Προς το περιεχόμενο

Total War: Warhammer


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Προσωπικά είναι το πρώτο total war που πιθανολογώ ότι θα αγοράσω όταν βγει σε golden ή κάτι ανάλογο με όλα τα DLC,διότι 60€ για 4 μόνο φυλές είναι κλέψιμο.

 

Με 40 ευρώ το βρίσκεις Ελλάδα. Για την ακρίβεια, εγώ πήρα την limited edition με 40 ευρώ.

 

 

Λοιπόν, έχω συμπληρώσει σχεδόν 40 ώρες παιχνιδιού. Χτες τελειώσα ένα campaign με τους Dwarfs στο hard και αφού δοκιμασα και το multiplayer* για καμιά 10αριά μάχες λέω να ξεκινήσω κανούργιο campaign στο VH αυτήν την φορά.

 

Το game κατ'εμέ είναι πάρα πολύ καλό. Έχω παίξει σχεδόν όλα τα προηγούμενα TW και για πρώτη φορά νιώθω πως θέλω να ξαναξεκινήσω campaign μιας και τα factions είναι τόσο διαφορετικά μεταξύ τους. Γενικά δεν είμαι τόσο καλός στα reviews, μου είναι πιο εύκολο να απαντάω σε ερωτήσεις αρά ότι απορίες έχει κάποιος, εδώ είμαι. Αξίζει να το αγοράσετε πάντως. Οι τύποι βάλανε μυαλό μετά τo αίσχος που ήταν το Rome 2 στο launch. 

 

 

*Το game χρείαζεται ένα σωστό multiplayer mode, δεν γίνεται το Red Alert του '96 ξέρω'γω να είναι πιο πλούσιο από ένα game του 2016. Ας φέρουν πίσω το Avatar conquest του Shogun 2 στην τελική. Ναι, τα TW δεν φημίζονται για τα mp battles τους αλλά αυτό είναι μέγα λάθος γιατί και ανταγωνιστικό μπορεί να γίνει και είναι και αρκετά ενδιαφέρον να παίζεις εναντίον άλλων παιχτών. Βασικά, όχι μόνο ενδιαφέρον είναι, καμία σχέση οι μάχες vs AI και vs Human Players. Πόσο μάλλον τώρα που έχεις και heroes, lords, spells, monsters και γενικά ένα παιχνίδι που το micromanagement μετρά όσο ποτέ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Δεν το αγόρασα, και με αυτά που διαβάζω εδώ, δεν με βλέπω να το αγοράζω στο προσεχές μέλλον: έχω ήδη αρκετά TW που κάθονται και καμία διάθεση να μπλέξω με mods.

 

Βρίσκω απαράδεκτο το γεγονός πως, τόσα χρόνια μετά, η CA δεν μπορεί να βρει τρόπο η ΑΙ να φτιάχνει στοιχειωδώς λογικούς στρατούς. Στην εκστρατεία μου στο Rome II να ενώσω τα ελληνικά κράτη υπό τη σημαία της Ηπείρου, είχα βαρεθεί να πολεμάω στρατιές τοξοτών/σφενδονιστών με ελάχιστη υποστήριξη πεζικού και, δύο χρόνια μετά, διαβάζω πως τα ίδια συμβαίνουν στο Warhammer. Τουλάχιστον γλιτώσαμε τις ναυμαχίες, που ήταν μια τραγική απογοήτευση στα προηγούμενα παιχνίδια.

 

Από την άλλη, διαβάζω πολύ καλά λόγια για το Book of Grudges, των πολυαγαπημένων Dwarves, δηλαδή ότι προσφέρει δομή στην εκστρατεία και μια καλή εξέλιξη στη δυσκολία των στόχων, αλλά δεν είναι αρκετό για να αποφασίσω να δώσω τόσα χρήματα.

 

Συν του ότι, έχω βαρεθεί τα DLC. Οι Chaos DLC, οι Elves DLC, εντάξει, έχει καταντήσει αηδία. Για παιχνίδι που κυκλοφορεί με αρχική τιμή τα €60 (έστω τα €40, από περισσότερο ή λιγότερο σίγουρες πηγές) είναι απαράδεκτο αυτό το άρμεγμα.

