερα και ειναι ειρηνικοτατη. Δλδ τι περιμενεις να κανει? Οσο υπαρχει εξαθλιωση θα υπαρχει και εξτρεμισμος με τη μια ή την αλλη μορφη. Δεν ειναι αποκλειστικο γνωρισμα των μουσουλμανων

Η εξαθλειωση δεν ειναι δικαιολογια για να βγαινεις στους δρομους και να καθαριζεις το κοσμακι,που παλευει και αυτος οπως καιεσυ,για να τα φερει βολτα και να ζησει αυτος και την οικογενεια του!

 

Αυτος που συμπεριφερεται ετσι,λογο εξαθλιωσης,δε διαφερει απο κανενα αλλο ψυχοπαθη δολοφονο .

Σταματηστε να χρησιμοποιειτε αυτη την δικαιολογια,γιατι γινεστε πιο επικινδυνοι απ'αυτους που δικαιολογητε!

 

Πως την λενε αυτη την αιρεση,που εχει αποκοπει απο τον ισλαμικο λαο και δολοφωνει στο ονομα του?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη μου λες οτι αμα βγω εγω και πω οτι ειμαι χριστιανος (τονιζω οτι ειμαι αθεος και αντιθετος σε καθε μορφης θρησκειας) και αρχιζω να σκοτωνω θα φταιει ολη η χριστιανικη κοινοτητα και οχι αυτοι που εκμεταλλευτηκαν την δικη μου αδυναμια και με χειραγωγησαν. Αυτο εμενα μου ακουγεται τελειως λαθος.

 

Θελω να σε ρωτησω κτ,εχει διαφορα για σενα το να σκοτωνεις για τη θρησκεια και το να σκοτωνεις για τους δικους σου ιμπεριαλιστικους σκοπους? Γτ αμα εχει διαφορα το γιατι σκοτωνεις τοτε τι να πω, ο κοσμος εχει παρει πολυ λαθος δρομο. Γτ αμα προκαλουν θρηνο οι φανατικοι μουσουλμανοι τι προκαλουν οι ειρηνοποιοι αμερικανοι?

Πες τα χρυσοστομε!!!

 

Δεν ξέρω για ποιο λόγο και στα 5 posts σου προσπαθείς να βγάλεις το ισλάμ μία άγια θρησκεία και απλά αναφέρεις το τι γίνετε στη Γη σαν μεμονωμένα περιστατικά που "έτυχε" να είναι βίαια να σε απασχολούν.

 

Οι άγιοι μουσουλμάνοι τότε λοιπόν, έχουν σκοτώσει μέχρι στιγμής στο όνομα του αλλαχ

~80 εκατομμύρια Ινδουιστές

~10 εκατομμύρια Βουδιστές

~60 εκατομμύρια χριστιανούς 

και πάνε για κόφτη στα 300 μύρια Εβραίων.

 

Μεμονωμένες ομάδες μάλλον θα τα έκαναν και αυτά.

 

Και άσε, πιάσου εσύ για το τι έκανε ο Χριστιανισμός και ο κάθε Χριστιανισμός το μεσαίωνα, που έκαιγαν μάγισσες και σταυροφορίες. Διάβασες βιβλία ιστορίας γυμνασίου, μπράβο. Το τι έκαναν οι ισλαμιστές τον μεσαίωνα διάβασες ποτέ;

 

Και άντε πάλι καλά, τότε είχαμε σπαθάκια και πυρσούς.

Τώρα αυτά τα ορκ έχουν αυτόματα ΑΚ47, χειροβομβίδες, RPG άντε και με το κάλο πυρηνικές κεφαλές...

 

Και για να μην μιλήσω για 7 διαφορετικές θρησκείες ας αναφέρω τα βασικά:

 

Δεν γουστάρεις την γειτόνισσα γιατί σου έριξε χυλόπιτα;

ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΤΗΝ ΛΟΥΣΕΙΣ ΜΕ ΟΞΥ και να μην την αναγνωρίζει ούτε η μάνα της. 

 

Σου γυάλισε από το σχολείο στο δίπλα τετράγωνο το 8χρονο κοριτσάκι; Είναι επίσης απολύτως φυσιολογικό να το βιάσεις.

 

Η γυναίκα σου κοίταξε άλλον άνδρα, έχεις υποψίες ή δεν βγήκε στην λαϊκή χωρίς την μπούργκα της; ΑΠΟΛΥΤΩΣ επίσης ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ να την λιθοβολήσεις.

 

Δεν γουστάρει ο γείτονας σου την θρησκεία σου που του είπες να πάτε μαζί στο τέμενος; Επίσης φυσιολογικό να του κόψεις με χατζάρα το κεφάλι.

