Προς το περιεχόμενο

αλλαγή Nat type σε router pirelli της cyta


Ghost_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας, την τελευταία εβδομάδα το Nat type εγινε strict Και ενώ πήρα τηλέφωνο στην wind Και τους είπα να μου το αλλάξουν Όπως έκανα με την cyta Μου είπαν ότι δεν είναι δουλειά τους! !! Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα το αλλάξω να το κάνω open ;;( Στο ghost)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΝΑΤ είναι πονεμένη ιστορία.

Παίζουν πολλά ρόλο.

Συνήθως κάνεις port forward στο router σου τις πόρτες του παιχνιδιου.Όντως δεν είναι θέμα της wind.... 

 

Μπες εδώ και διάλεξε το μοντέλο του router σου

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Pirelli/

 

Θα πρότεινα αν δεν το έχεις ξανακάνει να μην το κάνεις μόνος σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το θέμα είναι ότι είμαι άσχετος από υπολογιστή και πόσο μάλλον με τέτοιες διαδικασίες!!! Απλώς μάλλον θα αλλάξω εταιρεία γιατί τουλάχιστον στην cyta υπαρχουν παιδιά στην υποστήριξη που μου έκαναν αυτοί, γιατί τους έλεγα ότι δεν ξέρω την τύφλα μου, και αφού μου λες και εσύ ότι είναι δύσκολο, θα πάω σε άλλη εταιρεία από ότι βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το θέμα είναι ότι είμαι άσχετος από υπολογιστή και πόσο μάλλον με τέτοιες διαδικασίες!!! Απλώς μάλλον θα αλλάξω εταιρεία γιατί τουλάχιστον στην cyta υπαρχουν παιδιά στην υποστήριξη που μου έκαναν αυτοί, γιατί τους έλεγα ότι δεν ξέρω την τύφλα μου, και αφού μου λες και εσύ ότι είναι δύσκολο, θα πάω σε άλλη εταιρεία από ότι βλέπω.

Βρε δύσκολο δεν είναι απλά πρέπει να ξέρεις 5 πραματάκια.Σε αυτό με την εξυπηρέτηση έχεις πολύ δίκιο,αλλά αν είσαι ευχαριστημένος από ταχύτητες κτλ κτλ δεν αξίζει νομίζω να αλλάξεις πάροχο γι αυτό το λόγο.Ρίξε γενικά μια ματιά πως γίνεται και εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όπου χρειάζεσαι.

 

Για αρχή αν μπορείς πες μου ποιο μοντέλο router της pirelli έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P.RG A 4201G A-000-11A4-AY Αυτό γράφει από πίσω, υποθέτω ότι είναι το μοντέλο του! !!

Εν το μεταξύ μου είπαν ότι επειδή δεν είναι δικό τους το router Δεν μπορούν να με βοηθήσουν και πρέπει να πάω να πάρω ένα δικό τους με 20 ευρώ για να μου πούνε τηλεφωνικά πως θα το κάνω! !.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να πάω να αγοράσω δικό τους router Δεν είναι καλύτερα να διαθέσω άλλα λίγα λεφτά και να πάρω κάποιο άσχετο με την wind Και να το έχω σε όποια σύνδεση και να κάνω στο μέλλον ;;αν ναι ποιό μου προτείνεις ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι ο κάθε πάροχος μπορεί να επέμβει μόνο σε router που έχει προμηθεύσει ο ίδιος.

Κανείς (μα κανείς) δεν μπορεί να κάνει ρυθμίσεις σε άλλη συσκευή, που χρησιμοποιεί ο χρήστης.

Το θέμα με την Wind είναι ότι σε συνδέσεις ADSL δεν παρέχει εξαρχής συσκευή και μόνο με έξτρα εφάπαξ χρέωση 20€, μπορεί να την αγοράσει ο συνδρομητής.


Για να ανοίξεις πόρτες στο Pirelli, δες 2 σχετικά θέματα εδώ κι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλες μου και το δικό τους να πάρω, μου ειπαν ότι θα μου πουν τηλεφωνικά Τι να κάνω και όχι να το κάνουν αυτοί! !! Και εγώ ρωτάω, αν κάποιος είναι άσχετος όπως εγώ με router Και PC για ποιό λόγο να μπει σε αυτή την διαδικασία για ένα Nat type ;; και να μην μου το κάνουν αυτοί ;; Μάλλον οδευω προς ΟΤΕ! !!

Ευχαριστώ για την βοήθεια και τους 2σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στον ΟΤΕ να πας, αν χρησιμοποιήσεις το Pirelli πάλι την ίδια απάντηση θα πάρεις.

Έκανα edit το προηγούμενο μήνυμά μου, με κάποιες πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δίνουν το router Δωρεάν Στον ΟΤΕ και όχι σαν τους άλλους, άσε που η ταχύτητα της wind Δεν είναι πολύ καλή! !! Φίλε μου ευχαριστώ, θα το κοιτάξω το απόγευμα μπας και τα καταφέρω με αυτά που μου είπατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΟΤΕ έχει πάψει από καιρό να δίνει δωρεάν το router. Μόνο με χρησιδάνειο.

Δεν είμαι ούτε στον ΟΤΕ, ούτε στην Wind για να τους υποστηρίζω. Απλά αναφέρω τι ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...