Προς το περιεχόμενο

Οι ελάχιστες και προτεινόμενες απαιτήσεις συστήματος για να "τρέξεις" το The Witcher 3: Wild Hunt στο PC σου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω κονσόλα αλλά με αυτό το setup ούτε Tetris δεν παίζεις..Εγώ με ι5 4690 kai 270X 8GB ram και SSD σε games όπως Metro LL,Tomb Rider,Battlefield,Crysis έχω θέματα.....οπότε το σύστημα που αναφέρεις θα πάει άπατο και ο χρόνος ζωής του αν δεν έχει λήξει ήδη,θα γίνει στο εξάμηνο..Να τονίσω τώρα πως αν μερικοί βάζεται >preset high settings με όλα off χαίρω πολύ..Δεν με νοιάζει τι λένε τα φόρουμς και καλά πως μια 270 αποδίδει καλ΄΄υτερα απο PS4.Στην πράξη ούτε καν.Τα παιχνίδια έχουν άθλιο optimization στο pCάκι μας..Και όπως είπα ότα είδα InFamous Second Son PS4 λέω πλάκα κάνουν,η 270X μου δεν τα πιάνει αυτά ούτε για πλάκα.Α και 720 με 1080 δεν βλέεις διαφορά ουτε σε 50¨

Googlare R7 260 vs ps4, θα σου βγαλει ενα benchmark απο eurogamer, οπου η 260 (καρτα της **ουτσας) κανει χαβαλε στο ps4 σε ΟΛΑ τα multiplats. Ελα μετα παλι και πες μου οτι το ps4 αποδιδει καλυτερα απο την 270,  και οτι οι κοσνολες εχουν καλυτερο optimization. Γελαει ο κοσμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είπαμε pc μόνο full settinngs με κάρτα 8ετιας αλλιώς μούφα

 

κονσόλες 400€ με low-mid settings, 900p , 30fps χωρίς aa και 60€ ο τίτλος = υπεργαμάτο

 

αυτό είναι το νόημα της κουβέντας :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν την ίδια αντοχή στο χρόνο οι κονσόλες με τα pc....είναι άλλο πράγμα! Πάρτε έναν υπολογιστή του 2005 (xbox 360) ή του 2006 (ps3) που να έκανε τότε περίπου όσο κάνανε αυτές οι κονσόλες (ένα 500άρικο χοντρικά) και προσπαθήστε να τρέξετε και να παίξετε παιχνίδια επιπέδου gta5, uncharted, forza motorsport κλπ, με αυτή την ποιότητα. Δεν υπάρχει περίπτωση, ούτε pacman δεν μπορούν να τρέξουν πλέον! :)

Μα αυτη ειναι η μαγεια του PC ομως. Αυτο που καποτε εκανε 400, 2 χρονια μετα κανει 200. Γιατι να παρουμε λοιπον τις ΤΟΤΕ τιμες? Για να εχεις ενα PC να παιζει στα settings μιας κονσολας, περα απο τα 400 ευρω που θα δωσεις στην πρωτη αγορα, απο κει και υστερα αντε να χρειαζεσαι 200-250 ευρω ανα 3-4 χρονια. Οσο εχιε περιπου και η online συνδρομη στις κονσολες δηλαδη. Και στη 2η αναβαθμιση, θα βγει καινουργια κονσολα. Ο κονσολακιας δηλαδη, θα εχει δωσει 8*50 (για online) + 2 * 400 (για τις κονσολες) σε 8 χρονια, δηλαδη 1200 ευρω. Ο pcakias θα χει δωσει 800-900 ευρω. Χωρις να υπολιγζω τα φτηνοτερα παιχνιδια. Και χωρις να υπολογιζω οτι ο κονσολακιας με αυτα τα χρηματα δεν θα εχει καν PC. Τι συγκρινουμε τωρα ρε παιδες?

