Προς το περιεχόμενο

Total War: Warhammer


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τίποτα συναρπαστικό θα έλεγα, τα τέρατα και τα μάγια φαίνονται αρκετά OP, αν και σε αυτό κανένα mod δεν τα κατάφερε τέλεια. 

Τώρα μένει να δούμε και τον χάρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα με εντυπωσίαζε για pre-alpha αν ήταν όντως αλήθεια και δεν είχαν πάλι το ίδιο fuckin engine. Θέλω να δω ποτε θα φτιάξουν σωστό collision. LongTom άμα έβλεπες το video λέει ότι φαίνονται OP αλλα δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με εντυπωσίαζε για pre-alpha αν ήταν όντως αλήθεια και δεν είχαν πάλι το ίδιο fuckin engine. Θέλω να δω ποτε θα φτιάξουν σωστό collision. LongTom άμα έβλεπες το video λέει ότι φαίνονται OP αλλα δεν είναι.

To είδα το βίντεο και άκουσα τι λέει,αλλά αυτά που αναφέρει δεν βλέπω να έχουν μεγάλη σχέση με αυτά που είδα στην μάχη.

Τα τέρατα απλά διέλυσαν τα πάντα στο πέρασμα τους(AOE melee χτύπημα και collision-charge force αδιανόητη και HP στον ουρανό,εντάξει) και τα spells φάνηκαν op διότι ήταν ικανά να διαλύσουν μια μονάδα ανα spell.

Στο Call of warhammer ήταν περισσότερο σαν "πυροβολικό" σε ότι αφορά το AOE range και νομίζω πολύ περισσότερο ισορροπημένα από ότι αυτό που είδα τώρα.Μακάρι να το φτιάξουν.

 

Το collision ήταν όντως σκατά,ως συνήθως βέβαια.Δεν περιμένω να το φτιάξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με εντυπωσίαζε για pre-alpha αν ήταν όντως αλήθεια και δεν είχαν πάλι το ίδιο fuckin engine. Θέλω να δω ποτε θα φτιάξουν σωστό collision. LongTom άμα έβλεπες το video λέει ότι φαίνονται OP αλλα δεν είναι.

 

ωχ πάλι η ίδια "cpu limited" μηχανή γραφικών, σε ένα παιχνίδι που πρέπει να έχει εξαιρετική εκμετάλλευση των πόρων μιας cpu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ελπίζω πάντως τα Combat Animations να φτάσουν επίπεδο Shogun 2. Αυτό που γινόταν στο Rome 2 δεν θα το ξαναντέξω :wacko: :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχουμε κανενα νεο για release date? Για 2016 λεγανε, αντε να βγει γιατι μαλλον παιχνιδαρα θα ειναι. Και 40κ και total war, μαζι σε ενα παιχνιδι, τι αλλο να θελει κανεις. Απο τα παιχνιδια που περιμενω πως και πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά μετά την μεγάλη πατάτα που φάγαμε με το Rome 2 που ήρθε μετά το εξαιρετικο Shogun 2 δύσκολα θα ασχοληθώ με το νέο Τotal War (έχω τα πάντα κουτατα και χιλιάδες ώρες σε ολα μαζι), μόνο αν ακουσω πολύ καλά λογια.

 

Kαι επισης έλεος με αυτή την cpu limited κωλομηχανή γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά μετά την μεγάλη πατάτα που φάγαμε με το Rome 2 που ήρθε μετά το εξαιρετικο Shogun 2 δύσκολα θα ασχοληθώ με το νέο Τotal War (έχω τα πάντα κουτατα και χιλιάδες ώρες σε ολα μαζι), μόνο αν ακουσω πολύ καλά λογια.

 

Kαι επισης έλεος με αυτή την cpu limited κωλομηχανή γραφικών.

 

Φτανει πια, ολοι αυτο λετε. Δε σημαινει οτι θα ειναι το ιδιο κακο το παιχνιδι, δεν ξερω προσωπικα σε τι engine θα τρεχει, αλλα και cpu limited να ειναι παλι σχεδον οποιοδηποτε μηχανημα θα το τρεχει, απλα κοψε κατι απο τα γραφικα. Το rome 2 με το emperor edition εφτιαξε για μενα, προσωπικα το παιζω αρκετα συχνα το παιχνιδι και δεν εχω παραπονα, ναι οντως ειναι υπερβολικα βαρυ, αλλα τι να κανουμε, εχει και αλλα παιχνιδια που ειναι βαρια. Τουλαχιστον το rome δε θελει να εχεις καρταρα των 500 ευρω για να το παιξεις. Ειναι πιο φθηνο να παρεις εναν καλο επεξεργαστη που θα ειναι χρησιμος και για αλλα πραγματα, απο το να παρεις μια καλη καρτα που προφανως ειναι πιο ακριβη απο εναν επεξεργαστη της ταξεως ι5, και ειναι μονο χρησιμη για παιχνιδια.