 

 

Πέρσυ, επαναλαμβάνω - ΠΕΡΣΥ - σκότωσαν στη νότια Αφρική μία ξανθιά δια λιθοβολισμού (τις έριχναν τσιμεντολιθους στη μέση του δρόμου) επειδή βγήκε έξω με φούστα. <- Αυτή τη κοινωνία θες και αυτό υπερασπίζεσαι ότι σου ακούγεται φυσιολογικό;

Και δεν μιλάμε για τον μεσαίωνα, μιλάμε για φέτος, πέρσυ, τώρα. Γιατί ΤΩΡΑ γίνονται αυτά όχι πριν 600 χρόνια.

 

Καλά για το τι γίνετε Συρία (που ξέρεις κιόλας έτσι..) και κόβουν κεφάλια από 10χρονα παιδάκια και τα έχουν σε παλούκια και βγαίνουν μαζί τους φωτογραφίες και χαίρονται επειδή σκότωσαν χριστιανούς ούτε λόγος...

 

^^^^^^ Πες μου τώρα τι από αυτά έχεις συναντήσει και σε άλλες θρησκείες και σε τι μέγεθος και φανατισμό.

Είδες κανέναν ιερέα τα τελευταία 50 χρόνια π.χ. να παίρνει κανένα καλάσνικωφ και να γαζώνει κανένα μαγαζί στο όνομα του Χριστού;

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Isis στη Συρία.

Δηλαδή όλος ο αμερικανικός πληθυσμός ευθύνεται για τις σφαγές στη μέση ανατολή;

Όλος ο γαλλικός για τις σφαγές στην Αφρική

Και όλος ο ελληνικός για τις δολοφονίες στον Έβρο και το Αιγαίο;

Έτσι και όλοι οι Άραβες και μουσουλμάνοι για τις επιθέσεις στη Γαλλία;

 

Καταλαβαίνεις ότι αυτά που λες είναι ασυνάρτητα;

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα εδω μεσα και ο καθε πικραμενος ειπε την λαλακια του.Δηλαδη ακομη και μετα απο αυτα τα περιστατικα δε βλεπετε το κινδυνο που ερχεται(εχει ηδη ερθει)?Ακομα δικαιολογειτε τους 'αθωους' μουσουλμανους που σφαζουν και βιαζουν σαν αρνια τον καθε αλλοθρησκο?Αλλα τι να σας κανω,εδω ολο συμπαρασταση μου ειστε.Επρεπε να ηταν καποιος συγγενεις σας θυμα απο  αυτες τις επιθεσεις,και θα σας ελεγα μετα για ποια καταπιεση θα μιλουσατε..Δυστυχως με την ανοχη που δειχνουν μερικοι,ερχομαστε πιο κοντα στο χαος και τη καταστροφη.Οταν θα σφαζουν τη μανα μας και θα βιαζουν την αδερφη μας,θα ειναι πολυ ΑΡΓΑ!

Και ναι το 90% των μουσουλμανων στηριζουν τους τζιχαντιστες,και με τη πρωτη ευκαιρια θα μας το αποδειξουν!

Δε θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν.

Λυπαμαι που πολυ απο εμας κοιμουνται ορθιοι!

Περαστικα μας!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα κακος τον εβαλαν μεσα τον γεροντα παστιτσιο γιατι εχουμε ελευθερια λογου τουλαχιστον ετσι πιστευω ΑΛΛΑ εδω σκοτωσαν ανθρωπους και δεν ειναι οι πρωτοι φορα ειχε γινει και στο παρελθον οπως τοτε με τον δανο ή μηπως τα ξεχασες ?

 

Επιλεκτικη ελευθερια του λογου και σατιρα προς τους ευκολους στοχους και τους χοντροπετσους πολιτικους που δεν νιωθουν τιποτα εχουμε. Φυσικα και οι φανατικοι ισλαμιστες ειναι για κρεμασμα (αν θες τυπικη εκτελεση που ακομα χρησιμοποιουν ισλαμικες χωρες και αναπολουν διαφοροι χριστιανοι δημοκρατες), αλλα δυστηχως η βια γενναει βια, αυτο το βλεπουμε καθημερινα.

 

Εμενα με προβληματιζει πως κατω απο την σκια μυστικων υπηρεσιων δρουν διαφορα κεντρα σε χωρες της Ε.Ε. που καθημερινα κανουν πλυση εγκεφαλου ευκολα θυματα και τα μετατρεπουν σε οπλα, τοσες παρακολουθησεις, απειρα αρχεια κλησεων, απειρες καμερες, ολοκληρωτικο φακελωμα στο internet, πως επικοινωνουν με κωδικοποιημενα σηματα καπνου; Ή μηπως μια μερα αποφασισαν ας παμε να καθαρισουμε οποιον βρουμε μεσα στα γραφεια της charlie hebdo για τα σκιτσα που δημοσιευσε 3 χρονια πριν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...