είπαμε pc μόνο full settinngs με κάρτα 8ετιας αλλιώς μούφα

 

κονσόλες 400€ με low-mid settings, 900p , 30fps χωρίς aa και 60€ ο τίτλος = υπεργαμάτο

 

αυτό είναι το νόημα της κουβέντας :lol:

Ειδα σε ενα thread στο console section που συγκρινανε γραφικα PS4 vs PC για το farcry 4 και τα βλεπανε ιδια. Παταω και γω να δω το video, εκλαιγα απο τα γελια. Το pc ειχε draw distance που εφτανε το βουνο απεναντι (κυριολεκτικα, δεν κανω πλακα), το ps4 ειχε draw distance 5-10 μετρα. Και οκ, δεν ειναι κακο εφοσον καποιος δεν εχει απαιτησεις και τα βλεπει ιδια, ας παρει κονσολα. Αλλα μη τα ισοπεδωνουμε ολα

 

ΑαΑΑΑ και ναμην ξεχασω εγω στις κονσολες παιζω ενα παιχνιδι και το  βλεπω ακριβως στο 100% οπως εχει σχεδιαστει για το συγκεκριμενο μηχανημα χωρις να κοψω τιποτα απο εδω η απο κει......... εφφε φιλτρα κτλ

Και αυτο γιατι ειναι καλο? Επειδη σχεδιαστηκε για το δικο σου μηχανημα να τρεχει στα 15-20 fps (elder scrolls / fallout / farcry) πρεπει να παθουν τα ματια σου? 

Συγνώμη ρε παιδιά είμαι 35 χρονών Gamer από το 1994 με και πέρυσι αναμένοντας τη νέα γενιά των GPU τα πείρα στην ΚΡΑΝΑ και αγόρασα ένα xbox 360 250gb HD με 2 Παιχνίδια δώρα + 2 λόγω ένα μήνα GOLD στα 169 ευρώ!Σε αυτά τα λεφτά το πολύ να αγόραζα μία R9 270!Επειδή είχα άλλα 2 ασύμαρτα χειριστήρια Microsoft για το ΗΤPC δεν αγόρασα τίποτα άλλο!

Λοιπόν σας πληροφορώ ότι στον ελάχιστο διαθέσιμο χρόνο μου έχω λιώσει στο καναπέ μαζί με τη σύζυγο στο Diablo 3...Lego Lord of The Rings κτλ και μόνος μου με το Mass Effect Trilogy και Tomb Raider...Batman...Halo 4 κτλ!

Υπάρχει βασικό PC της υπογραφής με 6xPhenom,8gb Ram,hd4850 512mb και στο Σαλόνι το HTPC με ahtlon II 250,4gb ram,hd6450! Χρησιμοποιώ και το Steam Gaming Streaming πλέον το οποίο στα 720p δουλεύει απροβλημάτιστα με cable lan με βασικό Pc to 6πυρινο!

 

Ολα αυτα τα παιχνιδια τα επαιζες στο PC που ηδη εχεις χωρις να αγορασεις τιποτα. Οποτε η κονσολα σου κοστισε 170 ευρω, πληρωσες πιο ακριβα τα παιχνιδια σου, και κατα πασα πιθανοτητα τα παιζεις σε χειροτερα γραφικα και αναλυση απο οτι στο PC. Με λιγα λογια, πως να πεταξεις 170 ευρω στα σκουπιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτη ειναι η μαγεια του PC ομως. Αυτο που καποτε εκανε 400, 2 χρονια μετα κανει 200. Γιατι να παρουμε λοιπον τις ΤΟΤΕ τιμες? Για να εχεις ενα PC να παιζει στα settings μιας κονσολας, περα απο τα 400 ευρω που θα δωσεις στην πρωτη αγορα, απο κει και υστερα αντε να χρειαζεσαι 200-250 ευρω ανα 3-4 χρονια. Οσο εχιε περιπου και η online συνδρομη στις κονσολες δηλαδη. Και στη 2η αναβαθμιση, θα βγει καινουργια κονσολα. Ο κονσολακιας δηλαδη, θα εχει δωσει 8*50 (για online) + 2 * 400 (για τις κονσολες) σε 8 χρονια, δηλαδη 1200 ευρω. Ο pcakias θα χει δωσει 800-900 ευρω. Χωρις να υπολιγζω τα φτηνοτερα παιχνιδια. Και χωρις να υπολογιζω οτι ο κονσολακιας με αυτα τα χρηματα δεν θα εχει καν PC. Τι συγκρινουμε τωρα ρε παιδες?