 

Βλεπω εχεις τον 920, μη μου πεις οτι δεν το ετρεχε το rome, και εγω στον ιδιο επεξεργαστη το επαιζα παλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το rome 2 με το emperor edition εφτιαξε για μενα, προσωπικα το παιζω αρκετα συχνα το παιχνιδι και δεν εχω παραπονα,

 

το λες και ο ίδιος έφτιαξε (οσο τουλάχιστον έφτιαξε) μετά απο ένα χρόνο με το ένα patch μετά το άλλο, ειλικρινα το παιχνίδι ειδικά τους πρωτους μήνες ήταν ένα μαύρο χάλι και πολύς κόσμος έδωσε τα λεφτά του, δηλαδή πληρώνεις και σου δίνουν ένα πράμα που έχει χιλια δύο προβλήματα, ε μετά απο αυτό πρέπει να προσπαθήσεις πολύ για να κερδίσεις ξανά την επιστοσύνη. Βγάζεις δηλαδη στην αγορά ένα ημιτελές προιόν επι πληρωμή, ουσιαστικά σε κάτι μεταξύ alpha και beta έκδοσης, έ άντε γεια.

 

πέρα απο από αυτό πολλά πράματα δεν μου άρεσαν στο Rome 2 όπως, η απουσια family tree, το συστημα με τις επαρχιες, η AI ειναι χειροτερη απο το Shogun 2 ΓΤΠ επιεικώς, τα μέτρια αλλά βαριά γραφικά καμιά σχέση με οτι έδειχναν μη πω το Shogun 2 έχει καλύτερα, ο τροπος συγκρουσης των μονάδων που  ειναι για γέλια.

 

Οποτε ξαναλέω πως προσωπικά μόνο αν ακούσω καλά λογια σε ολα τα επίπεδα θα ασχοληθώ και φυσικά δεν θα κάνω προπαραγγελλεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε και εγω θα πληρωσω πριν ξερω αν ειναι καλο η οχι. Βασικα θα το κατεβασω απο τορεντ να δω αν αξιζει καταρχας σε single player.

 

Το ρομε 2 ναι ηταν τραγικο στην αρχη, για αυτο και δεν το επαιζα, οταν το φτιαξανε ομως μια χαρα παιχνιδι εγινε. Ναι καποια πραγματα σε αντιθεση με το ρομε1 δεν υπαρχουν. Και οντως τα γραφικα που εδειχναν στα review απο τους developers ηταν ενα τεραστιο ψεμα. Τον εβλεπες τον dev σε μαχη με χιλιαδες ατομα και δεν κολλουσε, οπως επισης και στα βιντεο οι μαχες ειναι πολυ πιο ωραιες απο οτι στην πραγματικοτητα. Με χαλαει πολυ οτι ο σταρτος καθεται σαν χαζος σε καποιες φασεις και κανουν οτι ναναι, και οι κινησεις τους ειναι εντελως διαφορετικες απο αυτες που ειχαμε δει στην αρχη στα βιντεο που παρουσιαζαν. Κατα τα αλλα το τελικο προιον με το emperor edition δεν ειναι και ασχημο, προσωπικα ακομα το παιζω, το ΑΙ ειναι οτι ναναι, αστο αυτο. Οι μαχες ομως και το progression σε campaign mode ειναι ενταξει για μενα.

 

Δε νομιζω να κανουν τα ιδια λαθη με το warhammer παντως, το ετοιμαζουν εδω και αρκετα καιρο, και εχουμε ακομα τουλαχιστον ενα 6μηνο μεχρι να βγει, μπορει και χρονο (ελπιζω πως οχι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Trilobyter δεν θα έπρεπε να είσαι just ok με ένα Total War, άμα ήταν το πρώτο τους game θα έλεγα ok, αλλα μιλάμε για τον King σε RTS και είναι απαράδεκτο παλιότερα games να είναι καλύτερα από τα καινούργια, από τεχνικής πλευράς, το setting είναι τελείως θέμα γούστου και τα DLC τελείως κοροϊδία, είναι δυνατόν να πληρώνουμε για blood and gore DLC?! Δεν πειράζει αυτοί χάνουν στην τελική γιατί κάποτε αγόραζες Total War με κλειστά ματια, τώρα πρέπει να μου αντικαταβολή η κόρη του CEO για να τους δώσω λεφτά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...