Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου Η/Υ σε μέρη. Συμβατότητες μερών και δυνατοτήτων


TRoas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάλε αγγελία την κάρτα ήχου. Αν δεν είσαι επαγγελματίας δεν σου χρειάζεται στο παραμικρό.

Εστω να μειώσεις την χασούρα λίγο.

 

Το PC σούπερ, καθόλου άσχετος τελικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστευω να υπαρχει καποιος που να μην του αρεσει :-P ...απλα να ξέρεις πως και η μητρικη ειχε καρτα 7.1 :-)

 

 

Βάλε αγγελία την κάρτα ήχου. Αν δεν είσαι επαγγελματίας δεν σου χρειάζεται στο παραμικρό.

Εστω να μειώσεις την χασούρα λίγο.

 

Το PC σούπερ, καθόλου άσχετος τελικά.

 

Παιδιά έχετε απόλυτο δίκιο... Έκανα μεγάλη κοτσάνα ο αδαής... Με παρέσυρε ο ενθουσιασμός και τα κολλήματα που τρώω με gaming brands όπως Razer και ROG... Την κάναν τη δουλειά τους τελικά τα τμήματα marketing τους... 

 

Επίσης τα καλώδια δεν μπόρεσα να τα τακτοποιήσω όπως θα τα ήθελα. Ίσως πάλι ο ενθουσιασμός να πάρει μπρος το εργαλείο με παρέσυρε... Πρέπει να τα κοιτάξω πάλι από την αρχή... Γνωρίζετε αν μπορώ να βρω επεκτάσεις για τα καλώδια του τροφοδοτικού κτλπ; Να ξέρετε οτι το HAFX στο πάνω μέρος ο μπροστά ανεμιστήρας μου έβγαλε την ψυχή μέχρι να μπορέσω να κλείσω το καπάκι... Δεν το είχανε fix και τα καλώδια από τα USB και Power βρίσκουν όλα πάνω στον ανεμιστήρα. Τελικά κόντεψα να φάω τα δάχτυλά μου για να τα πλαγιάσω μπροστά από τον ανεμιστήρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπες στο bios και ενεργοποιησε το xmp στις μνημες.

WOW!!! Too much information!!! ΕΕΕΕΕΕ, τι είναι αυτό το xmp?

 

Tελειο το μηχανημα!Ενα καλο cable management και μια καλη (υδρο-αερο)ψυξη και εισαι αρχοντας!Πολυ καλη δουλεια!

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Το cable management το έχω έτοιμο, θα ανεβάσω φωτογραφία/ες. Νόμιζα το είχες δει στο θέμα: "Δείξε το κουτί σου"... Περιμένω επίσης την ψύκτρα "NZXT Kraken x41"

 

Μηπως εχεις κανει καποιο λαθως?

Δεν έχω ιδέα... Άνοιξα το ROG CPU-Z και μου έβγαλε αυτά... Είμαι ολίγον τι άσχετος αν διάβασες τα προαναφερόμενα :) Τι πάει στραβά;

Διαχείρηση καλωδίων... Η πρώτη είναι το Πριν... Οι υπόλοιπες το Μετά...

Καλά τόσα πήρες..μια ψύκτρα δεν έβαλες;

Περιμένω την NZXT Kraken x41 :) Για να δούμε...

post-171780-0-48713200-1424419193_thumb.jpg

post-171780-0-37661200-1424419202_thumb.jpg

post-171780-0-98371400-1424419210_thumb.jpg

post-171780-0-50361100-1424419220_thumb.jpg

post-171780-0-01479700-1424419229_thumb.jpg

post-171780-0-20215000-1424419240_thumb.jpg

post-171780-0-05536800-1424419249_thumb.jpg

post-171780-0-22359000-1424419257_thumb.jpg

post-171780-0-36493400-1424419265_thumb.jpg

post-171780-0-57140900-1424419273_thumb.jpg

post-171780-0-77756200-1424422250_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μνημες σου δεν παιζουν στις αναγραφομενες τιμες

 

http://www.anandtech.com/show/7364/memory-scaling-on-haswell/2

 

Απιστευτες οι μαυροκοκκινες μητρικες της asus ε? :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι μνημες σου δεν παιζουν στις αναγραφομενες τιμες

 

http://www.anandtech.com/show/7364/memory-scaling-on-haswell/2

 

Απιστευτες οι μαυροκοκκινες μητρικες της asus ε? :D

Ναι όντως αυτό το παρατήρησα, αλλά πίστευα αυτόματα όποτε χρειαζόταν θα απέδιδαν τα αναγραφόμενα... Είναι κάτι αυτοματοποιημένα πραγματάκια που το κρατάνε... Πρέπει να το φτιάξω... Πωπω θεέ μου πόσα έχω να μάθω ακόμα!!! Που να μη διάβαζα και το βιβλιαράκι της μητρικής...