Συγκρίνουμε την αντοχή στο χρόνο που έχουν τα δυο μηχανήματα! Την κονσόλα την αγοράζεις μια φορά και παίζεις παιχνίδια για όλη τη διάρκεια της ζωής της ακριβώς όπως σχεδιάστηκαν να παίζονται χωρίς ρυθμίσεις και δοκιμές.

 

Επίσης, δε νομίζω ότι μπορείς να στήσεις ένα πλήρες pc με 350€ (όσο έχουν καινούργια τα ps4 και Xbox one αυτή τη στιγμή) που να παίζει καλύτερα από αυτά.

 

Αλλά θα ξαναπώ, είναι και θέμα οπτικής και πως βολεύεται ο καθένας. Έχω περάσει από όλα τα στάδια και πλέον βαριέμαι να ψάχνω απαιτήσεις, drivers, patches, να κάνω δοκιμές, να κλείνω εφέ, για να δω πως τρέχει ένα παιχνίδι στο pc μου...άρα κατέληξα στο κονσόλα για παιχνίδια, φτηνό pc για τα λοιπά :)

 

Τέλος, τα παιχνίδια των κονσολών δεν κοστίζουν παντού 70€, άσε που λίγο καιρό μετά την κυκλοφορία πέφτουν αρκετά οι τιμές. Η συνδρομή online κοστίζει περίπου 2.5€ το μήνα στο Xbox one, κάπου εκεί ίσως λίγο περισσότερο στο ps συν του ότι έχεις και δωρεάν παιχνίδια με τη συνδρομή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@j4f

 

στο 360 δεν τα έπαιζε απλά σε χειρότερα, τα έπαιζε σε απαράδεκτο επίπεδο συγκριτικά με τη 270

 

οκ να πω ότι μιλάμε για κάνα ps4/xone μπορείς να πεις ότι δεν παίζουν διαφορές, αλλά σε σχέση με το 360 άντε μόνο το lego μπορείς να πεις ότι δε θα είχε διαφορά 

 

απλά ο άνθρωπος έχει αποφασίσει να μείνει με 4850 (το υπόλοιπο pc μια χαρά σηκώνει σύγχρονα παιχνίδια με μια κάρτα) , έδωσε 100κάτι ευρώ πριν 6 χρόνια και δε θέλει να δώσει άλλα γιατί είναι σπατάλη  :unsure:

 

σε dx9 βέβαια και η 4850 ρίχνει τρελό ξύλο σε 360 

 

αλλά πρέπει να παίξει το tr με dx11 και tress fx , αλλιώς δε λέει

δεν έχει σημασία που δε το κάνει ούτε το 360 βέβαια, το pc πρέπει να το κάνει για καμιά 15αρια χρόνια, γιατί δε γίνεται να αναβαθμίζουμε όλη την ώρα 

 

Αλλά θα ξαναπώ, είναι και θέμα οπτικής και πως βολεύεται ο καθένας. Έχω περάσει από όλα τα στάδια και πλέον βαριέμαι να ψάχνω απαιτήσεις, drivers, patches, να κάνω δοκιμές, να κλείνω εφέ, για να δω πως τρέχει ένα παιχνίδι στο pc μου...άρα κατέληξα στο κονσόλα για παιχνίδια, φτηνό pc για τα λοιπά :)

 

 

 

μιλάμε για 15 λεπτά υπόθεση, άντε μισή ώρα σου λέω αν έχεις θέματα για να κάνεις τις διαπιστώσεις σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@j4f