 

Οπότε, στην αναμονή. Μπορεί να βάλω λίγο Shogun 2 αν με πιάσει η νοσταλγία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

*Το game χρείαζεται ένα σωστό multiplayer mode, δεν γίνεται το Red Alert του '96 ξέρω'γω να είναι πιο πλούσιο από ένα game του 2016. Ας φέρουν πίσω το Avatar conquest του Shogun 2 στην τελική. Ναι, τα TW δεν φημίζονται για τα mp battles τους αλλά αυτό είναι μέγα λάθος γιατί και ανταγωνιστικό μπορεί να γίνει και είναι και αρκετά ενδιαφέρον να παίζεις εναντίον άλλων παιχτών. Βασικά, όχι μόνο ενδιαφέρον είναι, καμία σχέση οι μάχες vs AI και vs Human Players. Πόσο μάλλον τώρα που έχεις και heroes, lords, spells, monsters και γενικά ένα παιχνίδι που το micromanagement μετρά όσο ποτέ. 

 

 Αυτό πιθανότατα γίνεται σκόπιμα γιατί υπάρχουν άλλα tw που αναπτύσσονται ταυτόχρονα και έχουν σκοπό να καλύψουν αυτό ακριβώς το κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Απο οτι καταλαβα δεν εχει κρακαριστει ακομα. Οποτε δε παιζει να το αγορασω μεχρι να το δοκιμασω πρωτα απο τορεντ να δω αν αξιζει η οχι. Γενικα αγοραζω ελαχιστα παιχνιδια οποτε περιμενουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι καταλαβα δεν εχει κρακαριστει ακομα. Οποτε δε παιζει να το αγορασω μεχρι να το δοκιμασω πρωτα απο τορεντ να δω αν αξιζει η οχι. Γενικα αγοραζω ελαχιστα παιχνιδια οποτε περιμενουμε..

 

giphy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι καταλαβα δεν εχει κρακαριστει ακομα. Οποτε δε παιζει να το αγορασω μεχρι να το δοκιμασω πρωτα απο τορεντ να δω αν αξιζει η οχι. Γενικα αγοραζω ελαχιστα παιχνιδια οποτε περιμενουμε..

Προσωπική άποψη, TW Attila ή Rome 2 είναι πολύ καλύτερα TW παιχνίδια. Δυστυχώς το αγόρασα και δεν μου αρέσει το TW Warhammer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική άποψη, TW Attila ή Rome 2 είναι πολύ καλύτερα TW παιχνίδια. Δυστυχώς το αγόρασα και δεν μου αρέσει το TW Warhammer

 

Το ρομε 2 και εμενα μου αρεσει, τουλαχιστον ετσι οπως εγινε μετα το φιξ. Τωρα για το warhammer δε ξερω, το περιμενα πως και πως λογω του "warhammer" αλλα τι να πω, πρεπει να το δοκιμασω πρωτα, αν εκανε κανα 20ρικο θα το επαιρνα, αλλα δε παιζει να δωσω οσα κανει τωρα χωρις να ξερω αν αξιζει. Στην αναμονη οποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Mmmm bloody awesome...αλλα ότι είναι DLC ακόμα μου κάθεται στο λαιμό...παρόλα αυτά το έβαλα στο wishlist, αστο να ωριμάσει λίγο ακόμα. Thanx για το update Ghost ;) ούτε εσύ το πήρες ακόμα έτσι?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αλλα τα έχω παίξει σχεδόν όλα :D καλά 60 euro δεν δίνω ούτε δώρο full size orc να δίνουν αλλα όταν πέσει στα 20 θα το τιμήσω αν και είμαι τελείως άσχετος από WH.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ξερει κανεις σε ποσα PC μπορει να να γινει εγκατασταση; Εχει καποιο περιορισμο ή ειναι απεριοριστο;

 

Χρησιμοποιεί Steam και δένεται με το λογαριασμό σου εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...