Προς το περιεχόμενο

Total War: Warhammer


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

@stratigos24

Αν ξέρεις τους ανθρώπους που διοργανώνουν το event, πες τους να φτιάξουν αυτό το "δεν γνωρίζεται", και γενικά να προσέξουν κάτι κεφαλαία σε άσχετα σημεία κτλ.

 

 

Πείτε εντυπώσεις, όσοι το έχετε: χρήματα για αγορά δεν υπάρχουν ούτε για αστείο, αλλά θα το έχω στα υπόψη μου κάποια στιγμή, αν υποτεθεί ότι προσφέρει κάτι καινούργιο σε σχέση με τα προηγούμενα.

 

Μου αρέσει από τη μια το ότι, περνώντας σε fantasy μπορούμε να κάνουμε ό,τι μας κατέβει χωρίς να πρέπει, με τη Δανία, λ.χ., να κατακτήσουμε όλο το γνωστό κόσμο για να κερδίσουμε, από την άλλη βλέπω κάτι σενάρια όπου Dwarves συμμαχούν με Vampires και πάλι σκαλώνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Δεν τους ξέρω προσωπικα.

 

 

Είχες παίξει ποτέ τα King Arthur / King Arthur II The Role-playing Wargame;;

 

Aν όχι, ίσως σου αρέσουν που έχουν το fantasy στοιχείο και αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Tα είχα δει, ναι, αλλά ενώ το κομμάτι του χάρτη μου άρεσε από αρκετά έως πολύ, με τα διάφορα quests κτλ., οι μάχες δεν μου έλεγαν τίποτε απολύτως.

 

Γενικά, έχω ένα θέμα με τα RTS (πέφτει τρελό pause, πάντα, γι' αυτό και συνήθως αναζητώ τέτοιες περιπτώσεις) αλλά στο κλασικό Warhammer (και το 40Κ, βέβαια) έχω μια αδυναμία, είχα δουλέψει και στη Games Workshop ένα φεγγάρι, προ αμνημονεύτων, οπότε μπαίνω στον πειρασμό -πάντα σε εκπτώσεις, βέβαια, καθώς με έχουν κάψει αρκετά τα παιχνίδια της CA στην κατάσταση που ήταν όταν κυκλοφόρησαν.

 

Μου αρέσει επίσης το ότι -από όσα διαβάζω- τα factions απαιτούν διαφορετική προσέγγιση (αν και τις κυριότερες διαφοροποιήσεις τις βλέπω στα Vampires, που δεν τα χωνεύω για διάφορους λόγους, ήταν πολύ op στο tabletop μέσα δεκαετίας του '90) οπότε ίσως εδώ, απαλλαγμένοι από την ανάγκη να έχουν κάποιο ιστορικό "ρεαλισμό", οι άνθρωποι της CA να τα καταφέρουν καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν γουστάρω να spam-άρω την ανάλυση του παιχνιδιού από το DSOG, εδώ ένα άλλο video στο οποίο φαίνονται τα single-thread issues του (δώστε βάση στο τελευταίο thread που φτύνει αίμα)

 

https://www.youtube.com/watch?v=AxmQfWT2GXs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To game ξεπερασε τις 500.000 πωλησεις μεσα σε 3 μερες

 

γενικά τα total war στην κυριολεξία έχουν τον λαό τους που τα ακολουθεί σε κάθε νέα έκδοση. Βάλε ότι είναι και warhammer άλλο ένα φανατισμένο κοινό και εκεί που αγοράζει τα πάντα που έχει σχέση με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά τα total war στην κυριολεξία έχουν τον λαό τους που τα ακολουθεί σε κάθε νέα έκδοση. Βάλε ότι είναι και warhammer άλλο ένα φανατισμένο κοινό και εκεί που αγοράζει τα πάντα που έχει σχέση με αυτό.

Εδώ περισσότερο αφορά το Warhammer και όχι τόσο το total war,π.χ. το mod του total war για το warhammer ήταν εξαιρετικά δημοφιλές ακόμη και από μη-φαν της σειράς.

 

Προσωπικά είναι το πρώτο total war που πιθανολογώ ότι θα αγοράσω όταν βγει σε golden ή κάτι ανάλογο με όλα τα DLC,διότι 60€ για 4 μόνο φυλές είναι κλέψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά είναι το πρώτο total war που πιθανολογώ ότι θα αγοράσω όταν βγει σε golden ή κάτι ανάλογο με όλα τα DLC,διότι 60€ για 4 μόνο φυλές είναι κλέψιμο.

 

Bγήκε μόντ από ότι είδα (unofficial):

 

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=692490077

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bγήκε μόντ από ότι είδα (unofficial):

 

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=692490077

Δυστυχώς δεν είναι τόσο απλό, το Warhammer είναι 100% για το lore, special characters & units.

Έτσι απλά το unlock δεν λέει τίποτα, πρέπει να υπάρχει δουλειά στα υπόλοιπα.

*Επίσης εκτός από την Bretonnia,η οποία θα είναι 100% σε κάποιο DLC, οι άλλες "φυλές" είναι copy-paste των ήδη υπαρχόντων(Chaos, Empire,Ork).Το μόνο που θα πάρεις είναι διαφορετικό location.

 

Edit:*Μιλώντας για τις φυλές που έβαλε το μοντ μέσα, όχι γενικότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...