 

στο 360 δεν τα έπαιζε απλά σε χειρότερα, τα έπαιζε σε απαράδεκτο επίπεδο συγκριτικά με τη 270

 

οκ να πω ότι μιλάμε για κάνα ps4/xone μπορείς να πεις ότι δεν παίζουν διαφορές, αλλά σε σχέση με το 360 άντε μόνο το lego μπορείς να πεις ότι δε θα είχε διαφορά 

 

απλά ο άνθρωπος έχει αποφασίσει να μείνει με 4850 (το υπόλοιπο pc μια χαρά σηκώνει σύγχρονα παιχνίδια με μια κάρτα) , έδωσε 100κάτι ευρώ πριν 6 χρόνια και δε θέλει να δώσει άλλα γιατί είναι σπατάλη  :unsure:

 

σε dx9 βέβαια και η 4850 ρίχνει τρελό ξύλο σε 360 

 

αλλά πρέπει να παίξει το tr με dx11 και tress fx , αλλιώς δε λέει

δεν έχει σημασία που δε το κάνει ούτε το 360 βέβαια, το pc πρέπει να το κάνει για καμιά 15αρια χρόνια, γιατί δε γίνεται να αναβαθμίζουμε όλη την ώρα 

μιλάμε για 15 λεπτά υπόθεση, άντε μισή ώρα σου λέω αν έχεις θέματα για να κάνεις τις διαπιστώσεις σου

Και σκεψου οτι υπαρχουν ηδη προγραμματα που κανουν την παραπανω δουλεια με Drivers ,ρυθμισεις κλπ βλεπε Geforce experience :D Αλλα ειναι αυτο που λεμε οτι αν ο αλλος δεν εχει τι να πει βρισκει οτι να ναι δικαιολογιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρίνουμε την αντοχή στο χρόνο που έχουν τα δυο μηχανήματα! Την κονσόλα την αγοράζεις μια φορά και παίζεις παιχνίδια για όλη τη διάρκεια της ζωής της ακριβώς όπως σχεδιάστηκαν να παίζονται χωρίς ρυθμίσεις και δοκιμές.

 

Επίσης, δε νομίζω ότι μπορείς να στήσεις ένα πλήρες pc με 350€ (όσο έχουν καινούργια τα ps4 και Xbox one αυτή τη στιγμή) που να παίζει καλύτερα από αυτά.

 

Αλλά θα ξαναπώ, είναι και θέμα οπτικής και πως βολεύεται ο καθένας. Έχω περάσει από όλα τα στάδια και πλέον βαριέμαι να ψάχνω απαιτήσεις, drivers, patches, να κάνω δοκιμές, να κλείνω εφέ, για να δω πως τρέχει ένα παιχνίδι στο pc μου...άρα κατέληξα στο κονσόλα για παιχνίδια, φτηνό pc για τα λοιπά :)

 

Τέλος, τα παιχνίδια των κονσολών δεν κοστίζουν παντού 70€, άσε που λίγο καιρό μετά την κυκλοφορία πέφτουν αρκετά οι τιμές. Η συνδρομή online κοστίζει περίπου 2.5€ το μήνα στο Xbox one, κάπου εκεί ίσως λίγο περισσότερο στο ps συν του ότι έχεις και δωρεάν παιχνίδια με τη συνδρομή

1) Εγω παλι συγκρινω το κοστος. Δεν με ενδιαφερει αν το PC θα το εχω μια ζωη η θα το αναβαμιζω καθε φορα, αν ειναι φτηνοτερο ειναι φτηνοτερο. Αυτο με ενδιαφερει

 

2)Μπορεις να στησεις με 400 ευρω και 2 παιχνιδια δωρο. Αμα υπολογισεις και το 50 ευρω για ενα ετος συνδρομη, μαντεψε ποιο ειναι φτηνοτερο

 

