Προς το περιεχόμενο

Οι ελάχιστες και προτεινόμενες απαιτήσεις συστήματος για να "τρέξεις" το The Witcher 3: Wild Hunt στο PC σου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οσο για τις αναλυσεις ειλικρινα δεν με απασχολουν μερικα fps παραπανω..με απασχολει το να ειναι γαμηστερο το γαμε που παιζω

 

γαμηστερο οπως η φολα το GOW3?  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος...δωσε μου λογαριασμο τραπεζης να σου βαλω κανα 300αρι να αγορασεις μια mid range καρτα για να εχεις να παιζεις...

 

Φιλε σε thread σχετικο με PC system requirements του The Witcher 3 εισαι. Δες την πρωτη σελλιδα και θα δεις οτι οι κονσολακιδες αρχισαν να γραφουν για της κονσολες τους και να κανουν συγκρισεις, και κατεληξε offtopic το θεμα. Αν δεν αρχιζαν αυτοι δεν θα ειχε ασχοληθει κανεις εδω με συγκρισεις με κονσολες.

Το ιδιο ακριβως γινεται με κατι εξυπνους που μπαινουν και γραφουν ποσο καλυτερα ειναι τα τουρμπατα Seat τους στο bmwfans.gr

 

Δεν σηκωνει mid-range καρτα 4K, αν θες να μου παρεις μια δευτερη GTX970 σου στελνω IBAN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο θα συμφωνησω μαζι σου...οντως οπως λες κονσολακηδες σαν εμενα το εβγαλαν ακυρο το θεμα.εγω μπηκα να διαβασω τι μουφα reguierments εβαλαν παλι για να γελασω.δεν λεω οτι η κονσολες μου ειναι καλυτερες σε specs.απλα τις γουσταρω πιο πολυ.ελπιζω να σε καλυψα μεχρι εδω..οσο για το iban γαμα το.ειδα τιμη της καρτας στο σκρουτζ και παραλιγο να παθω εγκεφαλικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, με 400 ευρω παιρνεις PC με G3258 και R9 270 που μπορεις να παιξεις σχεδον τα παντα σε ανωτερα settings απο αυτα του PS4.

sfa.jpg

Και αν ξερεις να κανεις μονος σου την συναρμολογηση παιρνεις τα κομματια απο Scroutz και σου βγαινει 370 ευρω.

Εκει βαζεις αλλα 4GB ram και σου βγαιζει 400 ευρω με 8gb ram.

Και αυτο, και ενα hdmi καλωδιο με 2 ευρω για την TV.

Δεν έχω κονσόλα αλλά με αυτό το setup ούτε Tetris δεν παίζεις..Εγώ με ι5 4690 kai 270X 8GB ram και SSD σε games όπως Metro LL,Tomb Rider,Battlefield,Crysis έχω θέματα.....οπότε το σύστημα που αναφέρεις θα πάει άπατο και ο χρόνος ζωής του αν δεν έχει λήξει ήδη,θα γίνει στο εξάμηνο..Να τονίσω τώρα πως αν μερικοί βάζεται >preset high settings με όλα off χαίρω πολύ..Δεν με νοιάζει τι λένε τα φόρουμς και καλά πως μια 270 αποδίδει καλ΄΄υτερα απο PS4.Στην πράξη ούτε καν.Τα παιχνίδια έχουν άθλιο optimization στο pCάκι μας..Και όπως είπα ότα είδα InFamous Second Son PS4 λέω πλάκα κάνουν,η 270X μου δεν τα πιάνει αυτά ούτε για πλάκα.Α και 720 με 1080 δεν βλέεις διαφορά ουτε σε 50¨