 

Από εμφάνιση η ROG γενικότερα είναι κορυφαία! Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο!!!Και στην μητρική (που να έπαιρνα καλύτερο μοντέλο, νομίζω οτι τα ξέρεις ήδη) και στην κάρτα ήχου (η οποία τελικά δεν θα πωληθεί) αλλά και στο Front Panel είναι καταπληκτική η σχεδίαση! Και η GPU φυσικά ΤΕΡΑΣ όμως! Άντε να δούμε τώρα με την υδρόψυξη της NZXT πόσο καλύτερο θα δείξει... Το ανεμιστηράκι της είναι άσπρο και σκέφτομαι τι μπορώ να κάνω για αυτό να συνεχίσω το μαυροκόκκινο με πινελιές μπλε που έχω ήδη... Τα fans για την ψύκρα της μητρικής εν τω μεταξύ, ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΑΤΙΑ φίλε μου, από την μια είναι οκ από την άλλη με χαλάει... Ίσως βγει τώρα που έρχεται και η υδρόψυξη να φαίνονται και οι Hyper-X Savage που είναι ΤΖΑΜΑΤΕΣ!!!

 

ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΧΑΖΕΥΩ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΓΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ! ΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ? ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?????? Βιδώνω ξεβιδώνω, τραβάω, ξετραβάω, μαζεύω, βάζω δεματικά, κόβω δεματικά... Αρρώστια μάλλον...

post-171780-0-24949800-1424422270_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεσαι ψυξη στις μνημες.Τζαμπα θορυβος.Προτειμω το look των vengeance pro :D

Αν δεν εχεις αναγκη τα λεφτα μην την πουλας την καρτα ηχου.Τζιμπα ενα τρομερο συστημα 5,1 και βαλτο πανω να τρελαθεις :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεσαι ψυξη στις μνημες.Τζαμπα θορυβος.Προτειμω το look των vengeance pro :D

Αν δεν εχεις αναγκη τα λεφτα μην την πουλας την καρτα ηχου.Τζιμπα ενα τρομερο συστημα 5,1 και βαλτο πανω να τρελαθεις :D

Δεν θα λυπηθώ καθόλου αν λόγω υδρόψυξης θα πρέπει να βγει η ψύκτρα RAM, χαχααχχα...

 

Ε είναι λίγο υποκειμενικό το εμφανισιακό... Προσωπικά αυτές που μου είπες, μου φαίνονται κουμούτσες και το σχέδιό τους λίγο Songoku... χαχαχα Low profile άμα ήταν θα ήταν πολύ καλύτερα... Τις Savage τις βρίσκω λίγο πιο σοβαρές και συμπαγής... Προσωπικά πάντα, γούστα είναι αυτά...

 

Ψάχνω 7.1 speakers για να βάλω πάνω στα Tiamat και δε βρίσκω πουθενά... Μόνο αν φέρω το home cinema από το σαλόνι, αλά εκεί φρόντισα από την αρχή για πρίζες ηχείων... Αν έιναι να τρυπάω και να σκάβω και το δωμάτιο πωπωπωωω μανούλα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τι εκανες με το οβερκλοκ, για βαλε καμμια εικονα να δουμε το cpu-z παλι.

 

Βλεπω λεει οτι τρεχει στα 800, εαν αυτο ειναι το speed step να το καταλαβω. Αλλα βλεπω και το multiplier τα ιδια λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τι εκανες με το οβερκλοκ, για βαλε καμμια εικονα να δουμε το cpu-z παλι.

 

 

 

Βλεπω λεει οτι τρεχει στα 800, εαν αυτο ειναι το speed step να το καταλαβω. Αλλα βλεπω και το multiplier τα ιδια λεει.

 

Καλησπερα. Τα προηγουμενα αποτελεσματα δεν προερχονταν απο OC αλλα απο τα defaults... Ηθελα μα σας δειξω μονο πως λειτουργει το συστημα τωρα για να συγκρινουμε τη διαφορα που θα έχουμε με το OC...Δεν εκαν τιποτα παρα μονο την RAM. Παντως οι RAM τωρα ειναι στα 1866 απο το ΒΙΟS. Δεν εκανα τπτ αλλο ακομη. Αυριο βραδυ λογικα. Ηδη εχω idle απο 27 σε 24. Θα φανουν αυριο κανω και ενα φορματ τωρα... Θα ενημερωσω για τα αποτελεσματα.

 

Παρεπιπτωντως το χρωμα που βλεπετε στις φωτο της υδροψυξης θεωρητικα παντα συμφωνα με το CAM της ΝΖΧΤ ειναι το μπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...