3)Ολα αυτα που λες ειναι φανταστικες ιστοριες. Επαιζες ποτε στο PC και εψαχνες για drivers και patches? Μας κοροιδευεις? Περα απο οτι οι drivers πλεον ενημερωνονται μονες τους (το ρυθμιζεις εσυ την 1η φορα), τα patches επισης κατεβενουν μονα τους (steam), και τα games αυτοματα ρυθμιζουν τα settings που σηκωνει το PC σου. Επισης στη τιμη της κονσολας προσθεσε και τα λεφτα για το PC σου, γιατι αν ειχες gaming PC δεν θα χρειαζοσουν και 2ο PC. Και εν πασει περιπτωση, εσυ προτιμας κονσολα και καλα κανεις, αλλα μην βγαζουμε φανταστικους λογους απο το μυαλο μας για να δικαιολογησουμε την οποια μας προτιμηση. Ειναι σαν να ρθω γω και να πω προτιμω το PC gaming γιατι ειναι ευκολοτερο, πατας ενα κουμπι και παιζεις. Δεν θα πεις οτι trollaro? Ε το ιδιο λεω και γω για σενα (οχι για σενα συγκεκριμενα, γιαυτα που διαβαζω εδω) με αυτα που γραφεται για τις κονσολες. Ας ειμαστε λιγο λογικοι

 

4)Δεν ειπα οτι κοστιζουν παντου 70 ευρω, ειπα οτι ΠΑΝΤΟΥ κοστιζουν ακριβοτερα απο το PC. ΠΑΝΤΟΥ. 2.5 ευρω το μηνα ειναι 30 το χρονο. 7-8 χρονια που λενε πολλοι οτι θα κρατησουν τη κονσολα (και αλλα 7-8 χρονια η προηγουμενη κονσολα τους), ποσα λεφτα μας κανουν? Μονο απο τις συνδρομες δηλαδη για τη διαρκεια ζωης των 2 κονσολων αγοραζεις 2 αντιστοιχων δυνατοτητων PC....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Assasins creed Unity για ps4 και XboxOne στα 50ευρω,για Pc στις αγγελιες κωδικος στα 20ευρω και η λιστα συνεχιζεται.Κατα τα αλλα το Pc gaming ειναι που ειναι ακριβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@j4f

 

στο 360 δεν τα έπαιζε απλά σε χειρότερα, τα έπαιζε σε απαράδεκτο επίπεδο συγκριτικά με τη 270

 

οκ να πω ότι μιλάμε για κάνα ps4/xone μπορείς να πεις ότι δεν παίζουν διαφορές, αλλά σε σχέση με το 360 άντε μόνο το lego μπορείς να πεις ότι δε θα είχε διαφορά 

 

απλά ο άνθρωπος έχει αποφασίσει να μείνει με 4850 (το υπόλοιπο pc μια χαρά σηκώνει σύγχρονα παιχνίδια με μια κάρτα) , έδωσε 100κάτι ευρώ πριν 6 χρόνια και δε θέλει να δώσει άλλα γιατί είναι σπατάλη  :unsure:

 

σε dx9 βέβαια και η 4850 ρίχνει τρελό ξύλο σε 360 

 

αλλά πρέπει να παίξει το tr με dx11 και tress fx , αλλιώς δε λέει

δεν έχει σημασία που δε το κάνει ούτε το 360 βέβαια, το pc πρέπει να το κάνει για καμιά 15αρια χρόνια, γιατί δε γίνεται να αναβαθμίζουμε όλη την ώρα 

 

Mα το αστειο ειναι οτι με το PC που εχει, αν με τα 170 ευρω αγοραζε καρτα γραφικων θα επαιζε και με tress fx και dx11 και τα παντα ολα για την επομενη 5ετια, θα εβγαζε ΑΝΕΤΑ δηλαδη τον κυκλο ζωης ΚΑΙ των καινουργιων κονσολων. Μαλιστα, θα επαιζε και ΚΑΛΥΤΕΡΑ, για ολο το κυκλο ζωης των σημερινων κονσολων απλα με μια αγορα καρτας γραφικων αντι του 360. Αλλα nop, ας παρουμε 360 xD.