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κονσόλα αλλά με αυτό το setup ούτε Tetris δεν παίζεις..Εγώ με ι5 4690 kai 270X 8GB ram και SSD σε games όπως Metro LL,Tomb Rider,Battlefield,Crysis έχω θέματα.....οπότε το σύστημα που αναφέρεις θα πάει άπατο και ο χρόνος ζωής του αν δεν έχει λήξει ήδη,θα γίνει στο εξάμηνο..Να τονίσω τώρα πως αν μερικοί βάζεται >preset high settings με όλα off χαίρω πολύ..Δεν με νοιάζει τι λένε τα φόρουμς και καλά πως μια 270 αποδίδει καλ΄΄υτερα απο PS4.Στην πράξη ούτε καν.Τα παιχνίδια έχουν άθλιο optimization στο pCάκι μας..Και όπως είπα ότα είδα InFamous Second Son PS4 λέω πλάκα κάνουν,η 270X μου δεν τα πιάνει αυτά ούτε για πλάκα.Α και 720 με 1080 δεν βλέεις διαφορά ουτε σε 50¨

έλα ρε συ δες κάνα crossplatform πώς είναι σε κονσόλα και πώς σε pc...

 

όλα off? εδώ ακόμα και παιχνίδι όπως το injustice δεν έχει κανενός είδους φίλτρο στις κονσόλες και φαίνεται χειρότερο

 

τι μου λές για το second son? υπάρχει αυτό το παιχνίδι σε pc για να συγκρίνουμε; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πάλι τα ίδια?

Αφήστε αυτούς που γουστάρουν κονσόλες να τις αγοράζουν. Μαχαίρι στο λαιμό σας έβαλαν να πάρετε μία με το ζόρι?

 

Μπαίνω μέσα να δω κανά νεο για το παιχνίδι αλλά τζίφος. Έγινε report.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

glorious-pc-gaming-master-race_o_1946325

Το λάθος σήμα έβαλες φίλε. Το αριστερά είναι το totalarism, αυτό εδώ είναι το ευαίσθητο που κοιτάει τη χώρα. :P 

επανέρχομαι κάνοντας το εξής παράδειγμα... πρίν 3 χρόνια ο ανηψιός μου έφαγε τον πατέρα του να του πάρει ps3. όλα καλά όλα ανθιρά του το πήρε. ο μικρός έλιωνε καθημερινά 4-5 τίτλους όλλους κι όλλυς. πέρυσι ο πατέρας του βγήκε στην σύνταξη και όλοι καταλαβαίνουν τί ακολούθησε. ο μικρός έφτιαξε ένα αξιοπρεπέστατο pc περίπου 800 eyro λιώνει και πάλι κανονικά και άν τον ρωτήσεις πού είναι το ps3 ούτε που θα ξέρει να σου πεί. γενικά εγώ τις παιχνιδομηχανές τις έχω στο μυαλό μου σάν κάτι που είναι entry-level στο θέμα gaming. κλασσικά ο πιτσιρικάς που δέν έχει χρήματα να φτιάξει ένα υπολογιστή (ελέω μόνιτορ και παραλκόμενων γενικά γιατί το ps3 το κουμπώνεις στην τηλεόραση) ή ο μπαμπάς που επίσεις δέν θέλει να ξοδέψει χρήματα στρέφοντε στην κονσόλα. άμα όμως μυρίσει το μαρούλι η υπέρχει η δυνατότητα να δείς για πότε φτιάχνουν ή αγοράζουν έτοιμο gaming pc. τέλος βάζω στοίχημα εδώ μέσα σε όλλους τους φίλους που τάσσονται υπέρ της κονσόλας οτι άν τους χαρίσουν ένα καλό pc κομπλέ ουτε που θα ξαναασχοληθούν με την κονσόλα...... ενώ δέν θα γίνει το ίδιο για τους κατόχους pc.....

 

 

Υγ. πρίν μερικά χρόνια είχε υπάρξει ένα γκόλοπ οπου το συμπέρασμα ήταν αυτό.

Τι λες ρε γαμώτο. Τι είναι αυτά; Entry-level gaming! Μας δουλεύεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...