Και μας μιλανε μετα για πεταμενα λεφτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βέβαια από τις συνδρομές στο ps μπορεί να παίξεις και μερικά καλά παιχνιδάκια τσάμπα (στα οποία δε θα έχεις πρόσβαση βέβαια αν δεν συνεχίσεις να πληρώνεις συνδρομη :lol: )


 

Και μας μιλανε μετα για πεταμενα λεφτα...

τα λεφτά θα γίνουν πραγματικά πεταμένα όταν θα του πετάξει rrod :P 

 

ας μας πουν οι κάτοχοι 360 που δε ξέρουν να τα φτιάχνουν μόνοι τους πόσα 360 αγόρασαν σε όλη τη ζωή της κονσόλας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore και Just4fun, δεν ψάχνω ό,τι να 'ναι δικαιολογίες και βασικά δεν ψάχνω δικαιολογίες ούτε θέλω να πείσω κανέναν! Δε νομίζω ότι πρέπει να απολογούνται όσοι προτιμούν κονσόλα ή το αντίθετο! Την άποψή μου λέω κι εγώ όπως όλοι :) Επίσης, just4fun δεν σε κοροϊδεύω, έπαιζα παιχνίδια στο pc και ήταν έτσι όπως σου λέω. Τώρα τα έχω παρατήσει είναι η αλήθεια (εκτός 1 παιχνιδιού ) οπότε μπορεί και να μην ισχύουν πλέον.

 

Κάτι ακόμα (αν και θα φανεί κι αυτό σαν ό,τι να 'ναι δικαιολογία :P ) είναι ότι μου αρέσει να παίζω τα παιχνίδια όπως σχεδιάστηκαν και όχι κομμένα. Θέλω αυτό που βλέπω σε screenshots, σε Reviews, στο κουτί κλπ να είναι αυτό που θα δω και στο σπίτι μου! Μπορεί να είναι και ψυχολογικό θέμα δεν ξέρω! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια σε λιγο θα υπολογιζεται και το κοστος του Ps Now για αυτους που θελουν να παιξουν παιχνιδια του Ps3,ορισμενα απο τα οποια εχουν ηδη βγει σε remastered εκδοσεις για το Ps4  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore και Just4fun, δεν ψάχνω ό,τι να 'ναι δικαιολογίες και βασικά δεν ψάχνω δικαιολογίες ούτε θέλω να πείσω κανέναν! Δε νομίζω ότι πρέπει να απολογούνται όσοι προτιμούν κονσόλα ή το αντίθετο! Την άποψή μου λέω κι εγώ όπως όλοι :) Επίσης, just4fun δεν σε κοροϊδεύω, έπαιζα παιχνίδια στο pc και ήταν έτσι όπως σου λέω. Τώρα τα έχω παρατήσει είναι η αλήθεια (εκτός 1 παιχνιδιού ) οπότε μπορεί και να μην ισχύουν πλέον.

 

Κάτι ακόμα (αν και θα φανεί κι αυτό σαν ό,τι να 'ναι δικαιολογία :P ) είναι ότι μου αρέσει να παίζω τα παιχνίδια όπως σχεδιάστηκαν και όχι κομμένα. Θέλω αυτό που βλέπω σε screenshots, σε Reviews, στο κουτί κλπ να είναι αυτό που θα δω και στο σπίτι μου! Μπορεί να είναι και ψυχολογικό θέμα δεν ξέρω! :)

Δεν σου ζητηση να δικαιολογηθεις, ομως ολοι εδω αυτο κανουν. Ερχονται και γραφουν "προτιμω κονσολα για τον Χ λογο" οταν ο Χ αυτος λογος ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας. Ειναι οπςω σου ειπα σαν να γραφω εγω οτι παιζω στο PC γιατι παταω ενα κουμπι και ξεκιναει το game. Θα με παρεις με τις πετρες η οχι? Και οχι, δεν ηταν ποτε ετσι οπως μου τα λες. Απο το 1998 που παιζω στο PC drivers αλλαζω καθε 2 χρονια που θα το θυμηθω. Το οτι εσυ πηγαινες και αλλαζες drivers δεν σημαινει οτι χρειαζεται να αλλαζεις drivers κιολας. Ειναι σαν να σου λεω οτι στη κονσολα αλλαζα χειρηστιριο καθε 2 βδομαδες. Ναι...και?

 

Επισης δεν υπαρχει το οπως σχεδιαστηκαν. Σχεδιαστηκαν για να παιζουν full σε pc 1000 ευρω. Αν μη τι αλλο, το κομμενο το παιζεις στη κονσολα. Αλλωστε τα previews και οι παρουσιασεις απο PC εκδοση τρεχουν. Εσυ τι πιστευεις, οτι υπαρχει εστω και 1 (ΕΝΑ!) παιχνιδι που να σχεδιαστηκες να τρεχει σε 720 / 900p με 30 fps, 0 draw distance, χωρις AA? Οχι, απλα κανουν παραχωρησεις μεχρι να δουν που το σηκωνει η κονσολα.

 

Και να σου πω και γω εναν κουλο λογο λοιπον, προτιμω να παιζω τα παιχνιδια στη πλατφορμα την οποια φτιαχτηκαν, και οχι να παιζω ports σε κονσολα. Εφοσον λοιπον τα παιχνιδια φτιαχνονται σε PC, προτιμω να τα παιζω εκει και οχι σε emulators

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore και Just4fun, δεν ψάχνω ό,τι να 'ναι δικαιολογίες και βασικά δεν ψάχνω δικαιολογίες ούτε θέλω να πείσω κανέναν! Δε νομίζω ότι πρέπει να απολογούνται όσοι προτιμούν κονσόλα ή το αντίθετο! Την άποψή μου λέω κι εγώ όπως όλοι :) Επίσης, just4fun δεν σε κοροϊδεύω, έπαιζα παιχνίδια στο pc και ήταν έτσι όπως σου λέω. Τώρα τα έχω παρατήσει είναι η αλήθεια (εκτός 1 παιχνιδιού ) οπότε μπορεί και να μην ισχύουν πλέον.

 

Κάτι ακόμα (αν και θα φανεί κι αυτό σαν ό,τι να 'ναι δικαιολογία :P ) είναι ότι μου αρέσει να παίζω τα παιχνίδια όπως σχεδιάστηκαν και όχι κομμένα. Θέλω αυτό που βλέπω σε screenshots, σε Reviews, στο κουτί κλπ να είναι αυτό που θα δω και στο σπίτι μου! Μπορεί να είναι και ψυχολογικό θέμα δεν ξέρω! :)

Πλακα κανεις ετσι....Το πιο προσφα το παραδειγμα ειναι αυτο του AC Unity στις νεες κονσολες,αλλα ακομα και στις προηγουμενες υπηρχαν παιχνιδια που ετρεχαν καλυτερα στην μια κονσολα και χειροτερα στην αλλη βλεπε Bayonetta 1.

 

Στην καλυτερη περιπτωση αυτο ισχυε με το Killzone 2.Το παιχνιδι δεν ειχε καμια σχεση με το τοτε video που ειχαμε δει στην E3 αλλα ηταν αρκετα κοντα και προς τιμη του αυτο δες τα παρακατω video και πες μου αν ειναι τα ιδια

Πριν 

 

https://www.youtube.com/watch?v=OEOFvsOFhJM

 

 

Δες μονο και μονο τα προσωπα πως κανουν μπαμ απο μακρια.Τελος να σου θυμισω για το σκανδαλο που εγινε με την γενια που μας περασε με την Capcom και τα On Disc Dlc????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...